MKS SBase - reset? podczas druku

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 19
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: zen »

mcxmcx pisze:Skończą jak multikopter, jeżeli ktoś jeszcze ich pamięta ;)

A kolega powinien sobie wrzucić jedna generację w tył software, i ówczesny, starszy konfig.

Może to jest powodem, większość ma bez problemowo działające płytki.
Co masz na myśli? W smoothie nie ma poprzedniej generacji, pracuje się tylko n edge. Chyba, że jakiś inny pomysł
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 19
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: zen »

dziobu pisze: W sumie to może. Jest jeszcze jeden pomysł:
zwiększ mikrokrok x2 (do 32; tyle masz domyślnie?) i zmniejsz szybkość druku 2x.
Tak zrobiłem i niestety to samo. Teraz leci na Marlin 2.0. I leciiiiii. Nic się nie dzieje, zaraz koniec druku.
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: RE: Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: mcxmcx »

zen pisze:
mcxmcx pisze:Skończą jak multikopter, jeżeli ktoś jeszcze ich pamięta ;)

A kolega powinien sobie wrzucić jedna generację w tył software, i ówczesny, starszy konfig.

Może to jest powodem, większość ma bez problemowo działające płytki.
Co masz na myśli? W smoothie nie ma poprzedniej generacji, pracuje się tylko n edge. Chyba, że jakiś inny pomysł
W sensie że poprzednia kompilacje.

Ostatnio Artur wrzucił .bin , kilka /naście dni temu.

Może w tym jest problem?

Chyba że sam kompilujesz.
Ja mam jakiś .bin sprzed roku, działa, konfig troszkę inaczej zorganizowany niż aktualny.

Może, może coś nie tak z tym bin.


A multikopter, miał fajne kontrolery kopterow, można bylo robić DIY, aż po którejś szczególnie fajnej zmianie zamknęli możliwość robienia swoich płytek (odpowiednik sytuacji z MKS).

Zdechło, za wyjątkiem kilkunastu zapaleńców
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 19
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: zen »

No i na marlinie poszło. Całkiem chyba nieźle jak na pierwszy wydruk bez żadnego tuninguObrazek
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: mcxmcx »

Czyli elektrycznie płytka jest ok.

Możesz wgrać na test starszy software i sprawdzić.

Chyba się muszę zebrać na skompilowanie marlina.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 19
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: zen »

No gwarancji nie ma, że jest elektrycznie ok, tylko wtedy smoothie musiałby w jakiś specyficzny sposób wyzwalać ten błąd. Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Wrzucę starszy firmware, a może nawet wersję MKS sprzed 2 lat i zobaczę
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
krzaku
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 24 lip 2017, 18:41
x 9

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: krzaku »

Sprawdzałeś na nowej karcie SD? Mimo że z niej nie drukujesz to może firmware próbuje coś czytać a jak karta jest uszkodzona to mogą być problemy. Ja miałem podobnie na Duecie, płytka się często resetowała podczas odświeżania WebUI, okazało się to być winą uszkodzonej karty SD.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: dziobu »

zen pisze:(...)tylko wtedy smoothie musiałby w jakiś specyficzny sposób wyzwalać ten błąd. Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Wrzucę starszy firmware, a może nawet wersję MKS sprzed 2 lat i zobaczę
No własnie na szybko luknąłem w źródła tego co ja mam; pominąwszy kilka "kwiatków" za które bym kogoś z roboty wyp* (np. ustawienie zegara rdzenia w system_*.c) to jest sporo miejsc gdzie faktycznie może być kicha.

Obstawiam że może nie wyrabiać się przy wyliczaniu czasów podczas przyspieszania/hamowania. To Cortex M3 bez FPU, do tego zaprany innymi rzeczami i obudowany w kosmiczną ilość klas (tak, obsługa klas też kosztuje czas uC lub wymaga odpowiedniego podejścia).

Ja mam mikrokrok /16 (chyba nawet sprzętowo na sztywno) to nie sprawdzę, ale patrząc po kodzie to wcale bym się nie zdziwił jakby gdzieś to było na sztywno liczone i durniało przy innych wartościach.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 19
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: zen »

krzaku pisze:Sprawdzałeś na nowej karcie SD? Mimo że z niej nie drukujesz to może firmware próbuje coś czytać a jak karta jest uszkodzona to mogą być problemy. Ja miałem podobnie na Duecie, płytka się często resetowała podczas odświeżania WebUI, okazało się to być winą uszkodzonej karty SD.
Sprawdzałem 4 różne karty. Przyjąłem, że 4 próby eliminują możliwość uszkodzonej karty SD ;)
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
jaca_76
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 29 lis 2017, 23:28
x 13

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: jaca_76 »

No i dzisiaj tez mi się zresetowała po 5h druku,w weekend puszcze jeszcze raz . Drukowałem już dłużej i nie było problemu. Mam nadzieje że to tylko software.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”