Tomek rozpracował TMC2130

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: tig33r »

Garreth podał od razu przykładowy kod do implementacji, a trochę tom to jakiś attention youtuber. Szkoda tracić czas.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: dragonn »

Nie żebym się czepiał bo też cieszę się że nasi rozpracowują takie rzeczy ale sorry, kod przykładowy Garreth to ręczne wklepanie odpowiednich rzeczy do rejestrów. Tom pokazuje jak skonfigurować to wykorzystując odpowiednią bibliotekę do Marlina gdzie wszystko można skonfigurować za pomocą odpowiednich opcji bez ręczne liczenia wartości do rejestrów. Tak że macie ciekawe pojęcie "szkoda tracić czas", mi to szkoda tracić czas na ręczne liczenie rejestrów jak jest odpowiednia biblioteka do tego teraz.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: FlameRunner »

Sanladerer nic nie "rozpracował". Sanladerer przeczytał dokumentację...
Garreth
Postów w temacie: 1
Posty: 163
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 26

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: Garreth »

Wiecie co, moze Tom tego z odpowiednimi szczegolami nie wyjasnil, ale zareklamowal rozwiazanie do sporej grupy ludzi, co budzi nadzieje, ze implementacja tego w Marlinie bedzie dalej rozwijana, a takze zostanie to rozwiazanie dopisane do repetiera (o ile juz nie jest bo troche do tylu jestem z wersjami dev).

Ja siedzialem z dokumentacja ukladu i kalkulatorem programisty rozkminiajac jak uformowac te rejestry, teraz jest to juz zrobione bardziej na gotowo + jest kilka bilbiotek na githubie ulatwiajacych zycie:)

Jak ja sie tym bawilem to bibliotek nie bylo, a implementacja w marlinie nie pozwalala ustawiac wszystkich parametrow.


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 19 gru 2017, 09:15 przez Garreth, łącznie zmieniany 1 raz.
dragonn, Zima, FlameRunner, tig33r
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: dragonn »

FlameRunner pisze:Sanladerer nic nie "rozpracował". Sanladerer przeczytał dokumentację...
Zgodzę się, rozpracował to złe słowo. Nie umniejsza to jednak temu że dzięki jemu masa osób w ogóle dowiedziała się o tym że można w miarę tanio i łatwo nawet w swoim reprapie mieć bardziej "inteligentne stepsticki" niż to co dotychczas.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: FlameRunner »

To prawda, facet odwala kawał dobrej roboty, świetnie popularyzuje wiedzę.
Awatar użytkownika
Zima
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 58
Rejestracja: 28 lis 2017, 08:51
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 2

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: Zima »

Tak przy okazji to np. ja właśnie po to się zapisuję na fora takie jak to, żeby takie informacje po polsku znaleźć. Lokalnie, nie przez googla.
Cała masa różnych informacji po polsku jest w google niewidoczna (np. zamknięte fora), albo jest na którejś tam stronie wyników. Na statystykę się nic nie poradzi.
A Tom - jak właśnie FR wspomniał - popularyzuje wiedzę. Rzuca tematem, po którym jak zacznę dłubać, to i do polskich jego implementacji dojdę.
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: dziobu »

Fabrykator.pl pisze:Kufa, nie rozumiem mentalności wielu :crazy:
To podejście Arduino - mozna zrobić wszystko (o ile są gotowe moduły i ktoś już przygotował softłer). Gość w filmiku pokazał co i gdzie kliknąć żeby działało. Cała ta żenująca platforma tak działa - wpisz "1" w 3 wierszu i zadziała. Mało kto wie jak i dlaczego to działa/nie działa, ale jak wpiszesz "1" to będzie OK.
Ma to plusy, ma minusy (prywatnie korzystam z obu ;)).

A sam blogger (vlogger? nie wiem jak toto się nazywa)... to nie tak że wrócił z nocnej zmiany w fabryce azbestu i ostatnim tchem zabrał się za swoje hobby tłumacząc niewtajemniczonym jak moduł podpiąć. On z tego żyje. Z tym popularyzowaniem też bym nie cudował. Po prostu pokazał że takie coś jest i działa.
(wybaczcie ale czasem oglądając takie filmiki - a zdarza mi się - odnoszę wrażenie że trakują widzów jak debili)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: McKee »

dziobu pisze:(wybaczcie ale czasem oglądając takie filmiki - a zdarza mi się - odnoszę wrażenie że trakują widzów jak debili)
Chodzi o to, żeby mieć dużą grupę docelową. :rotfl:
(Zupełnie serio)
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Tomek rozpracował TMC2130

Post autor: Cosik »

A ja dodam od siebie taki przyda się o tym TMC. Wprawdzie jest o laserze CNC ale są ciekawostki
https://www.youtube.com/watch?v=ZzO9skEYqwY
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”