Tomek rozpracował TMC2130

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: Berg »

Fabrykator.pl pisze:Kufa, nie rozumiem mentalności wielu :crazy: Zamiast cieszyć się że swojak to rozpracował PONAD ROK TEMU i zrobił to dobrze (lepiej niż na powyższym wideo) to się jakimś Tomkiem podniecacie, który zebrał w sieci to co inni opracowali, założył sweterek i opowiedział na Youtube w wersji okrojonej. Cieszmy się że mamy łebskich ludzi wśród rodaków, bo dzięki nim to wszystko idzie do przodu i właśnie z ich pracy czerpią Tomki na Youtube :)
Pewnie cieszymy się. Co mamy się nie cieszyć. JA tam wskazany artykuł przeczytałem dawno temu zanim sam z tmc2130 zacząłem się bawić. Też wcześniej niż Tom. Z tego się oczywiście cieszę. Ale reszta to trochę jak z polskim niebieskim laserem tylko w małej sakli, z którego też się bardzo cieszę..... jednak fajnie było by się cieszyć trochę bardziej.

odnośnie języka taki przykład:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_krokowy

https://en.wikipedia.org/wiki/Stepper_motor

niestety tak jest dokładnie ze wszystkimi materiałami informacyjnymi. JAk chcę wiedzieć więcej muszę szukać tej informacji po angielsku. Można się na to obrażać, marudzić. Ale niestety takie są fakty. poszukaj dowolnego artykułu z dowolnej dziedziny. Niestety taka jest różnica w jakości. Niestety jak robimy fajną robotę i publikujemy to tylko po polsku to ta robota z mojego punktu widzenia idzie w piach.
MRHT
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2017, 02:24
x 4

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: MRHT »

Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2663

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: Berg »

"Zasilacze silników krokowych dostarczają energii do układów sterujących silnikami krokowymi. Typowo używa się zasilaczy niestabilizowanych o dużej obciążalności chwilowej. Zasilacze posiadają wbudowane kondensatory elektrolityczne o dużej pojemności zdolne do gromadzenia sporej energii, dzięki którym możliwe jest odbierane energii oddawanej przez silnik podczas hamowania. Duże pojemności pozwalają też na redukcję tętnień napięcia. Dostępne są w dwóch podstawowych wersjach:
30VDC – niskonapięciowej,
70VDC – wysokonapięciowej."
:rotfl:

http://www.nema.org/Standards/SecureDocuments/ICS16.pdf
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: dragonn »

O kurka a my lecimy na 12V xD.
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: DVJCODEC »

Bo tak tylko "drukarkowcy" mają. W świecie maszyn CNC 40-80 VDC na motorkach to takie normalne jest.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: dziobu »

Przecież to zależy od skali. Wskazówki w samochodzie nikt nie będzie pędził serwem 80V ani nikt nie zamontuje krokowca 12V do suwnicy w hali.
12/24V są bardzo popularne tylko w mniejszej branży niż duże CNC.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”