[UM Original] padła płyta główna, co robić?

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Damianprus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2018, 23:50

[UM Original] padła płyta główna, co robić?

Post autor: Damianprus »

Witam. Posiadam drukarkę UM orginal i padła mi płyta główna muszę kupić nowa ? Zastanawiam się nad zakupem wyświetlacza wraz z płytą główną od UM 2 chciałem to po prostu podłączyć do um Org. wtedy akurat zyskałby wyświetlacz którego nie mam i grzany stół co o tym sądzicie da to radę podłączyć z tymi silnikami co mam i będzie to działać jeśli tak gdzie najlepiej kupić taką płytę widziałem na Ali Express ale nie wiem gdzie wybrać bo są też na eBayu macie coś sprawdzonego . Jaki model kupić najlepiej potrzebuje również do tego zasilacza po ten oryginalny mój się nie nada czy płyta posiada od razu oprogramowanie czy trzeba je samą wgrywać ? dziekuje pozdrawiam


// 1. Wydzieliłem z tematu o budowie UM2+.
// 2. Piszesz wybitnie niedbale. Proszę o poprawę w następnych wypowiedziach.
// FR
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [UM Original] padła płyta główna, co robić?

Post autor: Kopytko »

Jezeli juz chcesz przerabiać na płytę UM2 to polecam płytę 2.1.5 z wymiennymi stepstickami. Płytę znajdziesz na ali, jest to przerobiona wersja 2.1.4. Frimware wgrywasz przez cure, wiec to nie problem. Wowczas tez zyskujesz pelna kontrole nad silnikami mozesz dostroic moc. Choć wersja 1.4 tez to umozliwia. Plusem płyty z wymiennymi stepstickami jest szybka mozliwosc wlozenia tmc2208 co daje mega cisze w porownaniu z plyta um2 w wersji z wbudowanymi stepstickami.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Damianprus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2018, 23:50

Re: [UM Original] padła płyta główna, co robić?

Post autor: Damianprus »

Dzięki kopytko a jak myślisz te org silniki dadzą radę ? Co są seryjnie w UM orginal ?? Masz dzies link gdzie by to zamówić ? A jeśli chodzi o zasilacz to 24 czy 12 kupić pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [UM Original] padła płyta główna, co robić?

Post autor: Kopytko »

JA kupiłem tą :
https://pl.aliexpress.com/item/3D-Print ... 91931.html

oraz tą z wymienialnymi:
https://pl.aliexpress.com/item/2017-Naj ... 41761.html

Co do silników Ci nie jestem w stanie odpowiedzieć, ale jeżeli działały oryginalnie to dlaczego miały by nie działać. Co do zasilania to 24V.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Damianprus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2018, 23:50

Re: [UM Original] padła płyta główna, co robić?

Post autor: Damianprus »

Dzięki wielkie Kopytko jak kupię przyjdzie dam znać . Jeszcze takie pytanie umnie był filament 2.85mm a jaki sofy tam wrzucić by to działało oki ?i jakieś kroki trzeba konfigurować ? A i endstopy to ubmnie zwykle wyłączniki bez jakiegoś sterowania będzie pasować ? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [UM Original] padła płyta główna, co robić?

Post autor: FlameRunner »

@Damianprus
Niby ten sam kraj i ta sama mowa, a mam wrażenie, jakbyś pisał w jakimś obcym języku. Ciężko zrozumieć ten bełkot.
Ostatni raz proszę o więcej dbałości o poprawność językową następnych wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [UM Original] padła płyta główna, co robić?

Post autor: Kopytko »

Może też opisz, coś więcej, o drukarce co masz? Bo najpierw pisałeś ,ze chcesz zmienić płytę, potem wygląda tak jakbyś składał drukarkę. Co do konfiguracji wszystko zależy jaki firmware wybierzesz. Co masz aktualnie, ... nikt nie wywróży z kuli...
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Damianprus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 27 sty 2018, 23:50

Re: [UM Original] padła płyta główna, co robić?

Post autor: Damianprus »

OK to posiadam drukarkę Ultimaker orginal pierwsze wersja drewniana bez wyświetlacza i grzanego stołu . Seryjnie jest zaprogramowana na filament 2.85mm ale płyta główna padła i dlatego chciał bym założyć nowsza płytę i dzięki temu zyskam wyświetlacz i grzany stół . Mam org zasilacz od UM ma 19V 7A i wiem ze będzie niewystarczający dlatego tez muszę kupić . A u mnie end stopy to zwykle wyłączniki i czy tez się nadadzą bo skoro zamawiam chciał bym zamówić wszystko na raz . A soft jest zaprogramowany na 3 czy 1.75mm . Kopytko masz może Facebook by nożna do CB tam napisać lub zadzwonić pozdrawiam
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: [UM Original] padła płyta główna, co robić?

Post autor: dziobu »

Damianprus pisze:(...) Seryjnie jest zaprogramowana na filament 2.85mm(...)
Po pierwsze:
Średnicę filamentu determinuje budowa głowicy i w ogóle całego zespołu podającego plastik. Do tego do Bowdena filament 1.75mm ponoć jest kiepski, a directa tam chyba nie upchasz.
W każdym razie jest to grubsza sprawa i programowo średnicy filamentu nie zmienisz.

Swoją drogą...skąd pomysł że się da? Przecież masz drukarkę przed sobą i widzisz jak pracuje.

Po drugie:
może z szacunku do innych mógłbyś się do tego zastosować:
FlameRunner pisze:@Damianprus
Niby ten sam kraj i ta sama mowa, a mam wrażenie, jakbyś pisał w jakimś obcym języku. Ciężko zrozumieć ten bełkot.
Ostatni raz proszę o więcej dbałości o poprawność językową następnych wypowiedzi.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: [UM Original] padła płyta główna, co robić?

Post autor: Kopytko »

FB nie mam, nr tel nie rozpowszechniam :)
Jeżeli miałeś działającą drukarkę to proponuje kupić tylko:
-grzałki na 24V,
-endstopy zostają stare,

- Przemyśleć czy na pewno potrzebujesz drogiej płyty z UM2, czy nie lepiej wziąć klona do wersji UM1 oryginal za 24$ , tu też można dać wyświetlacz.
I nie wiem czy w wersji 1, były też termopary, na płycie UM2 czujniki temp to termopary.
Co do filamentu to też mam na 2,85. Ale tu zależy jaki ekstruder zastosujesz z jakim przełożeniem. Na szczęście są firmware do UM2, które dają możliwości naprawdę wielu zmian z samego panelu.

Pisz tu, skup się na składni zdań i będzie ok :)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”