SketchUp - problem

Programy do projektowania CAD
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: SketchUp - problem

Post autor: dziobu »

TDI-CAD pisze:Tutaj można zaznaczyć, że w programach CAD nie ma takich cudów.
Są inne.
TDI-CAD pisze:Takie przejście robi się na 2, 3, 4 sposoby i nie ma siły aby nie wyszło.
Jest tysiąc powodów dla których to tam też może nie wyjść ;)
Program trzeba znać i tyle. Wszystko jedno czy to Sketchup czy CAD.

btw.
Te rury rysowałem ~minutę zaczynając od dwóch zorientowanych pierścieni. W tym rozdzielanie detalu na grupy po każdym kroku i większość zrzutów ekranu. A samo rozdzielanie zrobiłem jedynie w celach edukacyjnych.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: SketchUp - problem

Post autor: McKee »

Na początek przygody / do tworzenia poerwszych projektow naprawdę polecam Tinkercad-a - nie byłoby potrzeby takich wątkòw.
Od biedy 3D Builder ujdzie - jego zwłaszcza do przeróbek typu dodanie / skasowanie napisòw warto się nauczyć (i jest w systemie jako szybki soft do podglądu STL-i).

A Sketchup? Podziekuję, skutecznie mnie zniechęcileś pokazując rozwiazania problemów, które IMHO nie powinny występować (tak, wiem, partactwo projektanta, ale mimo wszystko nie przekonuje mnie Sketchup do siebie). Fusion 360 albo DesignSpark.
dziobu
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1544
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: SketchUp - problem

Post autor: TDI-CAD »

Mam Creo za grube pieniądze ale i Solid Edge, Works, Inventor i sporo podobnych, w nieco mniejszej cenie, zrobi to bezbłędnie. Nie wiem jak byś się nie starał to zawsze wyjdzie. To tak podobnie jak ender i stratatys. Na enderze będziesz miał tą samą jakość za 30-tym razem. W stratatys nie jesteś w stanie zepsuć wydruku.
dziobu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: SketchUp - problem

Post autor: dziobu »

McKee pisze:A Sketchup? Podziekuję, skutecznie mnie zniechęcileś pokazując rozwiazania problemów, które IMHO nie powinny występować.
To jest program graficzny i robi dokładnie to co się mu każe. To że ktoś chce zrobić z niego mechanicznego CADa nie jest winą programu.
TDI-CAD pisze:Nie wiem jak byś się nie starał to zawsze wyjdzie.
Ty się nie liczysz bo już potrafisz. Przykro mi ale pod tym względem jesteś niewiarygodny i do tego testu się nie nadajesz :)
TDI-CAD pisze:W stratatys nie jesteś w stanie zepsuć wydruku.
Tak mówią wszyscy którzy nie mają stratasysa ;)
Potem się okazuje że to drukarka 3D jak inne, tylko oferująca więcej i lepiej.
TDI-CAD
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 3
Posty: 1544
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: SketchUp - problem

Post autor: TDI-CAD »

Wszystko się zgadza, ale:
- Stratatys się psuje jak każde urządzenie ale nie psuje wydruków - potwierdzone przez 8 lat użytkowania jednego z najtańszych modeli.
dziobu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: SketchUp - problem

Post autor: dziobu »

Stratasys jest drukarką jak każda inna. Ze względu na jakość wykonania, użyte materiały i oprogramowanie nie miewa większości problemów jakie mają reprapy, niemniej nie jest to magiczne cudo. Poza tym sporo ludzi używa jedynie ichnich materiałów - technicznie są to bardzo komfortowe i przewidywalne warunki.

btw.
Też mam spory uzysk dobrych wydruków. Jak nie testuje nowych materiałów to rzadko kiedy wyrzucam coś innego niż raft, supporty bądź spaprany projekt.
DrKubus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2020, 18:15
Drukarka: Ender 5

Re: SketchUp - problem

Post autor: DrKubus »

Ogromne dzięki, spodziewałem, się że otrzymam pomoc, ale wykład dziobu rzucił mnie na kolana...

Jeszcze raz wielkie dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”