Dziwny problem Rumba.

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 3
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Dziwny problem Rumba.

Post autor: Marcin1415 »

Witam.

Doradźcie co się mogło stać. Włączam dzisiaj drukarkę i po 1 warstwie wyłącza się silnik Y i nie trzyma.
Zamieniłem miejscami TMC2208 i to samo, zamieniłem osie i to nie silnik. Podczas wgrywania firmware jest zasilanie z usb i w ferelnym slocie stepstika siedzi TMC2208 i silnik zaczyna drgać. Po zmianie stepsticka na a4988 cisza. Zapuściłem druk z a4988 i działa, nie wyłącza silnika. Po zmianie na TMC2208 nie działa. Ten sam TMC działa w slocie osi X bez problemu a 2 ostatnich slotach nie.
ltorhan
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 50
Rejestracja: 05 wrz 2017, 11:40
x 6

Re: Dziwny problem Rumba.

Post autor: ltorhan »

miałem podobną sytuacje na rampsie. Na osi X TMX2208 nie dzialal. po wyjęciu z X i wlozeniu w Y pracował normalnie czyli stepstick dobry. Nastepnie po wlozeniu w oś X A4988 wszystko działało normalnie. Nie wnikałem dalej. wymieniłem ramspa na inny i wszystko śmiga...
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 3
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Dziwny problem Rumba.

Post autor: Marcin1415 »

ltorhan pisze:miałem podobną sytuacje na rampsie. Na osi X TMX2208 nie dzialal. po wyjęciu z X i wlozeniu w Y pracował normalnie czyli stepstick dobry. Nastepnie po wlozeniu w oś X A4988 wszystko działało normalnie. Nie wnikałem dalej. wymieniłem ramspa na inny i wszystko śmiga...
Tak zrobię. Chyba coś się z zasilaniem logiki stepsticka stało. Ta rumba to szmelc. Juz na starcie był problem ze slotem Y gubiło kroki przemieszczenie warstw więc zmieniłem slot i było dobrze długo. Do tego problem z 5v do zasilania wyświetlacza, trzeba było wpiąć przetwornicę. Kupię chyba ramps-FD do prusy ponieważ mam zasilacz 24v.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Dziwny problem Rumba.

Post autor: Artu »

Są podobno dwa "źródła" Rumby, i jedno z nich jest "problematyczne"... Chyba ta BIQU jest "nieteges"... :roll:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Marcin1415
Postów w temacie: 3
Posty: 433
Rejestracja: 19 kwie 2016, 18:44
Lokalizacja: Kielce
x 48

Re: Dziwny problem Rumba.

Post autor: Marcin1415 »

Artu pisze:Są podobno dwa "źródła" Rumby, i jedno z nich jest "problematyczne"... Chyba ta BIQU jest "nieteges"... :roll:
Dokładnie, posiadam BiQU.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Dziwny problem Rumba.

Post autor: Artu »

Miś coś o tym pisał na Fabrykatorze...
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”