opanowałem sketchupa i co dalej?

Programy do projektowania CAD
Awatar użytkownika
biglebowski
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 30 kwie 2017, 11:03

Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: biglebowski »

Polecam blendera do modelowania pod druk, sketchup to taka trochę zabawka i jej możliwości w pewnym momencie się kończą.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8896
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5832
Kontakt:

Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: dziobu »

Sketchup średnio nadaje się do modelowania. Jeszcze dużego STLa można w nim otworzy (skan) ale obróbka to mordęga (mój komputer kończy się w okolicach 5mln trójkątów jednocześnie na ekranie).
Poza tym to świetny mały i PROSTY programik z niesamowitymi możliwościami. A największym plusem jest to że na początku udostępnia tylko podstawowe narzędzia i samemu można/trzeba dorzucić to co potrzebne.
Dokładnie odwrotnie niż Blender ;)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: Berg »

franklin pisze:Już jakiś czas używam google sketchupa do modelowania prostych przedmiotów, wybrałem go głównie ze względu na to że jest prosty w obsłudze.
Ciekaw jestem jaki program polecacie dla średnio-zaawansowanych? Najlepiej gdyby był darmowy, na własny użytek, nie komercyjnie.
Sketchup mimo że prosty to jednak trochę jest ograniczony.
Ma wady i zalety. Bardzo ważne by znać wady, bo jak mawia stare przysłowie: wyżej jajek nie podskoczysz.

1. Ważne by nie używać domyślnego profilu dla drukarek 3D. Wtedy operuje jednostką mm. co powoduje, że zaczyna się soft gubić na małych detalach. Traktuj metry jak milimetry w normalnym trybie. Potem w trakcie eksportu Ci się skonwertuje na milimetry.
(to była porada warta flaszkę, uwierz, że warta)

2. Niezbędne dodatki:
- CeanUp3
- Solid Inspector
- STL Import & Export

3. używaj warstw, jak masz coś bardziej złożonego

4. Na sieci są świetne poradniki, zwłaszcza klawiszologia.

5. myszka z rolką i dwa przyciski. Zapyta ktoś co za głupia uwaga, każda myszka ma - nie nie każda, np w Macu nie ma, jak chcę coś zrobić w Skeczapie to rozglądam się za jakąś starą myszką po szufladach za każdym razem.

proste rzeczy robi się mega szybko.
byniek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2017, 22:12
Lokalizacja: ZMC

Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: byniek »

Freecada nikt nie używa z was ? całkiem przyjemny program do użytku łatwy i szybko idzie coś prostego naszkicować.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 1
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: samezrp »

Kiedyś próbowałem, narzędzie do szkiców ma wprost bajeczne, tworzenie rysunków z minimalną liczbą stopni swobody cudo... Niestety... Nie udało mi się za jasną cholerę zrobić czegoś, co jest w Solidworksie bajką, czyli wybór dowolnej płaszczyzny do stworzenia szkicu i powiązanie szkicy ze sobą. Nie twierdzę, ze się nie da, mi się nie udało :(
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: FlameRunner »

FreeCAD faktycznie spoko.
A jak na opensource to wręcz genialny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”