IronCAD - ktoś używa?

Programy do projektowania CAD
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: tomekr »

No więc info dla dziobu, nie będę cię szukał po Krakowie, bardzo fajnie się rysuje w IC, co prawda to na razie początki, ale pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne.
Tutorial, co prawda w obcym narzeczu, ale zrozumiały i bardzo ułatwia zapoznanie się z możliwościami i start w programie. Trudno na początku coś tam więcej powiedzieć, ale grafika, ikony i obsługa wydaje się dużo mniej "drewniana" niż w zw3d, ale oczywiście to rzecz gustu. Po prostu interface IC jest optymalizowany pod większy ekran, lub o mniejszej rozdzielczości niż w zw3D. Mam 19'' i rozd. 1920x1080, Może zw3d lepiej by wyglądał przy podobnym ekranie ale UHD. Jeśli chodzi o rysowanie, to na razie instrukcje, skróty i tricki wydają się być mocno przemyślane i optymalizowane, żeby sprawnie rysować. Co prawda, pewnie dotrę gdzieś do ściany, nie wiem kiedy, ale to pewne. Brakuje niektórych "tricków" do których się przyzwyczaiłem, ale to kwestia czasu. Brakuje mi bibliotek, ale pewnie w końcu je będę miał, bo póki co wygrały problemy techniczne. Nie mnie, na samym początku, na żywioł, bez tutoriali i innych podpowiedzi, po 30min. udało mi się intuicyjnie wygenerować jakiś przedmiot, trochę bardziej skomplikowany niż sześcian, z dziurą i gwintem wg własnego zarysu, a to dobrze rokuje jak na pierwszy kontakt z programem.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 8939
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: dziobu »

Możesz przełączyć zestaw narzędzi na tryb małych toolbuttonów - wtedy zamiast wstążki będzie jedna wielka sieka ze wszystkimi narzędziami. Podobnie jak w innych programach i IMHO masakrycznie na początek.

Poszperaj sobie w opcjach w ostatniej zakładce - tam jest dostęp do portali z częściami. Wpisujesz symbol i - jak jest - ściągasz gotowy detal.
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: tomekr »

Mam mieć biblioteki, tylko niestety póki co, ta co dostałem jest zawirusowana i niedostępna przez to. Cóż wirusy są wszędzie, albo antywirus jest nadgorliwy.
Obadam co to za sieczka o której mówisz. zajrzałem już do bibliotek elementów różnych firm, niestety mam kiepski internet to to dla mnie porażka, gdy czekasz na podgląd 1-3min i nie wiesz czy to to, z powodu słabego internetu też rzadko korzystam z fusion360.
Wreszcie są koła zębate, proste, skośne, stożkowe, wewnętrzne i ślimakowe przekładnie, parametry to kąt przyporu, zarys, współczynnik wysokości i jeszcze parę innych rzeczy, ale pewnie większość i tak nie wie po co to. Co prawda przyzwyczaiłem się do zewnętrznego programu Geardxf, który bardzo porządnie generował dxf z zarysem zębów koła, (trzeba było tylko dobrać skalę, żeby szkic pod koło zębate pod druk 3D nie składał się z 5000 odcinków, bo muli wtedy). Przecież to już nie jakaś wielka matematyka, to marketing powstrzymywał przed implementacją kół zębatych, z ciekawości muszę sprawdzić czy zw3D w wer. standart ma też koła zębate.
Jeszcze jedno, nowa wersja 2020 ma okres próbny 30dni
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”