Smoothieware i 3dtouch/bltouch auto bed leveling

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
SanFable
Postów w temacie: 3
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Smoothieware i 3dtouch/bltouch auto bed leveling

Post autor: SanFable »

Hej, moja nowa drukarka jest już praktycznie złożona, teraz tylko kwestia software i ręce opadają przy konfiguracji 3dtouch...

Na szczęście, po 2 godzinach udało mi się gadać z czujnikiem, komendy M280 S3 i M280 S7 działają, G31 również działa na sucho tak więc teraz wypadałoby to wrzucić w skrypt startujący no i... masakra, nie zliczę ile razy stół przygniatałem/obniżałem poza stołem :smile2: a żeby było ciekawiej (wg mnie to taka wada hevo) gdy głowica wbija się w stół to silniki nie gubią kroków tylko karetka się wygina i praawie łamie :lol:

Sprawę auto bed levelingu podzielę na dwie części:

config smoothieware- co tam powinno być i jak to wpływa na skrypt startowy?


skrypt startowy- no właśnie to tutaj mogę napisać skrypt sprawdzający ileś punktów i cały autobedleveling, ale co z configiem?


w marlinie było to tak, że w configu mam ustawiony sposób i punkty bed levelingu i w skrypcie startowym wpisywałem po prostu G29 i gitara, a wygooglowałem nawet skrypty, które tworzą jakiś plik override z danymi...


Pochwali się ktoś swoim sposobem? mam stół 300x300 więc wypadałoby zrobić grid leveling, ale jak się za to zabrać? mimo, że smoothieware jest fajne to jednak marlin miał multum opcji gotowych tylko do "odkomentowania".
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Smoothieware i 3dtouch/bltouch auto bed leveling

Post autor: zen »

Pokaż config.
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
SanFable
Postów w temacie: 3
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Smoothieware i 3dtouch/bltouch auto bed leveling

Post autor: SanFable »

@zen sorry, że tak późno, ale dopiero teraz mam dostęp do konfigu ;D

leveling-strategy.rectangular-grid.enable true # The strategy must be enabled in the config, as well as the zprobe module.
leveling-strategy.rectangular-grid.x_size 280 # size of bed in the X axis
leveling-strategy.rectangular-grid.y_size 250 # size of bed in the Y axis
leveling-strategy.rectangular-grid.size 5 # The size of the grid, for example, 7 causes a 7x7 grid with 49 points.
leveling-strategy.rectangular-grid.probe_offsets 0,0,0 # Optional probe offsets from the nozzle or tool head
leveling-strategy.rectangular-grid.save false # If the saved grid is to be loaded on boot then this must be set to true
leveling-strategy.rectangular-grid.initial_height 10 # will move to Z10 before the first probe
mm_per_line_segment 1 # necessary for cartesians using rectangular-grid


a po paru godzinach taki skrypt startowy wymyśliłem


M280 S7.0; Podnosimy igłę
G28 XY; Home
M280 S3.0; Opuszczamy
G32; bed leveling
M500; zapisujemy
G4 P1000 ; wait 1 second
G30 Z2.3 ; pomiar z ustawieniem offsetu Z
M280 S7.0;chowamy
M500; zapisujemy


i mam problem, z 3dtouch od geeetech, podczas bed levelingu bltouch potrafi świecić mimo opuszczonej "igły" i tym sposobem głowica spotyka się ze stołem.

a drugi problem to G30 Z2.3 potrafi się nie wykonać/nie zadziałać i znowu bliskie spotkanie...

jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Smoothieware i 3dtouch/bltouch auto bed leveling

Post autor: Tuchajbej »

Nie mam smoothie ale miałem podobny przypadek . Igłą się wysuwala bo serwo było ok. W stół waliło bo przewód sygnałowy sensora był za długi albo mial za dużo łączeń.

Tapatalkniete z S7E, więc nie dziwić się, że są błędy [emoji850]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Smoothieware i 3dtouch/bltouch auto bed leveling

Post autor: McKee »

To M500 jest moim zdaniem zupełnie niepotrzebne.
A już zupełnie nie widzę sensu dwóch zapisów do EPROM-a.

Dalej: 2-krotny leveling - po co?
Raz nie wystarczy?
Zamiast G30 użyj: G1 Z2.3 (tylko wcześniej schowaj igłę) - powinno załatwić sprawę.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
SanFable
Postów w temacie: 3
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: Smoothieware i 3dtouch/bltouch auto bed leveling

Post autor: SanFable »

Dziwne błędy znikły po ogarnięciu kondensatorów.

Z tego co pamiętam to wykonuję G30 ponieważ wciąż nie wiem jak wysoko jest stół i w momencie gdy bltouch dotknie stół to ustawiam w ten sposób offset głowica-igła, przed tą komendą Z=?, po niej już jest znany, chociaż nie dam ręki uciąć, że tak jest ;) sprawdzę potem.


M500 faktycznie chyba jest niepotrzebne ponieważ nigdzie nie wczytuję tych danych...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”