Solid Edge - eksport gwintów

Programy do projektowania CAD
Awatar użytkownika
szpiglasowy
Postów w temacie: 2
Posty: 91
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:42
x 25

Solid Edge - eksport gwintów

Post autor: szpiglasowy »

Witam
Dotychczas w moich projektach modelowałem tylko gwinty niestandardowe np. stożkowe, a przy typowych rysowałem tylko wałki czy otwory i gwintowałem ręcznie. I to wszystko działa dobrze. Natomiast gdy spróbowałem wykorzystać gwint z bazy Solida, po eksporcie do STLa widać goły wałek. Bez gwintu. Co robię źle? Czy w innych CADach jest podobnie?
Nie jest to problem pilny, zawsze mogę postąpić po staremu. Ale toczy mnie robak ciekawości. Czemu tak się dzieje? Czy można temu zaradzić?
SP
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: Solid Edge - eksport gwintów

Post autor: cardjunk »

Domyślnie, podczas tworzenia połączeń gwintowych gwint rysowany jest tylko graficznie, jako tekstura, aby nie obciążać bardziej projektu.
Podczas tworzenia gwintu zaznacz(tutaj nie wiem jak dokładnie jest w se, opcja w stylu modeled albo coś w ten deseń) opcję która wytnie gwint w bryle zamiast go tylko tam "zilustrować"
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1114
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 227

Re: Solid Edge - eksport gwintów

Post autor: kapi »

do inventora jest osobne narzędzie , do SE może być podobnie - forma dodatku doinstalowana do programu.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: Solid Edge - eksport gwintów

Post autor: cardjunk »

w sumie przypomniałem sobie, że z rok temu pracowałem trochę w se, tam jest opcja wgrana bez konieczności doinstalowywania dodatków.
Awatar użytkownika
szpiglasowy
Postów w temacie: 2
Posty: 91
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:42
x 25

Re: Solid Edge - eksport gwintów

Post autor: szpiglasowy »

Dziękuję za podpowiedzi.
cardjunk pisze:Podczas tworzenia gwintu zaznacz(tutaj nie wiem jak dokładnie jest w se, opcja w stylu modeled albo coś w ten deseń) opcję która wytnie gwint w bryle zamiast go tylko tam "zilustrować"
Niestety, nic takiego nie znalazłem.
Załączniki
Opcje otworu.jpg
Opcje gwintu.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”