3dKreator Motion- problem z ruchem silnika.

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
wilkoman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 59
Rejestracja: 09 lut 2018, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

3dKreator Motion- problem z ruchem silnika.

Post autor: wilkoman »

Więc tak,
posiadam {gówno}3dKreator Motion. Po wydrukowaniu jednego modelu, dodam, że wydruk wyszedł okej, przestał działać silnik od osi Y. Sprawdziłem: silnik działa, stepstick działa. Czy może być to problem oprogramowania? Drukarka działa na Repetier 0.92.3. Chciałbym zainstalować firmware na nowo, niestety 3dkreator nie udostępnia firmware, więc czy da się jakoś ściągnąć ustawienia? Próbuje coś zdziałać na Repetier Host, ale nic się nie dzieje. Oś Y nie działa przy druku i przy ręcznej próbie przestawienia.

Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: 3dKreator Motion- problem z ruchem silnika.

Post autor: dragonn »

a może to problem uszkodzonego endstopu który cały czas blokuje oś?
wilkoman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 59
Rejestracja: 09 lut 2018, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3dKreator Motion- problem z ruchem silnika.

Post autor: wilkoman »

Czy w takim przypadku nie pozwalałby tylko na ruch w jedną stronę? odłączyłem krańcówkę i efekt ten sam. Raz na jakiś czas, podczas próby ruchu, silnik wydaje jeden krótki dźwięk, jakby się blokował.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: 3dKreator Motion- problem z ruchem silnika.

Post autor: dragonn »

To zależy od software, niektóre nie pozwalają na ruch zanim nie zrobisz home. A czy sama oś chodzi lekko?
wilkoman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 59
Rejestracja: 09 lut 2018, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3dKreator Motion- problem z ruchem silnika.

Post autor: wilkoman »

o! kiedy "silniki sa wylaczone" os chodzi lekko, kiedy ręcznie spróbuje zrobić ruch osi, to wtedy silnik się blokuje...ciekawe
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: 3dKreator Motion- problem z ruchem silnika.

Post autor: dragonn »

czyli silnik prąd dostaje, a połącz się z drukarką przy pomocy pronterface i jak dasz komendę ruchy po Y to wyrzuca w konsoli coś typu hit endstop?
wilkoman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 59
Rejestracja: 09 lut 2018, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3dKreator Motion- problem z ruchem silnika.

Post autor: wilkoman »

X:106.00 Y:84.80 Z:1.500 E:0.0000
ok 1448
ok 1448

Tylko taka informacja wyskakuje... eh
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 26
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: 3dKreator Motion- problem z ruchem silnika.

Post autor: Berg »

mówisz o tej drukarce? http://3dkreator.com/pl/nagrody-i-wyroznienia - wow ile nagród....
Nie na gwarancji ?
a mógłbyś przy okazji coś więcej o niej napisać, co to za mechanika jest, jakieś fotki elektroniki, szczeg. konstrukcyjnych, no i oczywiście realnych wydruków
wilkoman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 59
Rejestracja: 09 lut 2018, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3dKreator Motion- problem z ruchem silnika.

Post autor: wilkoman »

Jasne, odradzam- NIGDY NIE KUPUJCIE TEGO BADZIEWIA.

Historia prosta- używałem Zortraxa i wszystko było okej, ale męczył trochę zamknięty system, więc chciałem coś jak Zortrax ale z otwartym system. Kupiłem tego 3Dkreatora - niby do biznesu. Generalnie całość sklepana jest na Chinskich podzespołach. Jedyne co jest okej to obudowa... reszta?
- z 10 x pękły kable
- z 3x popsuł się silnik od ekstrudera
- 3 x walnął termistor od ekstrudera
- 1x rozwalił się termistor od stołu
- i z 20 różnych małych usterek.

a To wszystko w 1 rok :) Oczywiście wszystkie usterki szły na gwarancje, ale to 2 tygodnie czekania za każdym razem, a drukarki używam do biznesu, więc zależy mi na czasie, kiedy projekt goni. Dowiedziałem się od nich samych, że na początku produkowali to w Krakowie i te sztuki były felerne, więc potem zaczęli produkować w Łodzi. Po tych wszystkich usterkach, poprosiłem o nową drukarkę, z tej serii z Łodzi. I mi wysłali... prawdopodobnie używaną, źle złożoną, nie działającą... a miała być nowa. Poprosiłem więc o zwrot kasy, bo mam dość i mówiąc w skórcie odpisali mi abym się wypchał i kasy mi nie oddadzą. Co było nie tak? Rozjechana oś Z, ale naprawiłem, więc drukowało całkiem przyzwoicie, bo głąby niewyosiowali jej i sprzęgło było źle założone. Po drodze złożyłem sprawę do UOKiK, ale to wszystko trwa, a ja mam zobowiązania. Więc... ehh. Teraz ta usterka. Jestem załamany.

Co do jakości druków (jeżeli wszystko działa)
Porównując do Zortraxa? Masakra, parę leveli niżej. Jedyny plus to to, że bardzo dobrze radzi sobie z dziwnymi materiałami.
wilkoman
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 35
Posty: 59
Rejestracja: 09 lut 2018, 17:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: 3dKreator Motion- problem z ruchem silnika.

Post autor: wilkoman »

Nawiązując do mojego problemu, czy jest jakiś program, który pokaże mi dokładne logi tego co się dzieje w drukarce, ew. pozwoli zmienić zaawansowane ustawienia firmwaru, albo pozwoli sciągnąć ustawienia firmwaru ? Firmware to Repetier 0.92.3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”