OCTOPI - Problem

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 24
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: OCTOPI - Problem

Post autor: Kopytko »

to chyba zostanie jak jest bo nie ogarne tego :/ ustawione niby 1920 x1080 a nawet shoty jpg robi 640x480 :( upgrade już leci :P


moze dam rade:P https://www.youtube.com/watch?v=3ecVLfa3pas&t=247s
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 7
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: OCTOPI - Problem

Post autor: WillingMagic »

rafaljot pisze:
WillingMagic pisze:Wygląda raczej ok. Jeszcze ważne pytanie aktualizowałeś obraz Octopi po instalacji?
sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
upgrejdu na początek bym nie robił. bo można więcej napsuć.
Tzn. co napsuć? To nie Arch, że aktualizacja wywraca system do góry nogami.
Aktualizacje robi się na samym początku, zanim się wszystko poustawia, aby potem się nie rozjeżdzało. Jak się robi odwrotnie to czasem ktoś machnie się w aktualizacji pakietu i bywa problem. Zresztą raspberry-pi będzie podłączone do sieci więc takiego systemu nie zostawia się bez aktualizacji.

Poza tym, nie myl upgrade z dist-upgrade ;-)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: OCTOPI - Problem

Post autor: dragonn »

WillingMagic pisze: Tzn. co napsuć? To nie Arch, że aktualizacja wywraca system do góry nogami.
Ale że co się ma napsuć w Archu :D? użytkownika Archa od 10 lat

(sorry musiałem)

A wracając do aktualizacji, również uważam że należy ją w miarę możliwości robić, szczególnie jak coś bazuje na Debianie który pod tym względem rzadko sprawia problemy.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 24
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: OCTOPI - Problem

Post autor: Kopytko »

wyszło metodą prób i błędów:) po kilkudziescięciu zmianach i przeczytanych na github dokumentów udało sie to zrobic w pliku, który podałem wczesniej, działający zapis:
Załączniki
oc2.jpg
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 24
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: OCTOPI - Problem

Post autor: Kopytko »

A jeszcze z innej beczki :) można gdzieś kupić w PL pi zero taniej jak w botland? bo widze ,ze wersja z wifi jest po 52zł, ale maksymalna ilosć do zamówienia to 1 szt, a ja mam jeszcze 4 drukarki do sterowania:P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 7
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: OCTOPI - Problem

Post autor: WillingMagic »

@Kopytko
Czyli jednak nie Full hd tylko 720p i tylko w 15 fpsach. Za dobrą jakość chciałeś. ;-)

Offtopic

@dragonn
Skoro ponad 10 lat to np. jak wywalali hal i można było skończyć bez działającej klawiatury, ewentualnie przejście na systemd. Poza tym jak się czasem zrobiło pacman -Syu bez czytania strony archa to też coś mocno psuło.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2017, 21:59 przez WillingMagic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: OCTOPI - Problem

Post autor: Berg »

właśnie dlatego nie podjąłem w tym wątku dyskusji o upgrade, udałem, że nie zauważyłem. :D :D :D
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: OCTOPI - Problem

Post autor: dragonn »

WillingMagic pisze: @dragonn
Skoro ponad 10 lat to np. jak wywalali hal i można było skończyć bez działającej klawiatury, ewentualnie przejście na systemd. Poza tym jak się czasem zrobiło pacman -Syu bez czytania strony archa to też coś mocno pudło.
No no czytać trzeba, to było ironicznie napisane :P. Jak integrowali wszystko do jednego bin było podobnie po prostu zawsze wszystko udało mi się przeczytać przed Suy :D. Co ciekawe kiedyś mi padł Debian, co prawda testing ale i tak paczka dbus która rozpakowała się do /tmp to była duża wpadka xD, wtedy przeszedłem na Archa.

już koniec offtopu :D
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 24
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: OCTOPI - Problem

Post autor: Kopytko »

WillingMagic pisze:@Kopytko
Czyli jednak nie Full hd tylko 720p i tylko w 15 fpsach. Za dobrą jakość chciałeś. ;-)
nie trzeba, działa w FHD czyli 1920x108 i 30 klatkach nawet, ale jest z ok 2s opóźnienia. a jak mam tak jak teraz ( teraz 20 fps , akurat przy 20 nie pulsuje od oświetlenia LED) to opóźnianie nie ma żadnego. Przynajmniej jest tak małe że podkładając rękę przed kamerę na monitorze mam zerowe opóźnienie.

A nawet aktualnie mam 1600x900 i 20fps
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
bundyr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 27 kwie 2016, 03:03
Kontakt:

Re: OCTOPI - Problem

Post autor: bundyr »

Kopytko pisze:A jeszcze z innej beczki :) można gdzieś kupić w PL pi zero taniej jak w botland? bo widze ,ze wersja z wifi jest po 52zł, ale maksymalna ilosć do zamówienia to 1 szt, a ja mam jeszcze 4 drukarki do sterowania:P
Polecam zamianę octopi na repetier-server umożliwia on jednym raspberry sterowanie wieloma drukarkami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”