DSM - tragedia...

Programy do projektowania CAD
Awatar użytkownika
BobekNierobek
Postów w temacie: 1
Posty: 285
Rejestracja: 21 lip 2017, 18:03
Drukarka: AM8
x 237

Re: DSM - tragedia...

Post autor: BobekNierobek »

Niezrozumiałe zwiechy przy używaniu opcji "Ciągnięcie" zdarzają się. Co ciekawe bryła nie musi być skomplikowana żeby DSM dostał zawału.
Jakoś się do tego przyzwyczaiłem. Czasami DSM dostaje zawału przy wyciąganiu powierzchni i już się wydaje, że nie da rady, a po paru minutach kręcenia kółeczkiem jednak daję radę.
Grzesinski
Postów w temacie: 2
Posty: 252
Rejestracja: 23 lis 2020, 12:18
x 53

Re: DSM - tragedia...

Post autor: Grzesinski »

Widziałem Twoje projekty, liczyłem na więcej literek w poście ...
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 2
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: DSM - tragedia...

Post autor: arkomania.pl »

I tak dzięki zwiechom DSM Mechanical stał się popularniejszy. Bo teraz się nad nim rozkminiamy.

Słyszałem od pewnej kobiety, taki tekst:

Aby zostać celebrytką, wystarczy publicznie zrzucić stanik.
Adinfo
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: DSM - tragedia...

Post autor: Berg »

barwa73 pisze:Witajcie. Jestem tu nowy. Sporo robiłem w DesignSpark Mechanical, ale za każdym razem jak się zabieram za ten posrany DesignSpark - znów się nabieram na jego wyjątkową złośliwość i dziadostwo.
Nie znam się to się wypowiem. :P
Wydaje mie się, że tego typu modele, czyli takie, które nie są pracami inżynieryjnymi, robione są po to by bryła "wyglądała", to się robi w Blenderze.
Wnioskuje to głównie na podstawie przeglądu tego jak to robią inni.
Parę prostych rzeczy zrobiłem w blenderze i mam w nim powiedzmy lvl 1. W każdym razie jest bardzo stabilny i szybki.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1196
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: DSM - tragedia...

Post autor: emartinelli »

Ja tam lubię DSM za prostotę i małą ilość funkcji. Jak już wspomniał @dziobu do prostych rzeczy idealny. Ma swoje kaprysy i do tego co pokazałeś to raczej bym już go nie używał.
arkomania.pl, Adinfo
barwa73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 25 gru 2021, 22:46
x 13

Re: DSM - tragedia...

Post autor: barwa73 »

arkomania.pl pisze:Nie można od darmowego programu wymagać cudów.
Po screenshot widać, że pracujesz na notebooku i to jeszcze prawdopodobnie
w trybie oszczędzania energii (praca bateryjna), choć niekoniecznie, zależy od ustawień.

Zawsze dziwili mnie ludzie, którzy pracują używając programów typu CAD, nawet docelowo na notebookach.
To nie te same procesory, co stosowane w komputerach stacjonarnych.
Wiem, że zaraz ktoś napisze, że ma notebooka na i7 lub i9, który jest super wydajny.
Tylko za cenę tego notebooka można mieć komputer stacjonarny o wiele większej wydajności.
DSM nawet na super sprzęcie ma tzw. zwiechy. Ja chciałbym tylko wiedzieć, czy Claim, też ma czasami zwiechy.
A jak to wygląda na innych programach.
Napiszcie, czy poza DSM inne programy mają zwiechy.

:DD ...co za bzdury...
Berg
barwa73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 25 gru 2021, 22:46
x 13

Re: DSM - tragedia...

Post autor: barwa73 »

Zmęczyłem projekt w tym DSM’ie. I już więcej nie dam się nabrać na ten program.
A oto efekt:
Załączniki
BD5C3DD8-F91E-4CD9-9499-067A26D74E24.jpeg
CD832D3A-78BB-4E1E-8083-8BB4E54227C8.jpeg
dziobu, morf, Adinfo, emartinelli, Berg, aaannnd
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: DSM - tragedia...

Post autor: kapi »

barwa73 pisze:Zmęczyłem projekt w tym DSM’ie.
Inventor czy SolidWorks na komputerach typu Workstation też potrafią złapać zwieche. wszystko zależy od tego co się zada do zrobienia.
każdy program ma swojego odbiorcę i swoje przeznaczenie (ja DSM nie znam - próbowałem i porzuciłem )
kolega @Grzesinski ładnie to opisał :piwo:
@arkomania.pl, Arku - ja pracuję na laptopie (workstation) i przy dużych projektach mocy nie brakuje , pozostaje jeszcze tzw. mobilność. :cool2: pudło stacjonarne ciężko zabrać na wyjazd


btw - silniczek ładny ;) projektując go robiłeś bryły czy uwzględniałeś jakieś dodatkowe wyciągnięcia ?
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
barwa73
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 25 gru 2021, 22:46
x 13

Re: DSM - tragedia...

Post autor: barwa73 »

kapi pisze: btw - silniczek ładny ;) projektując go robiłeś bryły czy uwzględniałeś jakieś dodatkowe wyciągnięcia ?
Dzięki bardzo :)

Silnik projektowałem w oparciu o dokumentację fabryczną i zdjęcia. miałem też do dyspozycji oryginał.
Ale samo projektowanie to zadawanie parametrów wymiarowych, rysowanie poszczególnych detali z wyciąganiem brył. Najwięcej upierdliwości było z zawiechami gdzie tylko ctrl+alt+del było skutecznym sposobem - no i łączenie niektórych brył. Program sobie wybierał kiedy połączyć i jak. Tak. trochę to dziwne, ale w pewnym momencie wydawało mi się już w tym amoku, że łączenie brył program uzależnia od widoku elementu ;)
Ale udało się. Nawet slicer nie widział błędów w projekcie (nie było dziur, niedoróbek lub niepołączonych elementów).
Jedno jest pewne:
- Teraz tylko Fusion 360. Szczególnie, że (i tu możecie się śmiać) - zakupiłem za całe 250zł nakładkę ze spolszczeniem. O ile angielski trochę znam, to jednak spolszczenie robi robotę i powoduje, że wszystko staje się proste. :)
Norbert
Postów w temacie: 3
Posty: 138
Rejestracja: 15 paź 2017, 14:52
x 9

Re: DSM - tragedia...

Post autor: Norbert »

Poza tym, że się lubi przywiesić, ma on ogromną zaletę: to że jest darmowy :clap:
Znacie jakiś lepszy darmowy program do projektowania?
denior
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”