problem z 123d design

Programy do projektowania CAD
pm2z
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2019, 21:24

problem z 123d design

Post autor: pm2z »

no dziwna rzecz, może ktoś miał coś podobnego i mi podpowie.

projektuję w 123d design i bardzo lubię ten program. zawsze działał, a teraz, po kilku tygodniach nieużywania się nie otwiera, czy też otwiera się, ale zamyka się zaraz, bez żadnego komunikatu, po prostu.

windows10, próbowałem czyścić rejestr, usunąłem program i zainstalowałem ponownie - cały czas to samo.

będę ogromnie wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1336
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: problem z 123d design

Post autor: JGFTW »

Miałem jakiś tydzień temu dokładnie to samo, podobno jest to kwestia sterowników karty graficznej, możesz spróbować je odinstalować i zainstalować ponownie (z poziomu Device Manager.
Mi pomogło to dosłownie na chwilę, do kolejnej aktualizacji parę dni później, jednak przed nią i tak nie dało się spokojnie korzystać z programu, ponieważ w każdej chwili był w stanie sie całkowicie wyłączyć.
Po tej aktualizacji już ten trik nie zadziałał i wróciłem do tego samego problemu i wtedy dopiero pomogło zresetowanie komputera ; Settings -> Recovery -> Reset this PC
Ustawiłem, żeby usunął wszystkie programy i zachował wszystkie prywatne pliki. Pomogło i działa. Pomimo, że mi nie tknął stworzonych przeze mnie plików warto na wszelki wypadek zapisać je gdzieś jako backup.
Oczywiście nie wiem na ile oceniasz, że jest to rozwiązanie "nuklearne", ale instalowanie na nowo wszystkich programów w moim wypadku to nie był problem.

Dodatkowo: Nie wiem na ile to jest powiązane, ale bezpośrednio przed tym jak przestał mi ten program działać zainstalowałem Nvidia Geforce experience, po resecie już tego nie instalowałem.

PS; 123D Design to super program :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: problem z 123d design

Post autor: dziobu »

@pm2z
Spróbuj kolejno:
  • ustawić tryb zgodności np z Win7,
  • uruchomić program z prawami administratora (wątpię żeby to pomogło ale warto spróbować),
  • wyłącz Windows Defendera,
  • wyłącz antywirusa jeśli masz.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: problem z 123d design

Post autor: dragonn »

A ja powiem inaczej - 123D Design to program już wycofany. Pytanie czy on się nie próbuje w ogóle łączyć z jakaś usługą na serwerach i dlatego przestał sobie działać. A nawet jeśli nie to może się zdarzać co raz więcej problemów z nim, chyba lepiej się uczyć czegoś co jest jeszcze wspierane.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1176
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: problem z 123d design

Post autor: @GUTEK@ »

Łączyć sie próbuje, ale nawet zablokowany na firewallu działa ok. Co najwyżej przymuli przy otwieraniu pliku bo musi chmurę najpierw wąchnąć.
pm2z
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2019, 21:24

Re: problem z 123d design

Post autor: pm2z »

Dzięki wszystkim za pomoc. Też lubię 123d design, jest prosty. Poza tym już go umiem, a to ogromny plus.

Sęk w tym, że programu używam na komputerze syna (czyt. pełno śmieci i ograniczone możliwości działania). To jednak najszybszy komputer w domu. Odinstalowałem trochę softu, którego już nie używa, zrobiłem czyszczenie rejestru. Scan autovirusem. I nie pomogło.
Potem usunąłem program i zainstalowałem jeszcze raz. Pomogło, ale problem bardzo szybko powrócił.
Powtórzyłem całą operację i na razie jest dobrze, zobaczymy na jak długo.
pm2z
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2019, 21:24

Re: problem z 123d design

Post autor: pm2z »

No i klapa. Wydruk ładny, ale potrzeba zrobić parę zmian, a program znowu nie działa :(
Ponowna instalacja nic nie daje.
Jeszcze trochę powalczę, ale może znacie program z podobnym interfejsem jak ten 123d design. Szkoda mi czasu i energii na uczenie się np. fusion 360, ściągnąłem go, ale na pierwszy rzut oka jest tak zupełnie inny...
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1176
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 780
Kontakt:

Re: problem z 123d design

Post autor: @GUTEK@ »

A może wytnij mu dostęp do internetu, może wącha jakąś aktualizację walniętą.
pm2z
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2019, 21:24

Re: problem z 123d design

Post autor: pm2z »

aktualizacje działają, jak są ściągnięte, więc odcięcie sieci nie pomoże na to, co już ściągnięte. ale owszem, próbowałem wyłączać sieć i nic nie pomogło.
zdesperowany uruchomiłem 123d design na starym laptopie i działa :) , więc na razie problem zażegnany, ale program tnie się nawet na najprostszych projektach, myślę, że przy jakiś bardziej finezyjnych bryłach będzie to nie do zniesienia.

jak nic nie wymyślę, to w Święta spróbuję ogarnąć fusion360. no, ale może do tego czasu program na jego kompie sam odżyje ;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: problem z 123d design

Post autor: dziobu »

pm2z pisze:jak nic nie wymyślę, to w Święta spróbuję ogarnąć fusion360
Jeśli boisz się zbyt rozbudowanego softu to sprawdź DSM - https://www.rs-online.com/designspark/m ... l-software. Znacznie łatwiejsza pozycja od F360.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”