WebDAV Server

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

artur_n pisze:W moim wypadku prędkość jest większa. Plik równe 10MB wysyłam w czasie równo 25sek, co daje ok. 400kb/s.
Mała prędkość to u mnie może wynikać ze słabego zasięgu WiFi, dopiero co wczoraj router Mikrotika podłączyłem, ale ściana w domu solidna i sygnał spada, nawet na karcie z anteną w PC nie mam pełnego zasięgu.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: dziobu »

Adinfo pisze:Rozumiem, że mogę sprawdzić zmianę stanu na linii CS (o ile jest wykorzystywana w moim przypadku) - wtedy będzie wiadomo co jest przyczyną problemów.
Tak.

Działa to tak:
- drukarka wystawia CS że chce obsługiwać kartę; wtedy ESP odpuszcza i nie dotyka magistrali,
- drukarka inicjalizuje kartę i sobie w niej grzebie,
- jak skończy grzebać zwalnia CS,
- ESP jak dostaje info że CS jest zwolniony to zaczyna komunikajce z kartą.

(*1)
Adinfo pisze:Podsumowując Twoją wypowiedź odnośnie CS - podłączając mój zestaw SD-WiFi w innej drukarce (wystawiającej CS) wszystko może działać poprawnie od ręki?
Jeśli to jest problemem - tak.
artur_n pisze:W moim wypadku prędkość jest większa. Plik równe 10MB wysyłam w czasie równo 25sek, co daje ok. 400kb/s.
Powinno wyjść, OIDP, ~350-380kB/s. W trybie SPI to maksimum, niezależnie od tego co to za karta.


(*1)
Jest jeszcze jedna rzecz która rzuciła mi się w oczy.
Olałem to bo skoro innym działa to i u Ciebie powinno, ale w tym schemacie nie podoba mi się jedno - właśnie podpięcie CS.
Zmodyfikuj podpięcie ESP do tego:
a1.jpg
Czyli żeby było zgodnie z tą tabelką:
a2.jpg
a2.jpg (12.32 KiB) Przejrzano 4307 razy
(stąd: https://github.com/ardyesp/ESPWebDAV)
Chodzi o to żeby CS z drukarki wchodził tylko jako CS_Sense do ESP a nie szedł bezpośrednio do karty.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

dziobu pisze:Jest jeszcze jedna rzecz która rzuciła mi się w oczy.
Olałem to bo skoro innym działa to i u Ciebie powinno, ale w tym schemacie nie podoba mi się jedno - właśnie podpięcie CS.
Zmodyfikuj podpięcie ESP do tego:
a1.jpg
Czyli żeby było zgodnie z tą tabelką:
a2.jpg
(stąd: https://github.com/ardyesp/ESPWebDAV)
Chodzi o to żeby CS z drukarki wchodził tylko jako CS_Sense do ESP a nie szedł bezpośrednio do karty.
Zrobiłem zgodnie z tym co podałeś na schemacie - dostęp do karty mam automatycznie przez WiFi, ale w drukarce "No SD card", zmieniłem ponownie w Marlin ręczną inicjalizację karty, jednak po naciśnięciu inicjalizacji dioda miga 40 razy w ESP, ale drukarka nie "przejmuje karty" - Marlin w każdym razie wysyła sygnał aby przejąć kartę do inicjalizacji, lecz to nie następuje.

Wziąłem się za analizę kodu źródłowego dla wsadu ESP.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: dziobu »

Czy tak jakby ESP nie reagował na linię CS Sense.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

dziobu pisze:Czy tak jakby ESP nie reagował na linię CS Sense.
Reaguje - jak naciskam init w drukarce to miga dioda LED w ESP - drukarka wysyła polecenie, ale ESP dalej "zajmuje" kartę. Szkoda, że za cho....rę nie mogę zmusić wyświetlania po serialu poleceń z debugowania, to by znacząco ułatwiło analizę.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: dziobu »

To mam jeszcze jeden szalony pomysł - podepnij CS od karty na sztywno do masy (ten który idzie do GPIO4). Samo GPIO4 zostaw wiszące.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

dziobu pisze:To mam jeszcze jeden szalony pomysł - podepnij CS od karty na sztywno do masy (ten który idzie do GPIO4). Samo GPIO4 zostaw wiszące.
:mrgreen: no to będę testował.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1096
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 248
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

dziobu pisze:To mam jeszcze jeden szalony pomysł - podepnij CS od karty na sztywno do masy (ten który idzie do GPIO4). Samo GPIO4 zostaw wiszące.
Nie pomogło. Jak będzie chwila postaram się uzyskać debugowanie po serialu i zobaczę co się dzieje.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: dziobu »

Patrzę a ten kod i zastanawia mnie łączenie CS_Sense z CS - przecież jeśli pierwsza ma przerwanie na zbocze opadające, to po tym jak drukarka zwolni kartę, ESP może ją zająć co powinno spowodować wywołanie przerwania... głupota polega na tym że ta linia ma sygnalizować chęć drukarki z skorzystania z karty.
Poza tym, imho, trochę dziwne jest zwalnianie karty i ponowne jej inicjalizowanie po każdym przetworzeniu kolejnego rozkazu z WebDAV.

Za to po rozdzieleniu tych linii to faktycznie nie zadziała, bo CS do karty jest olewany, a powinien w zasadzie być kopią stanu z drukarki.

No ale jeśli dokładnie to komuś działa... to sam nie wiem.


Jak nie odpalisz to ja bym chętnie przeredagował ten kod; chyba że Ty to zrobisz. Nie znam się ani na ESP, ani WebDAV, ani nawet nie mam na czym tego sprawdzić (mam jakieś ESP ale inne) więc nic mnie nie ogranicza :)
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 26
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: WebDAV Server

Post autor: artur_n »

Nie wiem czy coś to wniesie ale ja mam podpięte tylko 3 linie: SCK, MISO i MOSI plus zasilanie 5V i GND. Podpięte pod RAMPS 1.4 w wejście AUX3.
Jedyna niedogodność to przy pierwszym uruchomieniu muszę ręcznie inicjalizować kartę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”