Co się stało z płytą główną

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Bolek
Postów w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 03 wrz 2021, 10:42
x 1

Co się stało z płytą główną

Post autor: Bolek »

Witam.

Podczas strojenia PID grzałki hotendu nagle straciłem połączenie z moją płytką Duet 2 wifi przez duet web control. Zgasła niebieska dioda wifi i inne pozostałe i świeci się jedynie na zielono trzecia dioda podpisana jako VIN. Wyłączenie i włączenie urządzenie i próba ponownego połączenia nie pomaga. Płytka łączy się jednak przez wifi gdy odłączę zasilanie 24V i podłączam się przez USB.
Próbowałem również skopiować zawartość karty SD na inną i sprawdzić na niej, ale to też nic nie dało.

Bawię się tą płytką już od kilku dni i do tej pory nie było z nią problemów. Może to nie ma znaczenia, ale wcześniej raz zdarzyło mi się że podczas działania płytki spadła mi na nią mała śrubka. Gdy ją podniosłem płytka przygasła na sekundę, po czym ponownie połączyła się i normalnie działała.

Czy ktoś podejrzewa co mogło się stać, co powinienem sprawdzić ?
Awatar użytkownika
Bolek
Postów w temacie: 2
Posty: 35
Rejestracja: 03 wrz 2021, 10:42
x 1

Re: Co się stało z płytą główną

Post autor: Bolek »

Znalazłem odpowiedź. Odkręciłem grzałkę hotendu i okazało się że izolacja przewodów była mocno przetarta więc przewody musiały się ze sobą zetknąć i spalił się bezpiecznik 7.5A. Po wymianie bezpiecznika i grzałki wszystko działa jak powinno.
kapi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”