IronCAD - ktoś używa?

Programy do projektowania CAD
Awatar użytkownika
szpiglasowy
Postów w temacie: 1
Posty: 94
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:42
x 26

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: szpiglasowy »

Kilka wad się znalazło oprócz peanów: http://forum.cad.pl/co-s-dzicie-o-ironcad-t52578.html
Czwarty post niejakiego RPM, oraz inne jego wypowiedzi dalej w wątku.
Istnieje także możliwość, że niektóre wady zostały poprawione, bo temat dość stary.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: FlameRunner »

szpiglasowy pisze:Kilka wad się znalazło oprócz peanów: http://forum.cad.pl/co-s-dzicie-o-ironcad-t52578.html
Fajny wątek. xD
Zapoczątkowany przeszło dziesięć lat temu przez spam-konto.
Wspomniany RPM zarejestrował się tam sześć lat temu tylko po to, żeby odkopać wątek sprzed lat i ponarzekać.
Najnowsze posty w wątku - również spam.
Bardzo to wszystko wiarygodne. :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: dziobu »

szpiglasowy pisze:Kilka wad się znalazło oprócz peanów: http://forum.cad.pl/co-s-dzicie-o-ironcad-t52578.html
Ja bym ten wątek podsumował tak:
- IronCAD jest dobry!
- Spier*alaj!

:D
FlameRunner, Abys, panWiadr0
Dariusztl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2019, 15:24

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: Dariusztl »

nie chce tutaj narzekać i to wyłącznie moje subiektywne zdanie, ale się osobiscie zawiodłem na programie, ale też nie przeznaczyłem za dużo czasu na jego poznanie a jak w końcu chciałem coś w nim zrobić to okazywało się to trudne lub nawet nie możliwe do wykonania bez wsparcia, o Mesie zapomnij jest ograniczony do małej ilości punktów w siatce a nie wiązań jak myślałem i praktycznie nadaje się do pojed. Elementów części, chyba że dokupisz pełny program nakładkę Mes na IC, a i tak jak dla mnie nie jest to Intuicyjny program jak i sam IC.,a o wsparciu nie chce mi się tutaj nawet rozpisywać, był czas ze chciałem go nawet polecić do zakupienia w koorp. W której pracowałem ale na tą chwilę nikomu nie mógłbym go polecic a dla prywatnej osoby jedynie gdyby był za darmo.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: dziobu »

Krótko i zwięźle. Dużo konkretów i jasne przykłady; prosty logiczny wywód bez krzty powtórzeń czy zawiłości. Przyjemnie napisany post ze szczególnym uwzględnieniem staranności, czytelności i dbałości o gramatykę, składnię i interpunkcję. Czad. To lubię.
cardjunk
Dariusztl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2019, 15:24

IronCAD - ktoś używa?

Post autor: Dariusztl »

Dzięki ale przecinki nadal gubię.
Dodam że w programie widziałem duży potencjał i możliwości dlatego go zakupiłem bo chciałem mocniej wejść w 3d głównie do opr. konstr. stalowych i mechanicznych. Wcześniej pracowałem w innym programie i bawiłem się mesem bardziej znanej firmy to mam porownanie i niestety IC do konkurencji jeszcze daleko, zobaczę może w 2020 się mocno odmieni.
Mam licencje więc chcę jeszcze coś wydusic z programu i dalej będę cisnal wsparcie.

Pozdrowienia
Darek
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: dziobu »

A będą jakieś konkrety?
Bo tak to takie informacje są raczej bezwartościowe.
Dariusztl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2019, 15:24

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: Dariusztl »

A to była ironia....na samym początku był problem ze zgodnością z modelem wykonanym w innym programie, nie był wstanie ustalić środka cieźkosci i się zawieszał na wydawało by się nie dużym modelu, problem został zgłoszony do producenta inf. O rozw. Nie otrzymałem, miałem też problemy wydawało się podstawowymi funkcjami które okazało się że są "pochowany" i trzeba znać "procedure" ale już nie pamiętam o co dokładnie chodziło, ostatni przykład z modelem wykonanym w autocad, nie mogłem go IC i Translatorem przekonwertowac musiałem skorzystać i programu trzeciego bo autocad był stary i nie miał funkcji zapisu chyba w stl też nie pamiętam, po przekonwertowaniu i próbach ustawienia modelu w odpowiednich osiach aby wyciągnąć szkice wszystkich pozycji a nie skreconych po Y z modelu co nie udało mi się do końca mimo "pomocy" wsparcia które do tej pory mi nie odpisał jak mogę to zrobić i nie odpisuje mi na maile.
DLatego jeżeli chce się coś więcej robić niż proste modele, i przy tak ubogiej literaturze i nie do końca dopracowanym oprogr., jest bardzo ważne doświadczone wsparcie i do tego zaangażowane, które na swoim przykładzie oceniam bardzo słabo, może innych większych klientów traktuje sie lepiej ja kupowałem licencje prywatnie na siebie i dla mnie osobiście oceniam podejście do mojej osoby jako nie wywiazywanie się z obiecanego i opłaconego wsparcia przez okres subskrypcji. Aha też był "poważny" problem z licencjami który Unięmoźliwiał mi zainstalowanie nowego IC na komp. I oczywiście jak pilnie potrzebowałem coś w nim zrobić i wreszcie skorzystać z IC, był też dziwny problem z aktualizacja, były też inne kwiatki jak kłopot z lic. Na IC normalia która otrzymałem po paru miesiącach jak skapnalem się że coś nie działa. Takie tam pierdoły które mnie skutecznie zniecheciły. Wystarczy konkretów.?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: dziobu »

Tak, teraz wiem wszystko. Dzięki.
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: DVJCODEC »

Sam problemu z licencją nie doświadczyłem. Tu akurat mechanizm jest bardzo prosty - na kompie z którego usuwasz program WPIERW musisz wyrejestrować licencję online. Jak tego nie zrobisz, to sam sobie szkodzisz ;) Przenosiłem program kilka razy między komputerami. Problemu nie miałem.
Problemu ze zgodnością z innymi modelami nie doświadczyłem. Może to była kwestia eksportu do STL w innym programie i późniejszego importu? Sam NIGDY nie używam konwersji do STL w modelach na których pracuję bo to goowniany format. Tylko IGS albo STP bo to uniwersalny format bez błędów. Takie też importuję do IronCad i nie mam problemów z edycją czy dalszą pracą na złożeniach tych modeli.

Hmm, dziwne ze ktoś na forum nagle się rejestruje i zabiera głos TYLKO w temacie komercyjnego produktu i pisze o jego wadach ;)
WillingMagic
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”