FreeCAD z Modern UI

Programy do projektowania CAD
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

FreeCAD z Modern UI

Post autor: dragonn »

https://forum.freecadweb.org/viewtopic.php?t=44937
Może komuś się przyda, tak to wygląda po odpalniu:
2020-09-19-193835_1920x1080_scrot.png
Już na pierwszy rzut oka wygląda to dużo lepiej i przynajmniej człowiek widzi opcje na starcie których by się spodziewał (to że nie raz i tak one nie działaj tak jak by się spodziewał to inna sprawa :P).
dziobu, JGFTW, Abys, emartinelli, Berg, fredator
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: FreeCAD z Modern UI

Post autor: panWiadr0 »

Czy to jest podstęp?
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: FreeCAD z Modern UI

Post autor: emartinelli »

Może jeszcze się przeproszę z FreeCADem, przetestuję to sobie w wolnej chwili. Dzięki za link.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: FreeCAD z Modern UI

Post autor: dragonn »

panWiadr0 pisze:Czy to jest podstęp?
Jakiego typu podstęp? Że najpierw piszę o F360 a teraz o FreeCAD? :D
A tak poważnie, natknąłem się na to po prostu przy tym wszystkich tematach o zmianach z F360.
Ja i tak F360 nie używałem, ale może spróbuje tego FreeCAD z tym UI. Ale na dany moment zostaje na pewno przy Onshape. Na szczęście mi nie przeszkadza że wszystkie moje projekty są publiczne.
A zapomniałem dodać, wtyczka wymaga wersji 0.19 która jeszcze chyba nie jest wydana jako "stabilna". W każdym razie mi na 0.18 to nowe UI w ogóle nie złapało.
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 2
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: FreeCAD z Modern UI

Post autor: panWiadr0 »

dragonn pisze:
panWiadr0 pisze:Czy to jest podstęp?
Jakiego typu podstęp? Że najpierw piszę o F360 a teraz o FreeCAD? :D
A tak poważnie, natknąłem się na to po prostu przy tym wszystkich tematach o zmianach z F360.
Ja i tak F360 nie używałem, ale może spróbuje tego FreeCAD z tym UI. Ale na dany moment zostaje na pewno przy Onshape. Na szczęście mi nie przeszkadza że wszystkie moje projekty są publiczne.
A zapomniałem dodać, wtyczka wymaga wersji 0.19 która jeszcze chyba nie jest wydana jako "stabilna". W każdym razie mi na 0.18 to nowe UI w ogóle nie złapało.
Jakieś dwa lata temu przed f360 próbowałem freecad i to był k... dramat. UI cokolwiek zmienia?
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: FreeCAD z Modern UI

Post autor: Adinfo »

dragonn pisze:A zapomniałem dodać, wtyczka wymaga wersji 0.19 która jeszcze chyba nie jest wydana jako "stabilna". W każdym razie mi na 0.18 to nowe UI w ogóle nie złapało.
Dokładnie, ta nowa nakładka wymaga wersji 0.19, której jeszcze oficjalnie nie wydano. W wątku autora pisze (link z pierwszego posta), że nie jest obsługiwana w wersji FreeCAD 0.18.
...Modern UI not compatible with 0.18
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: FreeCAD z Modern UI

Post autor: dragonn »

panWiadr0 pisze: Jakieś dwa lata temu przed f360 próbowałem freecad i to był k... dramat. UI cokolwiek zmienia?
Na pewno to krok w dobrym kierunku ;). Przynajmniej teraz po odpaleniu nie mam "gdzie tu są podstawowe opcje?!" tylko "czemu to nie działa tak jak bym się spodziewał jak to klikam" :lol: . Czy dalej jest dramat to muszę się bardziej zagłębić, ale nawet jak jest to z tym jest zdecydowanie lepiej już!
cube
Postów w temacie: 1
Posty: 138
Rejestracja: 29 mar 2020, 13:50
x 107

Re: FreeCAD z Modern UI

Post autor: cube »

Wspomniałem o ModernUI w temacie o zmianach w fusion360, bo już kiedyś go zainstalowałem. Zacytuję siebie
do 0.19 chyba m można ściągnąć dodatek ModernUI, który już trochę cywilizuje freecada. Ale tylko trochę.
Problem 1 - środowiska w ModernUI wyłącza się oddzielnie od środowisk w Freecad. Wygląda bardziej ludzko, poniżej wrzucam screen jak wygląda na windows 7.
Clipboard02.jpg
Głownym problemem freecada jest fakt, że udziwnili typowy workflow parametrycznego cada. Mam doświadczenie z NX'em, Solidedge, Solidworks, ZW3D,trochę mniej z Ironcad. Generalnie wszędzie wszystko wygląda podobnie czy to szkicowanie czy modelowanie. We freecad coś jest nie tak, co powoduje że każdy zaznajomiony z tymi cadami profesjonalnymi musi zmieniać swoje przyzwyczajenia.

Chociaż muszę przyznać że Freecada trzymam u siebie zawsze, bo czasem pozwolił mi otworzyć uszkodzone pliki lub takie, których akurat mój aktualny cad nie dawał rady.
dragonn, sagittario, JGFTW
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1753
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 745

Re: FreeCAD z Modern UI

Post autor: Andrzej_W »

Trzeba będzie sprawdzić jako alternatywę dla F360 gdy ograniczenia zaczną sprawiać problemy
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: FreeCAD z Modern UI

Post autor: Zepco »

Dzięki za wskazanie tego dodatku, faktycznie jest dużo lepiej.

Pozwolę sobie dorzucić jeszcze jeden dodatek który mnie osobiście przypadł do gustu - glass.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=ny31diN1ZhM
dziobu, dragonn, sagittario
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”