IronCAD - ktoś używa?

Programy do projektowania CAD
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

IronCAD - ktoś używa?

Post autor: dziobu »

Witam,

Na szybko - używa ktoś IronCADa (najlepiej z modułami MES, CAM)?
Prosiłbym o opinię kogoś kto ma i używa; najbardziej mnie interesują WADY tego programu, czyli rzeczy przez które nie warto go brać czy błędy które przeszkadzają w pracy. Ewentualnie inne uciążliwości; braki funkcji, itp.

Demo znam; tylko mój poziom obecnie jest dość mizerny i nie chcę się dowiedzieć za 2 miesiące że ten czy tamten zestaw funkcji w tym sofcie to porażka.
Chodzi mi o informacje typu: "Co byś nie zrobił, Sketchup nie importuje dużych STLi".


btw.
Interesuje mnie tylko IronCAD. Za dobrze mi się w nim rysuje żebym rozważał alternatywy.
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: DVJCODEC »

Tak, od kilku lat na nim pracuję. Wszystkie projekty drukarek czy zawieszeń aut w nim robię. W pracy z programem nie zauważyłem wad. Pracuję na bryłach 3D, używam modułu do projektów z blach. W pracy ze złożeniami korzystam z biblioteki gotowych elementów jak śruby, sprężyny itp. Rendering finalny jest jak najbardziej OK. Szczerze mogę polecić. Do tego wsparcie krajowe jest na medal. Często i gesto z czymś nie mogłem sobie poradzić to albo dostawałem gotową odpowiedź na forum albo online na żywo.
dziobu
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: emartinelli »

A miało być o wadach ;)
dziobu
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: DVJCODEC »

No ale skoro ich nie ma, albo ja ich nie widzę? :) Biorąc jeszcze pod uwagę ze pracuję na leciwym już IronCAD (gdzie regularnie poprawiają błędy poprzedników), to można liczyć że na najnowszej wersji pracuje się rewelacyjnie :)

Jedyną wadą dla mnie jest brak możliwości importu plików z Solidworks :( Szkoda, bo interfejsy graficzne obu programów bardzo podobne.
dziobu
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1171
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 773
Kontakt:

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: @GUTEK@ »

Nie wiem jak jest obecnie, ale jakieś 5 lat temu w pracy dostali to do testowania. Instalacja wyglądała tak, że najpierw instalowało się zagraniczną wersję. Na to na chama do program files trzeba było rozpakować zipa z polską wersją i podmienić pliki. Na to chyba jeszcze później drugiego zipa z jakąś aktualizacją. Także jak dla mnie trochę niepoważna instalacja jak za program za taką kasę.
A co do użytkowania to się nie wypowiem, ale technologom nie podszedł bo ostatecznie wybrali inne oprogramowanie.
dziobu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: dziobu »

@GUTEK@ pisze:Także jak dla mnie trochę niepoważna instalacja jak za program za taką kasę.
Instalacja mi lata bo robię ją raz. Ale faktem jest że mieli taki śmieszny okres kiedy to zamiast dogadywać instalacje wersji próbnej (bo jak sie potem okazało - nie było takiej czy coś tam) to prościej było zawitać na rosyjskie torrenty.
Fabrykator.pl pisze:Szczerze mogę polecić.
No właśnie to wszędzie czytam.

Powiem wprost - dziwna jest dla mnie sytuacja kiedy wszyscy polecają jakiś program. Tak po prostu. Nieufny jestem.
Ale też bardzo się to podoba dla mnie ;)
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: DVJCODEC »

Pierwsze wersje IronCad miały problem z instalką PL. Rzeczywiście trzeba było dogrywać itp. Cena za program nie jest wygórowana, bo przy porównaniu z ceną Solida to wypadało mniej niż połowa (przynajmniej tyle wtedy płaciłem). "Drukarkowcy" znają produkt Gate 2.0. Między innymi ten w całości powstał w IronCad. Wersja 2014 (na takiej pracuję) ma problem z importem dużych złożeń w IGS lub STP. Dokumentację płaską robi się bardzo przyjemnie.
Przed IronCAD projektowałem w środowisku 3D w AutoCAD. Próbowałem też z ZW3CAD. Sketchupa odpuściłem po chwili pracy z nim. 5 lat temu zdecydowałem się na zakup IronCAD i nie żałuję ani złotówki wydanej.
dziobu
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: tig33r »

Jak to wygląda w porównaniu do fusion? Czy obsługuje spaceballa?
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: DVJCODEC »

A tego to nie wiem - myszy używam :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 19
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: IronCAD - ktoś używa?

Post autor: dziobu »

Z 3DConnexion działa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”