Zmiany w darmowej licencji F360! Koniec tego dobrego

Programy do projektowania CAD
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Zmiany w darmowej licencji F360! Koniec tego dobrego

Post autor: dragonn »

Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1294
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: DIY Prusa Bear
x 701

Re: Zmiany w darmowej licencji F360! Koniec tego dobrego

Post autor: JGFTW »

Podsumowanie dla niecierpliwych:
podsumowanie.png
Tego eksportowania do .stp szkoda ;)
dragonn
cube
Postów w temacie: 2
Posty: 138
Rejestracja: 29 mar 2020, 13:50
x 107

Re: Zmiany w darmowej licencji F360! Koniec tego dobrego

Post autor: cube »

Niestety. Osobiście używam równolegle fusion w domu i solidworks w pracy. Brak eksportu do stp mnie najbardziej zaboli, zostanie więc praca z SW. fusion miał wady, np. kompletnie upośledzony moduł dokumentacji technicznej, i było to głównym powodem że w pracy wybraliśmy SW . Natomiast chmurowy dostęp do projektów rekompensował dla mnie dużo minusów.
Ostatnio wyświetliła mi się oferta 3500zł za 3 lata dostępu i to jest już bardzo dobra wycena programu o tych możliwościach.
Co do freecada, muszę powiedzieć że mi też zupełnie nie odpowiada sposób projektowania w nim. Sam interfejs już mi nie pasuje, coś jest z nim nie tak. Ale do 0.19 chyba m można ściągnąć dodatek ModernUI, który już trochę cywilizuje freecada. Ale tylko trochę.
JGFTW
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1754
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: Zmiany w darmowej licencji F360! Koniec tego dobrego

Post autor: Andrzej_W »

Zaboli ograniczenie do 10 aktywnych dokumentów, rozumiem że jest to spowodowane tym że używali F360 w pracy zarobkowej ale np. ja używam hobbistycznie i mam tych aktywnych dokumentów na tworzonych więcej niż 10 . Ograniczenie exportu do innych rozszerzeń będzie upierdliwe ale może da się to przeskoczyć.
Awatar użytkownika
Igor
Postów w temacie: 1
Posty: 457
Rejestracja: 05 mar 2020, 23:12
Lokalizacja: Kociewie
Drukarka: Prusa Mk3 i "rzeźby"
x 155
Kontakt:

Re: Zmiany w darmowej licencji F360! Koniec tego dobrego

Post autor: Igor »

Pliki w chmurze i licencjonowanie abonamentowe - jeśli kogoś taki "ransomware'owy" model nie ostrzegł, to nowe zmiany mogą mu się wydać zaskakujące.

Cube, sam UI nie jest tyle upierdliwy, co braki w szkicowniku, który działa jak w CAD-ach z przełomu lat 80/90. Upychają w ten program masę fantastycznych funkcji a tę najważniejszą postanowili pozostawić praktycznie bez zmian. Ale ten kombajn zaczyna być używalny.
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2020, 02:00 przez Igor, łącznie zmieniany 2 razy.
SQ9KRD
Złote zasady: 1. You get what you paid for 2. Works? Don't fix! 3.Tanie okaże się najdroższe 4. Nie zoptymalizujesz procesu, którego nie rozumiesz 5. Konserwuj, nie czekaj aż padnie do reszty
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Zmiany w darmowej licencji F360! Koniec tego dobrego

Post autor: Stanley_B »

To ograniczenie do 10-ciu jeszcze można przeżyć ale gorzej, gdy masz osobną bibliotekę części i je dopinasz do głównego projektu. To dopiero zaboli.
No ale zależy jak ktoś z fusion pracuje.
cube
Postów w temacie: 2
Posty: 138
Rejestracja: 29 mar 2020, 13:50
x 107

Re: Zmiany w darmowej licencji F360! Koniec tego dobrego

Post autor: cube »

Z drugiej strony, czy 3500/3 lata za taki program to dużo? Jeśli ktoś zarabia w ten sposób, to np. Zw3d bez cama to o ile pamiętam, 5000 zł za licencję wieczystą. Alibre i ironcad koło 8tys za wieczystą. Z tym że cama trzeba opłacić oddzielnie. Z hobbystycznego punktu widzenia będzie gorzej, biznesowo-startupowo fusion nadal się dobrze prezentuje, o ile ktoś nie korzysta już z dokumentacji papierowej.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Zmiany w darmowej licencji F360! Koniec tego dobrego

Post autor: Pjoter »

Przyznam że dla mnie to dużo jak dla hobbysty który nie zarabia na druku 3D. Jakieś zlecenia się zdarzają ale nie mam z tego tyle aby móc spokojnie opłacić fusion360. Mnie boli brak eksportu do STEP i ograniczona ilość elementów aktywnych. Ale po wczorajszych bojach z freecadem i openscadem chyba jednak będę musiał się przeprosić z fusion360 i przyzwczajić się do kastrowanej wersji :/ Ofc trochę nie wypada narzekać bo korzystam za darmo i nie miałem zamiaru płacić za niego ale nadal boli jak Ci ograniczają możliwości :P
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5844
Kontakt:

Re: Zmiany w darmowej licencji F360! Koniec tego dobrego

Post autor: dziobu »

W cholere wypasiony soft za darmo a Ci jeszcze narzekają; normalnie nigdy nie dogodzisz.
Polecam każdemu tydzień z FreeCADem; łatwiej będzie docenić to co oferuje F360 i zaakceptować jego ograniczenia :)
cardjunk, S3b, seler1500, Zepco, FlameRunner
Awatar użytkownika
tapy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 209
Rejestracja: 05 wrz 2020, 18:43
x 72

Re: Zmiany w darmowej licencji F360! Koniec tego dobrego

Post autor: tapy »

dziobu pisze:Polecam każdemu tydzień z FreeCADem; ...
Widzę, że jestem jednym z nielicznych, którzy go od początku używają. Widocznie człowiek może przyzwyczaić do wszystkiego ;)
Na marginesie, do prostych modeli jakie są używane w drukarkach FFF to on całkowicie wystarcza i nie odczułem ograniczeń (nie licząc "specyfiki" kolejnych kroków, by uzyskać ostateczny model. Zmiana, odstępstwo od wymaganej(?) kolejności zawsze kończy się porażką).
bazic, kaes
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”