MKS SBase - reset? podczas druku

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
skmskm
Postów w temacie: 3
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, 16:04
Drukarka: Delta 3D
x 20
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: skmskm »

Może je próbuje odczytać i świruje.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: dziobu »

zen pisze:
skmskm pisze:Ja miałem dziwne problemy przez alpha_max , beta_max , gamma_max, nie mogą być puste musza mieć wartość(właśnie skończyło drukować).
Jesteś pewien? One są wykorzystywane tylko, kiedy robisz home do max, a nie min. W kodzie też tak to wygląda.
To również jest ograniczenie pracy jeśli nie masz krańcówki w daną stronę. Ja mam krańcówki przy min a tymi wartościami określam maksymalny ruch w danej osi. A Ty masz:

Kod: Zaznacz cały

gamma_max_endstop nc 
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 19
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: zen »

dziobu pisze:
zen pisze:
skmskm pisze:Ja miałem dziwne problemy przez alpha_max , beta_max , gamma_max, nie mogą być puste musza mieć wartość(właśnie skończyło drukować).
Jesteś pewien? One są wykorzystywane tylko, kiedy robisz home do max, a nie min. W kodzie też tak to wygląda.
To również jest ograniczenie pracy jeśli nie masz krańcówki w daną stronę. Ja mam krańcówki przy min a tymi wartościami określam maksymalny ruch w danej osi. A Ty masz:

Kod: Zaznacz cały

gamma_max_endstop nc 
Spytam jeszcze raz: jesteście pewni? Smoothie nie ma software endstops. To jest wręcz niemożliwe, by działało, bo to jest oznaczenie pozycji po home do maksa:
"alpha_max 250 # This gets loaded as the current position after homing when home_to_max is set"

Czyli robisz home danej osi, i ta wartość się ładuje jako pozycja. Nie ma raczej możliwości, aby to działało tak jak mówicie, chyba że Smoothie ma błąd, o którym nawet twórcy nie mają pojęcia ;)
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: dziobu »

zen pisze: No ja się pogubiłem ;) Tak, na 16 wszystko działa cacy. Zastanawiam się jak to może wpływać jednak na ilość operacji do przeprowadzenia i możliwość wywalania się. Podepnę się jeszcze jak znajdę czas pod MRI i zrobię zrzut, obiecali mi, że w to zajrzą.
W sumie to może. Jest jeszcze jeden pomysł:
zwiększ mikrokrok x2 (do 32; tyle masz domyślnie?) i zmniejsz szybkość druku 2x.

zen pisze: Spytam jeszcze raz: jesteście pewni? Smoothie nie ma software endstops. To jest wręcz niemożliwe, by działało, bo to jest oznaczenie pozycji po home do maksa:
"alpha_max 250 # This gets loaded as the current position after homing when home_to_max is set"

Czyli robisz home danej osi, i ta wartość się ładuje jako pozycja. Nie ma raczej możliwości, aby to działało tak jak mówicie, chyba że Smoothie ma błąd, o którym nawet twórcy nie mają pojęcia ;)
OK, masz rację. Ja to dodałem u siebie bo pole robocze miałem ograniczone w innym miejscu i działa jak pisałem ale faktycznie jest to doróbka którą miałem wywalić ;p
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: dragonn »

zen widziałem Twój post na githubie. Rozumiem ich niechęć do MKS ale jak dla mnie z takim podejściem tylko więcej tracą niż to jest warte bo tracą potencjalnych klientów. Ja teraz już wiem że na pewno nie kupię nigdy smoothieboard. Z takim podejściem dev-ów nie warto się w to pakować, to już wolę Marlina xDDD.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: mcxmcx »

Skończą jak multikopter, jeżeli ktoś jeszcze ich pamięta ;)

A kolega powinien sobie wrzucić jedna generację w tył software, i ówczesny, starszy konfig.

Może to jest powodem, większość ma bez problemowo działające płytki.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: dragonn »

Nie kojarzę o co chodzi z multikopterem. Ale na deser wrzucę to https://github.com/Smoothieware/Smoothieware/issues/637 :D
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: tig33r »

tl;dr możesz streścić?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: dragonn »

tig33r pisze:tl;dr możesz streścić?
40 komentarzy na temat tego że soft powinien wyłączać grzałki jak coś się wywal. I teksty typu "if your machine is dangerous, you shouldn't rely on Smoothieboard to stop it anyway". I po tych 40 postach i tak nie zostało to zrobione (możliwe że zrobili to później). :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 19
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: zen »

dragonn pisze:zen widziałem Twój post na githubie. Rozumiem ich niechęć do MKS ale jak dla mnie z takim podejściem tylko więcej tracą niż to jest warte bo tracą potencjalnych klientów. Ja teraz już wiem że na pewno nie kupię nigdy smoothieboard. Z takim podejściem dev-ów nie warto się w to pakować, to już wolę Marlina xDDD.
No ja też musze się przeprosić z Marlinem. Ale smoothieware jest zajebiście fajne w konfiguracji, miałem nadzieję, że Marlin 2 też dostanie konf w pliku, a nie w zmiennych :(

Zrobiłem błąd kupująć MKS Sbase, ale nie znałem szczegółów i niechęci devów do userów ;) Następny na pewno będzie DuetWiFi, ale tyle kasy poszło na HEVO, że musiałbym się wyprzedać.
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”