Lerdge-X - szukam opinii

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Lerdge-X - szukam opinii

Post autor: Tuchajbej »

Hej.

Niedawno przewijał się wątek o Lerdge-S - 'bogatszej wersji tej elektroniki'.
Mnie bardziej zainteresowała wersja uboższa.

LINK:
https://pl.aliexpress.com/store/product ... 43bd7hfhrM

Co tu dużo mówić - nie ma tu wiele ciekawego poza ceną (po przeliczeniu 165zł z chin), wyświetlaczem dotykowym i tym że to 32 bity, no i malutka jest jesli komus miejsca brakuje. Do ceny trzeba doliczyć jeszcze stepsticki i mosfet/ssr do heatbeda i ew. przedłużacz usb żeby wyciągnąć poza obudowe.

Przejrzałem kreator i w porownaniu z repetierem jest mniej opcji do ustawienia. Trudno powiedzieć czy to plus czy minus.
Nie wiej jak jest z supportem. W końcu zamknięty soft i zrobić można tyle co producent pozwoli.

Mieliście z nią stycznosć? Coś ktos?
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Lerdge-X - szukam opinii

Post autor: Cosik »

Może to nie moja opinia, ale jak czytam komentarze o przedmiotach to zaczynam od najgorszych
CONS: Firmware is missing major functionalities: - Does not understand crucial gcode commands - such as wait untll heated - starts printing on cold end. - At some scenarios ( e.g. when auto leveling the bed) moving the nozzle will ignore the end stop - could lead to damage in bed, nozzle and mechanics. - Heat PID control for the hotend is way from keeping the temp stable (+/- 10 degree) - on my stock Anet board temp is held +/- 1 degree - Marking on the board connectors is on the bottom of the board - hard to wire if no other source available to look for the connectors. PROS: Nice display and easy to navigate menus. Silent drivers.
20 Jan 2018 05:26
No i chyba wersja S jest lepsza, ma porty rozszerzeń ;)
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”