Co zamiast MKS GEN L?

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
szpiglasowy
Postów w temacie: 8
Posty: 94
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:42
x 26

Re: Co zamiast MKS GEN L?

Post autor: szpiglasowy »

Dzięki za propozycje. Rekomendacja stanowczo poza budżetem. Alternatywy w zasięgu, o pierwszą z nich (SKR Pro 1.2) pytałem właśnie w pierwszym poście.
Ta kwestia stała się już niejako bezprzedmiotowa. Przed chwilą zamówiłem SKR Pro 1.2 żeby doszła przed łikendem.

Ale pozostały jeszcze dwa pytania. Znasz może na nie odpowiedzi? Albo chociaż przypuszczenia?
Mati
Postów w temacie: 2
Posty: 507
Rejestracja: 10 maja 2020, 17:28
Lokalizacja: Okolice Poznania
Drukarka: Ender 3, V-Core2 i 3
x 170

Re: Co zamiast MKS GEN L?

Post autor: Mati »

Wtyczki w większości, jeśli nawet nie wszystkie będą te same. Do silników są JST-XH2,54, termistory i endstopy też, grzałki przykręcane złączami śrubowymi. Będziesz musiał podłączyć dodatkowe zasilanie na grzany stół oraz silniki (w skr pro są osobne złącza i MUSZĄ zostać podłączone).
Co do konfiguracji to na pewno definicja płyty, konfiguracja stepsticków i mapowanie silników. Poza tym i tak zaopatrzyłbym się w najnowszą wersję Marlina i robił konfigurację za pomocą funkcji porównywania plików (Twojego starego configuration.h i configuration_adv.h oraz domyślnych z paczki softu).
szpiglasowy
Awatar użytkownika
szpiglasowy
Postów w temacie: 8
Posty: 94
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:42
x 26

Re: Co zamiast MKS GEN L?

Post autor: szpiglasowy »

A to w porządku, pocieszyłeś mnie z tymi wtyczkami.
Płyta pewnie około południa będzie w paczkomacie, ale zbyt wiele dziś nie podziałam, bo wczesnym popołudniem wybieram się na libację. Dopiero jutro po zgrubnym przetrzeźwieniu. :D W razie problemów będę jeszcze pytał.

PS Masz setne piwo :D
Awatar użytkownika
szpiglasowy
Postów w temacie: 8
Posty: 94
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:42
x 26

Re: Co zamiast MKS GEN L?

Post autor: szpiglasowy »

Przeszczep zakończony sukcesem. Na razie co prawda na A4988, bo TMC które miałem wypuściły magiczny dym razem z płytą. Ale następne płyną już z Chin, więc za jakiś miesiąc dalszy ciąg konfiguracji. Dziękuję wszystkim radzącym porzucenie zabytku jakim była MKS GEN L. Mieliście rację.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”