Gwinty w Fusion 360

Programy do projektowania CAD
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 10
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Gwinty w Fusion 360

Post autor: maniolx »

Andrzej_W pisze:O losie :D
Gwintowałeś kiedyś coś ??
Otwór według tabeli to to otwór jaki musisz wykonać wiertłem żeby naciąć gwint gwintownikiem
A wałek to jaki pręt potrzebujesz żeby naciąć gwint narzynką.
On nie ma wejść tylko się wkręcić różnica pomiędzy tymi wymiarami to wysokość samego gwintu minus pasowanie i inne pierdoły.
https://www.pkm.edu.pl/index.php/poloce ... 0-01010001
O losie . Tak . Gwintowałem wtedy gdy ty na chlyb (nie wiem czy zrozumiesz co to chlyb) mówiłeś jeszcze pyb . Przecież w tabelce którą wstawiłeś pisze jaki ma być otwór czy wałek pod dany gwint . Nie rozumiesz że jak robię wałek o takiej średnicy jak jest w tabeli , czyli 15,72 mm i w fusion robię gwint 5/8 cala to średnica tego wałka rosnie do prawie 22 mm . I uważasz że to wejdzie do otworu który raem z gwintem ma średnicę 13,7 mm ?
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Gwinty w Fusion 360

Post autor: aaannnd »

Jak robisz gwint rurowy to rura 5/8 cala (średnica wewnętrzna) ze ścianką 3mm ma te 22mm.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3223
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Gwinty w Fusion 360

Post autor: morf »

maniolx pisze:
O losie . Tak . Gwintowałem wtedy gdy ty na chlyb (nie wiem czy zrozumiesz co to chlyb) mówiłeś jeszcze pyb .
Kolego po co te docinki? Prosisz o pomoc to chyba trzeba by trochę się zastanowić nad tym co robisz źle. Póki co masz taką postawę, ze chcesz każdemu udowodnić że to Ty robisz dobrze a winny jest program.

Do tej pory nie wrzuciłeś swojego projektu z fusiona albo chociaż tego STL. W fusion masz narzędzie inspect, przy pomocy którego możesz sprawdzić wszystkie wymiary.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2022, 16:12 przez morf, łącznie zmieniany 1 raz.
Pjoter, Abys
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
konradsdev1
Postów w temacie: 1
Posty: 455
Rejestracja: 30 wrz 2020, 16:55
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: VORON 0
x 178

Re: Gwinty w Fusion 360

Post autor: konradsdev1 »

Wybierz ACME Screw Threads zamiast BSP Pipe Threads.
Dla 5/8 cala zrobi walec o średnicy 15,796 mm.
"Everybody needs a hobby" (Tony Stark).
VORON V0.2 (BTT SKR Pico + RPi 4B + Phaetus x Voron Dragon Hotend ST)
DIY MK4 + VORON Stealthburner (BTT SKR PRO V1.1 + RPi Zero 2 W)
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1782
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Gwinty w Fusion 360

Post autor: Andrzej_W »

Andrzej_W pisze: A tak przy okazji w statywach fotograficznych stosuje się gwinty Whitwortha :D
Już żem się opisał wybrałeś całkiem inny rodzaj gwintu calowego. Nie wiem czy F360 ma ten rodzaj gwintu może ten co @konradsdev1 podpowiedział będzie pasował ale i tak będziesz musiał sobie dostosować go pod swoją drukarkę.
Dobrze że masz takie doświadczenie w gwintowaniu następnym razem zapytam ciebie jak pojawi się podobny problem na forum.
U nas mówiło się chleb ale ja ze wsi jestem to się nie znam.
Janek_Porzycz, Abys
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 10
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Gwinty w Fusion 360

Post autor: maniolx »

morf pisze:
maniolx pisze:
O losie . Tak . Gwintowałem wtedy gdy ty na chlyb (nie wiem czy zrozumiesz co to chlyb) mówiłeś jeszcze pyb .
Kolego po co te docinki? Prosisz o pomoc to chyba trzeba by trochę się zastanowić nad tym co robisz źle. Póki co masz taką postawę, ze chcesz każdemu udowodnić że to Ty robisz dobrze a winny jest program.

