MKS SBase - reset? podczas druku

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 19
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: zen »

Hej,
Walczę od tygodnia z dziwnym problemem z Sbase. Jak w temacie - płytka resetuje się w trakcie druku. Przy pierwszym po około 30 minutach, jak chwilę pochodzi to po 5-10 minutach

Wydruki puszczałem przez webif z karty SD, ale również z pronterface przez USB. Nie dostaję żadnych konkretnych komunikatów tylko
"[ERROR] Can't read from printer (disconnected?) (OS Error 6): Device not configured"

Druk pocięty zarówno S3D jak i slic3rem. Kiedyś był ciekawy bug na smoothie przy odtwarzaniu kodu z S3D, ale to nie to. Nie wiem w sumie gdzie mam najpierw zajrzeć. W sieci pojawiają się jakieś wątki o resetach, ale są mało pomocne.

Inne szczegóły:
Wiatraki stają
Grzanie staje (na ile mogę stwierdzić po restarcie zasilania)
Diody mają taki stan: [1] [1] [0] [1] [0]
Karta po USB pozostaje zamontowana.

Smoothie edge ostatni (próbowałem też na starszym z listopada), konfig jest tutaj:
https://github.com/zen/zHevo/blob/master/config.txt
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: RE: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: mcxmcx »

zen pisze:Hej,
Walczę od tygodnia z dziwnym problemem z Sbase. Jak w temacie - płytka resetuje się w trakcie druku. Przy pierwszym po około 30 minutach, jak chwilę pochodzi to po 5-10 minutach

Wydruki puszczałem przez webif z karty SD, ale również z pronterface przez USB. Nie dostaję żadnych konkretnych komunikatów tylko
"[ERROR] Can't read from printer (disconnected?) (OS Error 6): Device not configured"

Druk pocięty zarówno S3D jak i slic3rem. Kiedyś był ciekawy bug na smoothie przy odtwarzaniu kodu z S3D, ale to nie to. Nie wiem w sumie gdzie mam najpierw zajrzeć. W sieci pojawiają się jakieś wątki o resetach, ale są mało pomocne.

Inne szczegóły:
Wiatraki stają
Grzanie staje (na ile mogę stwierdzić po restarcie zasilania)
Diody mają taki stan: [1] [1] [0] [1] [0]
Karta po USB pozostaje zamontowana.

Smoothie edge ostatni (próbowałem też na starszym z listopada), konfig jest tutaj:
https://github.com/zen/zHevo/blob/master/config.txt
Wiatraczek na procka i zobacz czy zasilanie nie przysiada.

Czesto wymiana zasilacza, albo puszczenie wydruku bez grzanego stołu jest wskazówka.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: emartinelli »

Wyświetlacz to tft czy lcd?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8937
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: dziobu »

zen pisze: Wydruki puszczałem przez webif z karty SD, ale również z pronterface przez USB. Nie dostaję żadnych konkretnych komunikatów tylko
"[ERROR] Can't read from printer (disconnected?) (OS Error 6): Device not configured"
To jest wystarczający komunikat.
"Device not configured" sugeruje że padło połączenie z urządzeniem USB, FTDI w tym wypadku. Jako że tenże kontroler jest niezależny od samego uC, a też padł, można obstawiać tylko odgórny problem - jak @mcxmcx pisał - sprawdź zasilacz.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 19
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: zen »

Oj bardzo, bardzo nie. Jakie ftdi?
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 19
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: RE: Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: zen »

emartinelli pisze:Wyświetlacz to tft czy lcd?
Żaden. Jak pisałem wyżej, pronterface albo webif
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 8937
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: dziobu »

zen pisze:Oj bardzo, bardzo nie. Jakie ftdi?
Jakoś mi się wydawało że tam kontroler osobny jest. Ale mniejsza z tym - sprawdziłeś zasilacz?
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 19
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: zen »

No przedziwna sytuacja.
Testowałem godzinami w różnych konfiguracjach, z wyłączonym stołem, hotendem, odpiętym ekstruderem, odpiętymi wszystkim mislnikami, itp. W końcu zmieniłem mikrokrok na 16 i wszystko działa. Deweloperzy smoothie oczywiście mnie olali i obrzucili gównem za używanie MKS SBase, więc tam pomocy raczej nie znajdę. Buga zamknęli bez żadnej analizy, twierdzą, że to problem sprzętowy. Znalazłem jeden podobny problem i tam również zmiana mikrokroku pomogła:
https://github.com/Smoothieware/Smoothieware/issues/922
Chociaż tam problem był również związany ze sposobem w jaki S3D generuje gcode.
Warto poczytać ten wątek, żeby zobaczyć jak deweloperzy smoothieware traktują użytkowników ;)

Sprawdzę jeszcze z innym zasilaczem, chociaż wątpię, aby to było związane z zasilaniem.
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
skmskm
Postów w temacie: 3
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, 16:04
Drukarka: Delta 3D
x 20
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: skmskm »

Osobiście mam w mojej delcie mks Sbase v1.3 ustawioną na 32 mikrokrok i bez żadnych problemów, oprogramowanie sam kompilowałem(przerabiałem odrobine, kąty ramion). Używam Cury 3.1. Drukowałem max po około 10 godzin. Oni tak traktują ludzi z mks sbase bo nie kupili ich płytki, nie dali im zarobić, ja się nie dziwię. Zrobił byś komuś serwisową naprawę sprzętu który nie ty zrobiłeś za darmo?

Pamiętam że miałem jeden błąd przy próbie startowania wydruków, trzeba było jakiś parametr ustawić bo miał pustą wartość i powodowało crash. Musze się podłączyć do drukarki by sprawdzić. Teraz drukuje jak skończy.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 19
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: MKS SBase - reset? podczas druku

Post autor: zen »

Setki ludzi mają MKS Sbase w podobnych konfiguracjach. Tylko że to jest software, w którym są dziesiątki tysięcy zmiennych i nikt nie jest w stanie przetestować wszystkich ich iteracji, dlatego mamy dziwne bugi.

Ja nie wymagam serwisowania sprzętu, tylko pomocy z softwarem, bo jestem na 90% pewien, że to problem software'owy. To jest jednak open source. Ja im się trochę nie dziwię, bo Makerbase to cwaniaki, które nie przestrzegają otwartych licencji. Niestety nie wiedziałem tego, kiedy kupowałem płytkę. Z drugiej strony - cena czyni cuda ;) Najpewniej uzbieram i kupię DuetWiFi, ale chciałbym już stabilnie drukować na moim HEVO.

Zrobię jeszcze tak, że ściągnę od kogoś z HEVO i MKS Sbase jego konfig i wersję FW i zapuszczę u mnie. Zobaczymy, czy coś się zmieni. Być może też drukuję za szybko i procek się nie wyrabia. Zejdę z prędkościami i zobaczymy.
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”