Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: Berg »

albo ja nie rozumiem, albo Ty nie piszesz wyraźnie.
a co to jest pulpit graficzny Octoprinta ? Istniej coś takiego ? Octoprinta obsługuje się wyłącznie przez przeglądarkę.
No jest plugin do przeglądarki bardziej dostosowany do urządzeń mobilnych. Polega na tym, że musisz uruchomić przeglądarkę na dowolnym komputerze, na przykłąd tym samym rPi. Działa dość gównianie w każdym razie.

Czy chodzi ci i TouchUI ?
darek1975
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2017, 07:47

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: darek1975 »

Pulpit graficzny octoprinta,masz linuxa bez pulpitu lub z pulpitem.Chciałbym mieć to samo i dlatego pytam o taka możliwość, a by za pomocą oprogramowania np OCTOPRIN który jest jako img urucahmiał mi sie interfejs graficzny octoprinta po uruchomieniu raspberry.
Zdalne to mi działało i działa ale to mnie na dzień dzisiejszy nie interesuje po prostu chce mieć przy drukarce też możliwość wejść w pulpit octoprina żeby ręcznie coś zrobić a nie zdalnie bo np nie chce mi się uruchamiać laptopa czy nawet aplikacji na androida jeżeli jestem na miejscu.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: Berg »

Jeszcze raz :D
Nie istnieje w/g mojej wiedzy coś takiego jak "pulpit graficzny octoprint pod rPi" (póki co, bo czasem w wolnych chwilach nad tym pracuję :D )
Jest kilka nieudanych projektów na github ale żaden nie nadaje się do użytku.

Możesz użyć TouchUI (https://plugins.octoprint.org/plugins/touchui/) Raczej trzeba przekonfigurować ekran na układ pionowy. Poziomo ciężko tego używać. To jest normalna strona przeglądarkowa, tylko lepiej się skaluje pod małe okienko przeglądarki urządzeń mobilnych. Po zainstalowaniu możesz na tę stronę wejść z przeglądarki na komórce, czy ekraniku raspberry na którym masz też zainstalowany serwer "octoprint".

Możesz zrobić tak jak Ci wcześniej pisałem.
1. Zainstalować normalnego rasbiana,
2. zainstalować na nim octoprinta
3. zainstalować i skonfigurować TouchUI

ostatnio wydawało mi się, żę "goły" Rasbian był lepiej zoptymalizowany od dystrybucji Giny

lub tak jak pisał kolega wcześniej
1. doinstalować x'y (do wcześniej uruchomionego obrazu .img dystrybucji octoprint)
2. zainstalować i skonfigurować TouchUI
darek1975
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2017, 07:47

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: darek1975 »

No i to chciałem usłyszeć brak możliwości jestem zmuszony używać po prostu innej dystrybucji linuxa i do tego octoprint.Szkoda że nie ma takiej opcji.
szendo
Postów w temacie: 4
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: szendo »

rafaljot pisze:Jeszcze raz :D
Chyba jednak chodzi o X'y i przeglądarke lol:D
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 5
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: zen »

Istnieje jeszcze takie coś:
https://github.com/mcuadros/OctoPrint-TFT

Było swego czasu bardzo fajne, ale chyba się już nie rozwija
Zepco
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: Berg »

darek1975 pisze:No i to chciałem usłyszeć brak możliwości jestem zmuszony używać po prostu innej dystrybucji linuxa i do tego octoprint.Szkoda że nie ma takiej opcji.
Poddaję się :pardon:
darek1975
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2017, 07:47

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: darek1975 »

Nie poddawaj sie :) "rafaljot"
"szendo" nadal to nie jest to o co pytałem bo nadal wymaga przegladarki
Podam wam przykład instaluje np Ubuntu uruchamia sie mamy pulpit graficzny ikony itp zgadza sie? Mysle że tak. I liczyłem na to że da się uruchomić tak img octoprinta że po uruchomieniu automatycznie wskakuje mi interfejs graficzny octoprinta który widzimy za pomocą przeglądarki tak jak byśmy sie łaczyli zdalnie .
szendo
Postów w temacie: 4
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: szendo »

No to gui ci wyskoczy jak zainstalujesz X'y i będziesz miał jak zwykły raspbian.
Octoprint to apliakcja klient, serwer. Nie ma aplikacji desktopowej jest tylko przeglądarkowa.
Dlatego też instaluje się x'y potem w octoprint plugin TouchUI, na końcu odpalasz przeglądarke na octoprincie i klikasz F11 żeby był fullscreen i tyle.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: McKee »

Ale rozumiesz różnicę pomiędzy systemem operacyjnym i programem/aplikacją? ... bo z tego co piszesz wynika, że chyba nie.
Linux to system operacyjny.
Octoprint to aplikacja, która działa na tym systemie.
Bez systemu Octoprint nie działa.
Możesz go zainstalować na Linuksie i na Windows, i zawsze dostajesz się do niego przeglądarką. Niezależnie czy dostajesz się lokalnie czy zdalnie to zawsze jest potrzebna przeglądarka - nie ma lokalnego interfejsu graficznego.

... i możesz (oczywiście) tak sobie skonfigurować system żeby po starcie ci odpalał przeglądarkę i wchodził na stronę octoprint-a.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”