SolidEdge - darmowy dla hobbystów

Programy do projektowania CAD
Awatar użytkownika
szpiglasowy
Postów w temacie: 9
Posty: 91
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:42
x 25

Re: SolidEdge - darmowy dla hobbystów

Post autor: szpiglasowy »

Nie dopytałem i instalowałem niepotrzebnie. Na Windows7 nie działa :(
Adinfo pisze:Dzięki!
Zobaczę czy moja stara maszyna PC to obsłuży.
Jak nie masz Win10, to pewnie nie.
Awatar użytkownika
szot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 74
Rejestracja: 07 sty 2020, 15:03
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: Ender 5
x 13

Re: SolidEdge - darmowy dla hobbystów

Post autor: szot »

Na stronie https://solidedge.siemens.com/en/resour ... uirements/ piszą, że do działania SolidEdge potrzebny jest oprócz Internet Explorera jeden z Office'ów od Microsoftu.
Czy będzie działać bez Office?
Pozdrawiam
Grzesiek
matikyle
Postów w temacie: 2
Posty: 119
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:17
Lokalizacja: Zabrze
x 24

Re: SolidEdge - darmowy dla hobbystów

Post autor: matikyle »

Nie posiadam pakietu office, solid edge odpala się i zrobiłem kilka modeli. Możliwe, że jakieś funkcje mogą nie działać bez tego

Offtop: Parę prostych elementów udało mi się zrobić - ale poszło przy tym tyle wulgaryzmów ze szkoda gadać. W tym programie czuje się jak bym nigdy nie projektował (to nawet freecad był dla mnie mniej nieprzystępny). Dla ludzi którzy robią w programach typu solidworks/inventor/fusion 360 nie polecam.
szot
Awatar użytkownika
sagittario
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 334
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:25
Lokalizacja: Nysa
Drukarka: Anet A8, Inventor
x 133

Re: SolidEdge - darmowy dla hobbystów

Post autor: sagittario »

Krótkie wyjaśnienie dlaczego office: większość programów tego typu ma opcję tworzenia konfiguracji modelu. Stąd potrzeba chociażby excela aby móc wpisywać dane do konfiguracji w pliku, z którego program pobiera wymiary. Rzecz jasna konfiguracje będą działały bez tego ale bardziej skomplikowanych wyliczeń się po prostu nie zrobi.
Uprzedzając pytania-OpenOffice nie będzie działał :D
szot
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 1
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: SolidEdge - darmowy dla hobbystów

Post autor: cardjunk »

matikyle pisze:Nie posiadam pakietu office, solid edge odpala się i zrobiłem kilka modeli. Możliwe, że jakieś funkcje mogą nie działać bez tego

Offtop: Parę prostych elementów udało mi się zrobić - ale poszło przy tym tyle wulgaryzmów ze szkoda gadać. W tym programie czuje się jak bym nigdy nie projektował (to nawet freecad był dla mnie mniej nieprzystępny). Dla ludzi którzy robią w programach typu solidworks/inventor/fusion 360 nie polecam.
Kolega wyłączy projektowanie synchroniczne to będzie bardziej przystępnie. Chociaż polecam się przełamać, potem jest przyjemniej.
matikyle
Postów w temacie: 2
Posty: 119
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:17
Lokalizacja: Zabrze
x 24

Re: SolidEdge - darmowy dla hobbystów

Post autor: matikyle »

cardjunk pisze:
matikyle pisze:Nie posiadam pakietu office, solid edge odpala się i zrobiłem kilka modeli. Możliwe, że jakieś funkcje mogą nie działać bez tego

Offtop: Parę prostych elementów udało mi się zrobić - ale poszło przy tym tyle wulgaryzmów ze szkoda gadać. W tym programie czuje się jak bym nigdy nie projektował (to nawet freecad był dla mnie mniej nieprzystępny). Dla ludzi którzy robią w programach typu solidworks/inventor/fusion 360 nie polecam.
Kolega wyłączy projektowanie synchroniczne to będzie bardziej przystępnie. Chociaż polecam się przełamać, potem jest przyjemniej.
Ostatni offtop: Zapomniałem dodać, że po pierwszym pliku wyłączyłem projektowanie synchroniczne. Doprecyzuje moją "krytykę". Sold Edge jest jak produkty Appla (zaznaczam że klikałem w tym programie tylko kilkanaście godzin) czyli coś można wykonać w tylko jeden określony sposób. W przypadku wcześniej wspomnianych produktów to samo można wykonać na kilka sposobów. Przez co można do nich wskoczyć ze swoimi przyzwyczajeniami, a stopniowo powoli uczyć się innych optymalnych rozwiązań. Dodatkowo edycja poprzednio zrobionych operacji w drzewku jest bardzo upierdliwa.
Awatar użytkownika
szpiglasowy
Postów w temacie: 9
Posty: 91
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:42
x 25

Re: SolidEdge - darmowy dla hobbystów

Post autor: szpiglasowy »

Tchopek pisze:Polecam kilka tutoriali dla początkujących Solid Edge 2021:
https://youtube.com/playlist?list=PL5-X ... TMLbSFtU_q
To i ja polecę. Link.
Przeznaczony niby dla studentów, ale i hobbystom się przyda. Może poza pierwszym odcinkiem (rysowanie ewolwenty hobbystom raczej zbędne). Pozostałe już jak najbardziej.
Kurs jest w trakcie tworzenia, ostatnią część dodano wczoraj. Dobry kontakt z twórcą, można dopytać.
Awatar użytkownika
szpiglasowy
Postów w temacie: 9
Posty: 91
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:42
x 25

Re: SolidEdge - darmowy dla hobbystów

Post autor: szpiglasowy »

Przed prawie dwoma laty pytałem o modelowanie gwintów w tym temacie. Wówczas nic się nie dało zrobić. A w tegorocznej wersji (może wcześniej ale teraz zauważyłem) pojawiła się zakładka "Wydruk 3D" a w niej "Gwint fizyczny". I nawet działa. Choć na słabszym sprzęcie nieco przymula.
Może się komuś przyda.
14.jpg
Awatar użytkownika
szpiglasowy
Postów w temacie: 9
Posty: 91
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:42
x 25

Re: SolidEdge - darmowy dla hobbystów

Post autor: szpiglasowy »

Moduły o których wspomniałem na SB.
Załączniki
zębatki.jpg
spręż_naciskowe.jpg
spręż_naciągowe.jpg
przek_ślimakowe.jpg
przek_stożkowe.jpg
przek_pasowe_zębate.jpg
przek_pasowe_klinowe.jpg
przek_łańcuchowe.jpg
pręty.jpg
krzywki.jpg
belki.jpg
przek_walcowe.jpg
wały.jpg
dziobu, JGFTW
Awatar użytkownika
Tengrom
Postów w temacie: 1
Posty: 124
Rejestracja: 30 paź 2020, 13:35
Drukarka: m200, Creality K1
x 127

Re: SolidEdge - darmowy dla hobbystów

Post autor: Tengrom »

dawidex7
Pokazał mi jak zrobić zakrzywiony lejek viewtopic.php?f=16&t=8236&start=10
Zrzut ekranu 2022-08-31 121133.png
Ale dzięki jemu podpowiedziom znalazłem fajny tutorial na takie rzeczy na YouTubie :)
https://www.youtube.com/watch?v=5iicQT7 ... AMLearning
Zortrax M200
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”