WebDAV Server

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Artu »

Co do zakupów, to pewnie ten polecany przez Artura: NodeMCU V2 WiFi ESP8266 CP2102 WeMos ARDUINO :roll:
Dzisiaj przyszła do mnie taka przejściówka: Przedłużacz extender SD złącza kart pamięci SD... pytanie czy "się nada" :roll: W środku wygląda to tak:
IMG_20190306_113830_crop.jpg
IMG_20190306_113848_crop.jpg
Czekam na instrukcje dla nieogarnietego :DD
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

Artu pisze:Co do zakupów, to pewnie ten polecany przez Artura: NodeMCU V2 WiFi ESP8266 CP2102 WeMos ARDUINO :roll:
Dzisiaj przyszła do mnie taka przejściówka: Przedłużacz extender SD złącza kart pamięci SD... pytanie czy "się nada" :roll: W środku wygląda to tak:
Czekam na instrukcje dla nieogarnietego :DD
Moja paczka też przyszła. Wczoraj testowo zaprogramowałem i myślałem, że nie ruszyło. Zmieniłem ustawienia pod inną sieć WiFi - urządzenie dostało adres, czyli jest git. W konsoli nie mam żadnych komunikatów z WiFi tylko to bootowanie - myślałem, że tam utyka, a się okazuje, że zatrybiło tylko tego nie widać przy monitorowaniu COM.

Ta przedłużka co masz nadaje się oczywiście: są dwie możlwości - rozbebeszysz wtyk albo gniazdo, jak wolisz, grunt aby dobrze przylutować, ja lutowałem do wtyku microsd (mam inną przedłużkę) - dlatego potrzebuję dodatkowego adaptera SD/microSD. u Ciebie tego nie trzeba.

Jak mi ruszy całość to napiszę co musisz zrobić. Bo mam inny problem z wykryciem karty SD - komputer jej nie widzi, może dlatego urządzenie fiksuje (poprzednia wersja co kupiłem) i nie działa poprawnie.

Potrzebujesz oprócz tego luzem 3 rezystory 1k i przewody do połączenia.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 9
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Artu »

Czekam z niecierpliwością, bo dzisiaj miałem taki "incydent" : https://reprapy.pl/viewtopic.php?p=70447#p70447 :shock:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

Udało mi się wgrać wsad ze statycznym adresem IP, ale za chol.....rę nie mam komunikatów w konsoli szeregowej mimo włączonego debugowania - ułatwiło by to bardzo diagnostykę. Widzę natomiast, że jak rotuer WiFi jest dalej to gubi połączenie z siecią, ta wersja z zewnętrzną anteną może być rozwiązaniem.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 26
Posty: 967
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: WebDAV Server

Post autor: artur_n »

Z zasięgiem nie miałem problemów. Problemy zaczęły się po włożeniu całości w ramę. Najpierw okazało się, że zbiera jakieś zakłócenia od rampsa wystarczyło dać modemu 20cm dalej i działało. Postanowiłem przenieść całość na druga stronę drukarki lecz ramą jest z metalu i działała jak klatka faradaya. Ostatecznie problem rozwiązał moduł z wtykiem antenowym i antena zewnętrzna na górze drukarki.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

Powalczyłem z NodeMCU:
1. Podpinam się do sieci WiFi - komunikacja z modułem i pingi idą poprawnie.
2. Jak moduł jest wypięty drukarka na "przedłużaczu" z rezystorami 1k wykrywa kartę (w PC karta nie jest wcale wykrywana).
3. Jak podpinam moduł WiFi razem z kartą SD karta nie jest wykrywana - myślałem, że chodzi o pin detekcji karty - zmieniłem detekcję pinu SD na -1 i mam możliwość inicjalizacji ręcznej karty, ale przy podpiętym module NodeMCU karta i tak się nie pojawia "No SD card".
Ciekawe czy problem w tym, że wpinam się w gniazdo SD przy wyświetlaczu, może by ruszyło gdyby "osobiście" podpiąć się w płytę Trigorilla - tylko gdzie - skoro taśma z płyty idzie na front pod wyświetlacz.
Przy zmostkowanym do masy GPIO15 - jak wchodzę przez explorator Windows na \\adres_IP\DavWWWRoot to wyświetla mi się czasami pusty folder bez zawartości, czasami widzę zawartość ale jest komunikat "Marlin is reading from SD card" - natomiast drukarka pisze "No SD card"
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

Jak rozłączam MISO (GPIO12) to inicjalizacja działa poprawnie, wtedy WebDAV pokazuje "Marlin is reading from SD card", jak połączę ponownie GPIO12 (MISO) to w WebDAV mogę zapisywać i odczytywać zawartość karty, ale drukarka jej "nie widzi".
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 26
Posty: 967
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: WebDAV Server

Post autor: artur_n »

Czyli masz coś źle podłączone pod drukarkę.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1101
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

Przelotka SD 1 do 1 + rezystory po drodze, to wygląda tak, jakby ES8266 nie zwalniał szyny i drukarka wtedy nie widzi karty i odwrotnie jak drukarka przejmie szynę to Serwer WebDav komunikuje, że Marlin używa karty. Będę dalej kombinować. Druga sprawa, że ja wpinam się w gniazdo SD, tu może być problem, być może po drodze są jeszcze jakieś dodatkowe elementy.

Jedyna różnica wg tego co ze zdjęć u Ciebie wywnioskowałem - mam kondensator na płytce 10cm dalej od gniazda karty.
Nie używam tych dwóch połączeń w NodeMCU (na przeciwko VCC i GND - czyli nic nie mam połączone pod VIN oraz GND po przeciwnej stronie płytki).

Najlepsze jest to, że z osobna wszystko działa jak trzeba.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 26
Posty: 967
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: WebDAV Server

Post autor: artur_n »

Ja mam bezpośrednio pod Ramps. Nie wypowiem się co do delty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”