DesignSpark Mechanical 5.0

Programy do projektowania CAD
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: DesignSpark Mechanical 5.0

Post autor: arkomania.pl »

Używam od lat DSM i bardzo się do niego przyzwyczaiłem.
Gdyby zaistniała decyzja o jego odcięciu od wersji dostępnej dla przeciętnego zjadacza chleba a nie kawioru, to trochę by mnie
to wkurzyło. Ale nie ja jestem właścicielem oprogramowania.

Dziwię się właścicielowi wersji DSM, że nie wypuści wersji płatnej (dożywotniej) np. za 100$,
a kolejne upgrade za jakiejś tam n-$.

Za 100$ byłbym wstanie zapłacić i chyba nie tylko ja.

Uważam, że firma zyskała by o wiele więcej finansowo.
Popularność DSM i SpaceClaim-a zapewne by wzrosła.

Strach przed zakręceniem kurka z DSM nikomu dobrze nie robi.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: DesignSpark Mechanical 5.0

Post autor: dziobu »

Nie opłaca się sprzedawać takiego programu za bezcen. Albo rozdajesz i niech ludzie sobie radzą albo sprzedajesz i zaczynasz bawić się w pomoc techniczną i nudziarzy. Bo wiadomo - płacę i wymagam.

RS jako wielki moloch ma udział w rozpowszechnianiu tego softu za darmo. Jak ktoś nie wie - są 3: DS Mechanical, DS Electrical i DS PCB. Wszystkie w pełni darmowe w podstawowych wersjach. Wszystkie współpracują z ich serwisami (można ładować obiekty z ich strony albo np dodać cały BOM do zamówienia) i robią za bazy do oferowanych szkoleń. Utrzymanie kontaktu z klientami i reklama wszędzie gdzie ktoś wspomni o "DSM" jest więcej warte niż $100 za licencję. Zwłaszcza gdy cały czas dostępne są darmowe alternatywy znacznie przekraczające możliwości tych tutaj.

Przynajmniej dopóki te alternatywy są i dostępne i darmowe :D
Awatar użytkownika
arbaql
Postów w temacie: 1
Posty: 108
Rejestracja: 16 wrz 2021, 20:22
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Anet A8
x 41

Re: DesignSpark Mechanical 5.0

Post autor: arbaql »

Odgrzebię temat. Sam używam DSM i miałem problem z zapisaniem modelu STL bo wyskakiwał błąd, natomiast eksportować do Cura mogłem bez problemu - okazało się że podczas eksportu do cura program zapisuje plik w ukrytym folderze z plikami programu. Zawsze jednak nadpisuje ten plik po kolejnym eksporcie do Cura, dlatego trzeba go sobie skopiować od razu i nie trzeba niczego doinstalowywać. Aczkolwiek nie wiem nawet jaką mam wersję.. ale może się to komuś przyda.
"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to robi." - Albert Einstein
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”