Gwint niesymetryczny w FUSION 360

Programy do projektowania CAD
grego
Postów w temacie: 3
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Gwint niesymetryczny w FUSION 360

Post autor: grego »

Potrzebuje narysować gwint niesymetryczny, niestety kreator gwintów nie daje takiej możliwości, więc próbuje to zrobić ręcznie poleceniem coil następnie rysuje kształt i ciągne poleceniem sweep. Niby jest ok jednak powstała bryła składa się z segmentów które drukarka tak właśnie drukuje co zajmuje mnóstwo czasu i wygląda kiepsko w przeciwieństwie do normalnego gwintu. Jak sobie z tym poradzić?
Załączniki
gwint.jpg
Awatar użytkownika
kaluza
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 120
Rejestracja: 17 sty 2021, 18:45
x 35

Re: Gwint niesymetryczny w FUSION 360

Post autor: kaluza »

gwint to nie ważne w jakim programie lepiej wycinać a nie wyciągać. narysuj walec zrób otwór na wewnętrzny wymiar gwintu a dopiero później wytnij gwint. nie wiem jakie polecenia w fusion bo nie użytkuje. w cati czy sw to 3 min roboty :D
grego
Postów w temacie: 3
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Gwint niesymetryczny w FUSION 360

Post autor: grego »

Przecież jak nawet wytnę gwint w bryle to te płaszczyzny i tak zostaną... Raczej pytanie jak to wymodelować
Awatar użytkownika
Stanley_B
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 306
Rejestracja: 16 kwie 2020, 00:22
Lokalizacja: UK
Drukarka: Kossel Plus
x 88

Re: Gwint niesymetryczny w FUSION 360

Post autor: Stanley_B »

Nie wiem, jak to automagicznie zrobiłeś z kawałków. W Fusion można scalać kilka obiektów w jeden, poza tym obejrzyj poniższy film, ten gość jest dobry w te klocki:


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=N8xL32uV0SA
grego
Postów w temacie: 3
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: Gwint niesymetryczny w FUSION 360

Post autor: grego »

Tak oglądałem go i kilka innych poradników. Zauważ, że na tym filmie gość nie narysował własnego kształtu gwintu, a jedynie użył opcji COIL ustawiając przy tym liczbę zwoi i wtedy wychodzi dobrze. Problem zaczyna się gdy trzeba narysować własny zarys gwintu np. trapez niesymetryczny i go pociągnąć po spirali, wtedy już zaczynają sie krzaczki w postaci tych płaszczyzn. Bo tworzy się jedna bryła, ale z wieloma płaszczyznami, jak oglądałem poradniki to u nich działo sie to samo, choć nie poruszali tego tematu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”