Program do wizualizacji

Programy do projektowania CAD
Villemo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 paź 2020, 08:54

Program do wizualizacji

Post autor: Villemo »

Hej,

Nie wiem czy na dobre forum trafiłam. Potrzebuję nowych programów do wizualizacji wnętrz i ogrodów. Do tej pory pracowałam w Sketchup + Vray + na koniec Photoshop. Jednak naczytałam się ostatnio trochę o Lumionie, że jednak ma dużą przewagę w czasie renderowania. Lubię profesjonalizm, ale jedna często nie mam czasu na robienie takich wizualizacji na jakie stać Vraya i zastanawiam się czy nie warto zainwestować w Lumiona (bo jednak jest sporo droższy) i robić te rendery duzo szybciej i nie stawiać tak bardzo na jakość. Czy ma ktoś doświadczenie w tych programach? Czy warto sie przestawić z Vraya na Lumiona?
Będę wdzieczna za pomoc.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Program do wizualizacji

Post autor: Berg »

Nie mam ale próbowałeś Blendera?
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Program do wizualizacji

Post autor: TDI-CAD »

To reklama
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 1
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: Program do wizualizacji

Post autor: marek91 »

Sprawdziłem po emailu, ta osoba faktycznie zajmuje się projektowaniem ogrodów.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: Program do wizualizacji

Post autor: Adinfo »

Witamy na forum. Co do projektowania wnętrz i ogrodów to średnio trafione forum, lecz sporo osób na forum projektuje różne obiekty/akcesoria i być może coś doradzą. Z mojej strony w pracy był jakiś czas temu kupiony dosyć prosty program Garden Composer 3D, w swoim czasie robili w nim projekty parków i ogrodów na potrzeby miasta w jakim mieszkam. Musiałbym dopytać na ile dobrze go oceniano, biorąc pod uwagę jego niską cenę nie liczyłbym na super profesjonalne rendery (to nie była ostatnia wersja a jakaś sprzed 2 lat około). To do czego jest stworzony nadaje się idealnie bo widziałem zrobione w tym projekty. W tym przypadku jednak wątpię aby za jego pomocą było możliwe projektowanie wnętrz.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Program do wizualizacji

Post autor: dziobu »

Villemo pisze:ale jedna często nie mam czasu na robienie takich wizualizacji na jakie stać Vraya
Może wystarczy takie coś?
https://www.fluidinteractive.com/produc ... occlusion/
Prosty, szybki; takie rozwiązanie które klikasz jak idziesz po kawe.

No i jest jeszcze Thea; nie wiem jaki masz sprzęt ale jakiś czas temu to był najszybszy render u mnie.
Minik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 36
Rejestracja: 20 kwie 2016, 15:15
x 2

Re: Program do wizualizacji

Post autor: Minik »

Vray i lumion to trochę różne półki i specyfika zastosowania. Wrzuć jakiś przykład tego co robisz i na czym ci zależy przy wizualizacji a postaram się podpowiedzieć. Potrzebujesz animiować ? Masz jakąś bibliotekę modeli z których musisz korzystać ? Sporo osób korzysta z darmowego UE4, ale do tego trzeba trochę przysiąść :-)
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Program do wizualizacji

Post autor: emartinelli »

Jeszcze za darmo całkiem fajne efekty można uzyskać korzystając z kozikaza:
kozikaza.com

Do pomieszczeń bardzo fajny, co do ogrodów to już gorzej bo ma mała bibliotekę roślin.
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 1
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: Program do wizualizacji

Post autor: S3b »

Myślę, że blender w obecnej postaci potrafi zawstydzić nawet Vray'a. Wiem bo na co dzień pracuję w Vray'u a w czasie wolnym bawię się Blenderm;)
Biorąc pod uwagę cenę to na dzień dzisiejszy nic nie przebije blendera w kwestii zarówno modelowania jak i renderowania 3D w relacji $$ do możliwości. Teraz jakbym miał wybrać narzędzie do pracy jako freelancer to nawet sekundy bym się nie zastanawiał...
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Villemo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 01 paź 2020, 08:54

Re: Program do wizualizacji

Post autor: Villemo »

Dziękuję za odpowiedzi. Spojrzę na Blendera i to drugie :) W załącznikach przesyłam przykładowe wizualizacje ogrodu i o tego typu wizualizacje mi chodzi. Jeżeli ktoś jeszcze by coś wiedział to będę wdzięczna.
Załączniki
4.jpg
3.jpg
2.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”