DUE3DOM LE - projekt taniej elektroniki z 6 driverami

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: DUE3DOM LE - projekt taniej elektroniki z 6 driverami

Post autor: morf »

Piękna sprawa, mam due mini a teraz wezmę też lite do testów
Done is better than perfect.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2455
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: DUE3DOM LE - projekt taniej elektroniki z 6 driverami

Post autor: mcxmcx »

Zamiast robić dedykowana płytkę na termopary, daj piny, ludzie sobie posępna co tam życzą z chin po $3.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: DUE3DOM LE - projekt taniej elektroniki z 6 driverami

Post autor: tig33r »

A w ogóle ta filtracja napięcia na silniki + ta dioda na fetach to jaki orientacyjnie dodatkowy koszt?
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: DUE3DOM LE - projekt taniej elektroniki z 6 driverami

Post autor: DVJCODEC »

mcxmcx pisze:Zamiast robić dedykowana płytkę na termopary, daj piny, ludzie sobie posępna co tam życzą z chin po $3.
Przecież są wolne piny do tego, więc każdy może w to miejsce zapiąć co zechce. Płytka dla termopar to opcja "dla leniwych".
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: DUE3DOM LE - projekt taniej elektroniki z 6 driverami

Post autor: DVJCODEC »

rafaljot pisze:pisze o tym a nie o innym bo chwile czasu poswiecilem na zagłębienia akurat tego temat, testy z oscyloskopem na różnych mosfetach, kazdy mial wewnetrzne diody. W innych kwestiach sie nie wypowiadam. Ale na przkyklad ostatnio zwrocilem też uwage na feryty na wyjsciach na cewki silników w EINSY Rambo.
Myślę, ale trudno to udowodnić, że ich brak jest główną przyczyną awarii zasilaczy.
Mozna by przeprowadzic ankiete. Ilu osbom w ciagu roku padl zasilacz z RAMPSem 1.4 a ilu z.innymi elektronikami.
W innym watku, dawno temu opisywalem jak sie mają te.diody do "krzaków " na wyswietlaczu w RAMPS 1.4
Po prostu po dolutowaniu krzaki przestawaly sie pojawiac. Mosfet w tym rampsie tez byl wczesniej wymieniony na IRL.
Kurcze, nie chcę sie czepiac. Po prostu dziele sie tym co wiem lub sądzę. Może się komus przyda albo nie
Nie wiem skąd ta agresja.....
Tłumaczę, że ja nie widzę najmniejszej potrzeby w montażu diod i tego nie będę robił. Jak ktoś ma taką potrzebę, to zalutuje sobie od spodu na pinach i po krzyku. Tu nie chodzi o "agresję", ale o punkt wyjściowy w projekcie LITE - minimum potrzebnych elementów i możliwość swobodnej rozbudowy.
Mi nigdy nie padł zasilacz a startowałem od Sanguinololu (jak ktoś wie co to jest), drukując 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu kilka lat,często na kilka drukarek. Jedynymi awariami jaki miałem na elektronikach (i zasilaczu) to:
- przejarane mosfety i gniazda
- zjarany regulator 7805
- wypadający firmware z AT90USB1287
Na podstawie tych doświadczeń budowałem kolejne elektroniki poprawiając to i tamto.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2018, 19:12 przez DVJCODEC, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: DUE3DOM LE - projekt taniej elektroniki z 6 driverami

Post autor: Berg »

ja tak zrobiłem w jednym RAMPS 1.4 właśnie, od spodu, w większej obudowie SMD, da się i działa.
Awatar użytkownika
DVJCODEC
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 227
Rejestracja: 19 kwie 2016, 10:10
x 64
Kontakt:

Re: DUE3DOM LE - projekt taniej elektroniki z 6 driverami

Post autor: DVJCODEC »

Płytki dojechały. Jak ktoś ma ochotę pobawić się samemu w składanie, to może mieć za małe pieniądze przyzwoitą elektronikę sterującą.
Ja nie wiem kiedy złożę pierwszy egzemplarz, bo trochę z czasem krucho :/
Cena płytki głównej + małej do obsługi termopar - 50 zł
Załączniki
due3dom_le pcb.jpg
marek91
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: DUE3DOM LE - projekt taniej elektroniki z 6 driverami

Post autor: remus »

A dlaczego kolega chce używać termopar? i którego typu? jaką rozdzielczość ma okład pomiarowy 10 bitów? przy rozpiętości układu pomiarowego da to kilka stopni przekłamania.Życzę powodzenia przy dokładności pomiaru.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: DUE3DOM LE - projekt taniej elektroniki z 6 driverami

Post autor: Berg »

+1 zgodnie z obietnicą.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: DUE3DOM LE - projekt taniej elektroniki z 6 driverami

Post autor: dragonn »

remus pisze:A dlaczego kolega chce używać termopar? i którego typu? jaką rozdzielczość ma okład pomiarowy 10 bitów? przy rozpiętości układu pomiarowego da to kilka stopni przekłamania.Życzę powodzenia przy dokładności pomiaru.
Jeśli kilka stopni przekłamania jest statycznym błędem to jest to bez znaczenia. I tak każdy filament użytkownik sobie sam dopiera temperaturę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”