opanowałem sketchupa i co dalej?

Programy do projektowania CAD
franklin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 24 kwie 2016, 16:45
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Gate 1

opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: franklin »

Już jakiś czas używam google sketchupa do modelowania prostych przedmiotów, wybrałem go głównie ze względu na to że jest prosty w obsłudze.
Ciekaw jestem jaki program polecacie dla średnio-zaawansowanych? Najlepiej gdyby był darmowy, na własny użytek, nie komercyjnie.
Sketchup mimo że prosty to jednak trochę jest ograniczony.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1536
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: TDI-CAD »

http://www.autodesk.com/products/fusion-360/overview

Jest darmowy dla home users i hobby users. Nawet dla small business do pewnej sumy obrotu dalej jest darmowy....
Awatar użytkownika
kura666
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:11
Lokalizacja: Chudów
x 1
Kontakt:

Re: RE: Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: kura666 »

TDI-CAD pisze:http://www.autodesk.com/products/fusion-360/overview

Jest darmowy dla home users i hobby users. Nawet dla small business do pewnej sumy obrotu dalej jest darmowy....
A ja polecam webowe onshape . Wymiata jak dla mnie.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Zapraszam na www.SkullCrew.pl
Awatar użytkownika
animos
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 237
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:24
x 5

Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: animos »

A używałeś openScad - pewnie jeszcze nie.
Różni się on znacznie od programów z interfejsem graficznym - tam się opisuje bryły w edytorze.

Dla mnie nauka sketchupa to już spore wyzwanie.
Dotychczas zajmowałem się głównie AutoCadem, (trochę MicroStation) i nakładkami branżowymi na to, plus Istram (bardzo mało popularny).
A teraz miałbym się uczyć obsługi gorszego sporo softu - nie mogli by ujednolicić GUI, aby było jednakowo?
Pewnie nie, bo każdy producent chce zarobić - i tak pewnie sporo funkcji CADów jest podobna, nauka mnie pewnie nie minie.

Tak z ciekawości, ile czasu trzeba poświęcić na opanowanie Sketchupa?

Dobry soft jest płatny np. IronCAD to około 10k, jednak ma takie funkcje, że wykonanie tego samego zwykłym darmowym cadem zajmuje często znacznie więcej czasu. Może ktoś zrobi ranking programów 3d, aby wiadomo było, co wybierać do nauki, co jest na topie?
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: virgin71 »

Ja używałem autocada, do parametrycznych projektów świetny jest openScad, bo to czysta matematyka ze swoimi współrzędnymi + możliwość parametryzacji danych. AutoCAD jest jednak zbyt skomplikowany i drogi poza studiami.
Sketchup jest znowu za prosty - to podobne narzędzie do TinkerCADa, którego używałem przez jakiś czas.
Na naukę Fusion 360 poświęcisz pewnie mniej czasu niż na Sketchupa, a narzędzie jest praktycznie nieograniczone w możliwościach i do tego jest za darmo jak wspomniał TDI. Moim zdaniem jest to jeden z najlepszych softów do 3D, a już na 100% najlepszy darmowy soft.
Z płatnych masz jeszcze zw3d cad, jest bardzo tani, a mocno rozbudowany.

Osobiście polecam Fusion360. Ze szkicu wyciągniesz tam wszystko. Zabawa gotowymi bryłami to jak zabawa klockami duplo, pomimo że masz wiedzę na lego city. Fusion jest jak zabawka dla tych od lego city z możliwością wykorzystania w zakresie lego technics;)
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: feriar »

Jak używam inventora. Z początku ciężko mi było się na niego przesiąść (prawie rok na 123D Design), a potem żałowałem, że zrobiłem to tak późno :D Inventor ma wbudowane poradniki, które ci pokazują na żywo co masz gdzie kliknąć, żeby coś zrobić. Ale wiadomo wszystkiego tam nie ma i przy bardziej złożony projektach trzeba się samemu z Youtube dokształcać, ale tak polecam :)
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: virgin71 »

feriar pisze:Jak używam inventora. Z początku ciężko mi było się na niego przesiąść (prawie rok na 123D Design), a potem żałowałem, że zrobiłem to tak późno :D Inventor ma wbudowane poradniki, które ci pokazują na żywo co masz gdzie kliknąć, żeby coś zrobić. Ale wiadomo wszystkiego tam nie ma i przy bardziej złożony projektach trzeba się samemu z Youtube dokształcać, ale tak polecam :)
Dodam zatem, że Autodesk planuje zarzuć Inventora, wcielając wszystkie funkcje do Fusion 360. Podobno.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1536
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: TDI-CAD »

E, no Inventor, Solid Works, Solid Sdge, Creo itp to oddzielna potwornie droga "alternatywa" . Mam kupioną licencję na Creo ale to koszt już w dziesiątkach tysięcy euro idzie......
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 3
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: marek91 »

animos pisze:A używałeś openScad - pewnie jeszcze nie.
Różni się on znacznie od programów z interfejsem graficznym - tam się opisuje bryły w edytorze.

Dla mnie nauka sketchupa to już spore wyzwanie.
Animos, openscad to dziwactwo dla nerdów :geek: :ugeek: :twisted:

SketchUp to zabawka do opanowania w kilka godzin. (oczywiście jeśli chodzi o nasze drukarkowe zastosowania)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: opanowałem sketchupa i co dalej?

Post autor: FlameRunner »

marek91 pisze: nerdów
Marek, zachowujesz się jak trzylatek, który poznał nowe, dźwięczne słówko. :)
Swoją drogą jakie inne narzędzie polecasz do tworzenia całych rodzin obiektów?
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”