Do tej pory nie wrzuciłeś swojego projektu z fusiona albo chociaż tego STL. W fusion masz narzędzie inspect, przy pomocy którego możesz sprawdzić wszystkie wymiary.
Docinki ? Jakie docinki ? Napisałem koledze po przetłumaczeniu na Polski że gwintowałem gdy on był jeszcze małym chłopcem . Gdzie tu jakaś docinka . Nie widzisz jak mi ktoś docina pisząc czy ja kiedyś gwintowałem ale zaraz zauważasz jak ja mu odpowiadam .Nawet gdybym nigdy w życiu nic nie gwintował to słowa kolegi którego tak bronisz nie miały prawa być napisane bo wstawił on tabelę jaki ma być rozmiar wałka lub otworu przy danym gwińcie Ja tylko rysuję wałek o określonej średnicy (o czym już wielokrotnie tu wspomniałem ) i umieszczam na nim gotowy gwint z programu . I do czego ci ten STL . Nie robilem gotowego projektu przejściówki . Robiłem tylko goły gwint na bolcu Czyli rysuję walec o średnicy 15,72 , z gwintów wybieram BSP Pipe Threads 5/8 cala I umieszczam go na narysowanym wałku a program powiększa ten wałek do prawie 22 mm . I wszystko .
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1782
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Gwinty w Fusion 360

Post autor: Andrzej_W »

Czyli źle robiłeś przy gwincie który wybrałeś program zrobił dobrze dopasował wałek do gwintu który wybrałeś.
Czyli to będzie klasyczny przypadek #wina F360
morf, Abys
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 10
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Gwinty w Fusion 360

Post autor: maniolx »

Andrzej_W pisze: Czyli to będzie klasyczny przypadek #wina F360
Panie kolego . Nie będę już z panem polemizował . Pan i tak ma rację . Proszę przeczytać mój pierwszy post a szczegulnie ostatnie zdanie tego postu w którym piszę " Co jest nie tak ? Nie piszę że program zle robi mi gwinty , tylko " co jest nie tak " . No ale niech panu będzie , klasyczny przypadek - wina F360 . Żałuję tylko tego że nie urodziłem się tak oczytany jak pan . Nie musiałbym teraz zadawać tu pytań . Dziękuję panu za okazaną pomoc .
Awatar użytkownika
maniolx
Postów w temacie: 10
Posty: 144
Rejestracja: 08 maja 2021, 11:06
Drukarka: Bambu Lab X1 Carbon
x 11

Re: Gwinty w Fusion 360

Post autor: maniolx »

konradsdev1 pisze:Wybierz ACME Screw Threads zamiast BSP Pipe Threads.
Dla 5/8 cala zrobi walec o średnicy 15,796 mm.
Prawdę mówiąc we wtorek gdy zaczynałem tą zabawę z gwintami to zaczynałem od tego gwintu co piszesz . Lecz ponieważ mi nie pasował (też ciut za wielki ) to poprzeglądałem parę filmików na youtube o gwintach na F360 . Na jednym z nich ktoś do przejściówki z basenu ogrodowego zastosował gwint BSP Pipe Threads 5/8 cala i właśnie dlatego tak uczeiłem się na tym gwincie . Nie mam pojęcia jaki rodzaj gwintu zastosowano w tej poziomicy , prócz tego że jest to gwint 5/8 cala . Ten gwint który robiłem we wtorek i który zaproponowałeś jest jeszcze ciut za duży . Myślę że gdyby średnica miała z milimetr dwa mniej to może by załapał , lecz nie wiadomo czy dalej by pasował .
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 8
Posty: 1782
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 756

Re: Gwinty w Fusion 360

Post autor: Andrzej_W »

Wyjaśniam jeszcze raz wybrałeś gwint calowy rurowy to ci F360 poprawił na właściwy wymiar. Powinieneś wybrać inny rodzaj gwintu najprawdopodobniej to będzie gwint withwortha. W drugiej tabelce którą podałem były jego wymiary przy gwincie 5/8 cala. Nie wiem czy F360 ma ten rodzaj gwintu do wyboru słabo znam ten program :unknown:
ODPOWIEDZ

Wróć do „CAD-y”