Fusion 360 - problem z loftem

Programy do projektowania CAD
Awatar użytkownika
szot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 74
Rejestracja: 07 sty 2020, 15:03
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: Ender 5
x 13

Re: Fusion 360 - problem z loftem

Post autor: szot »

Mniej więcej :). Jakeś Waść tego dokonał? :).
Jak widzę, jest tam kilka loftów czyli tak jak kombinowałem żeby obejść kłopot :). Ale może się mylę? :).
W wersji Fusion, przed ostatnią aktualizacją, można to było zrobić jednym loftem wskazując kolejne obszary do wyciągnięcia.
Wielkie dzięki za zainteresowanie problemem.
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
szot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 74
Rejestracja: 07 sty 2020, 15:03
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: Ender 5
x 13

Re: Fusion 360 - problem z loftem

Post autor: szot »

Przepraszam Szanownych Czytelników i Doradców. Namieszałem. Przyznaję się bez bicia.
Albo to pomroczność jasna, albo SKS (Starość, K...a, Starość) albo niedouczenie ( najpewniej to ostatnie ).
Przejrzałem swoje wcześniejsze projekty w f360 i ZAWSZE lofta z dziurą w środku robiłem dwoma wyciągnięciami. Pierwsze wyciągnięcie to był obrys zewnętrzny z ustawieniem New Body a drugie to obrys wewnętrzny z ustawieniem Cut. Może dlatego, że nie robiłem więcej niż jednej dziury na raz tak mi się pomerdało.
Temat do zamknięcia, usunięcia lub na hasiok ( do decyzji adminów rzecz jasna :) ). Raz jeszcze przepraszam za zamieszanie.
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Fusion 360 - problem z loftem

Post autor: Zepco »

Tak jak mówisz, jeden loft jest dla całej bryły, a pozostałe wycinają środek.
Taka rada odnośnie robienia dziur jako Loft. Żeby zaznaczyć szkice, to na chwilę ukrywa się BODY, zaznacza to co się chce, ponownie pokazuje BODY i robi LOFT. Być może jest inny sposób, ale ten u mnie działa. :-)
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
szot
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 74
Rejestracja: 07 sty 2020, 15:03
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: Ender 5
x 13

Re: Fusion 360 - problem z loftem

Post autor: szot »

Ukrywanie BODY żeby zaznaczyć szkice też właśnie odkryłem :). Poza tym, jak napisałem w poście wyżej, niepotrzebnie namieszałem na forum :(.
Pozdrawiam
Grzesiek
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”