Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
darek1975
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2017, 07:47

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: darek1975 »

McKee pisze:Ale rozumiesz różnicę pomiędzy systemem operacyjnym i programem/aplikacją? ... bo z tego co piszesz wynika, że chyba nie.
Linux to system operacyjny.
Octoprint to aplikacja, która działa na tym systemie.
Bez systemu Octoprint nie działa.
Możesz go zainstalować na Linuksie i na Windows, i zawsze dostajesz się do niego przeglądarką. Niezależnie czy dostajesz się lokalnie czy zdalnie to zawsze jest potrzebna przeglądarka - nie ma lokalnego interfejsu graficznego.

... i możesz (oczywiście) tak sobie skonfigurować system żeby po starcie ci odpalał przeglądarkę i wchodził na stronę octoprint-a.
Tylko ze ty nie zrozumialeś o co pytałem pytałem wyraźnie o możliwość a nie gdybanie czy octoprint jest programem czy systemem.Wiem dobrze ze jest programem.A mi cały czas chodziło aby sie uruchamiał sam czy to takie trudne do zrozumienia"sam bez przeglądarki" i nadal jeżeli będzie touch to będzie miał w tle przeglądarkę bo touch jest tylko pluginem do octoprinta a nie samodzielnym programem.
I tak dziekuje wszystkim za odzew.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: McKee »

Tak, jest możliwość. Przeczytaj jeszcze raz co rafaljot napisał, bo ja już też wymiękam.
Octoprint zawsze uruchamia się sam, (po restarcie systemu nie musisz go uruchamiać oddzielnie).
Dotykowy ekran musi obsługiwać system operacyjny a nie octoprint - zakładam że to dla Ciebie nie problem.
Otwarcie strony na której jest wystawiony octoprint robisz w systemie operacyjnym.
TouchUI jest opcjonalne (i też wymaga konfiguracji).
Poradniki są dostępne.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: Zepco »

Jemu bardziej chodzi o natywny program pod linuxa, ktory będzie sie uruchamiał przy starcie X-ów bez udziału przeglądarki. Nie spotkałem niczego takiego.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 5
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: zen »

Nie zawsze dostajesz się przeglądarką. Przykładem jest program, który wrzuciłem wyżej: nie wymaga żadnej przeglądarki, odpala się lokalnie i używa API Octoprinta.
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: Zepco »

Faktycznie nie zauważyłem Twojego linka. Super sprawa, już szukam wyświetlacza do niego. :-)
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 5
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Octoprint i wyświetlacz z dotykiem

Post autor: zen »

Ja używam najzwyklejszego Waveshare'a:
https://www.aliexpress.com/item/2016-Or ... a039505fb7

Ale obudowy nie polecam ;)
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”