WebDAV Server

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 26
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: WebDAV Server

Post autor: artur_n »

Wróciłem do tematu WiFi w drukarce. Karta ładnie działa pozostaje tylko jeden problem mianowicie nie jest wykrywana. Wchodząc w meny drukarki mam "Brak karty" ale po wejście głębiej pliki są widoczne więc jest problem z detekcją katy. Wpinam się bezpośrednio w złącze AUX-3 w ramps. Ktoś ma pojęcie jak ugryźć temat?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: WebDAV Server

Post autor: dragonn »

artur_n pisze:Wróciłem do tematu WiFi w drukarce. Karta ładnie działa pozostaje tylko jeden problem mianowicie nie jest wykrywana. Wchodząc w meny drukarki mam "Brak karty" ale po wejście głębiej pliki są widoczne więc jest problem z detekcją katy. Wpinam się bezpośrednio w złącze AUX-3 w ramps. Ktoś ma pojęcie jak ugryźć temat?
Wedytuj pins_RAMPS.h i na końcu dodaj takie coś:

Kod: Zaznacz cały

#define SD_DETECT_PIN    -1
Wtedy pod brak karty będziesz miał opcję ręcznej inicjalizacji karty SD, może pomoże.
artur_n
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 26
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: WebDAV Server

Post autor: artur_n »

W tym pliku jest taki wpis.

Kod: Zaznacz cały

 #define SDSS              53
 #define SD_DETECT_PIN     -1 // Pin 49 for display sd interface, 72 for easy adapter board
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: WebDAV Server

Post autor: dragonn »

Masz wpisać na końcu, nie analizuj tego co jest wcześniej. Dodaj całkiem na końcu pliku
artur_n
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 26
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: WebDAV Server

Post autor: artur_n »

Działa :D
Jednorazowa inicjalizacja spowodowała, że karta za każdym wyłączeniem zasilania jest widoczna od razu.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

Mam już kupione wszystkie elementy i zrobię tak jak 11master na przedłużaczu SD:

Moduł WiFi ESP-12E ESP8266 Black
Przedłużacz slotu kart microSD - 25cm
Adapter kart microSD
Rezystor THT CF węglowy 1/4W 1,0kΩ
Kondensator 100uF

Możecie coś więcej powiedzieć o przygotowaniu "wsadu" do wgrania?
Wypisane są zależności ESP8266 Arduino Core version 2.4 oraz SdFat library
Tu https://github.com/ardyesp/ESPWebDAV jest tylko kilka plików źródłowych, rozumiem, że trzeba coś więcej. Fajnie jak by ktoś z grubsza zrobił listę co trzeba zrobić. Widziałem w jednym z tych plików zmienne na wpisanie SSID oraz hasła. U mnie będzie static a nie DHCP to też muszę jakoś nanieść.
Znalazłem w domu kilka sztuk CP2102 oraz CH340, czy jeszcze jakiś programator będzie potrzebny?
Widziałem też coś takiego https://allegro.pl/oferta/konwerter-ftd ... 7587109609
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 26
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: WebDAV Server

Post autor: artur_n »

Wsad jest prosty do ogarnięcia. Wpisujesz SSID i hasło. Ja ze stałym IP poradziłem sobie wpisując mac na routerze i przypisując odpowiednie IP.
Ale można to też zrobić dodając wpisy do wsadu. Przykładów w necie jest mnóstwo.

Np. https://www.arduino.cc/en/Reference/WiFiConfig

Zauważyłem, że WiFi podatne jest na zakłócenia. Jeśli miałem moduł w pobliżu rampsa to nie mógł się połączyć z WiFi. Musiałem przenieść go na drugi bok drukarki.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

Mimo "poprawnego" zaprogramowania w konsoli szeregowej mam takie komunikaty:

Kod: Zaznacz cały

ets Jan  8 2013,rst cause:1, boot mode:(3,6)

load 0x4010f000, len 1384,
 ets Jan  8 2013,rst cause:1, boot mode:(3,7)

load 0x4010f000, len 1384, room 16
tail 8
chksum 0x2d
csum 0x2d
v951aeffa
~ld
1. Czy możesz zrobić zrzut ekranu jak masz ustawione w ADRUINO IDE wszystkie parametry do programowania (oraz jaki wybrany model płytki ESP).
2. Jaki schemat połączenia przy programowaniu - które piny gdzie połączone - w necie jest kilka schematów ale niektóre wcale nie działają.
3. Mam informacje, że ten schemat podany na GitHub dla WebDav ma błąd bo jeden z pinów nie jest na nim zwarty do masy. Chodzi o pin 15.
4. Czy schemat użyty do działania (już po zaprogramowaniu) przez Ciebie pokrywa się w 100% z tym z GitHub.

Do programowania używam CP2102 na pokładzie - przy ładowaniu wsadu nie mam błędów (przy programowaniu mam wpięte 4 rezystory 1k do RST, CHP_D, ID0, ID15, wtedy programowanie przechodzi bez błędów, wybrałem płytkę NodeMCU 1.0 (EPS-12E Module)- oprócz tego tam jest kilkanaście różnych parametrów (sprawdzałem dla 12e, ale nic nie pomaga), próbowałem też z Generic ESP8266 - to samo - nie rusza. Znajomemu kiedyś ruszyło ale z małym kondensatorem (nie elektrolitem) - mój ma 220uF, próbowałem też z większymi 1000uF - w necie pisali, ze niektórym ruszyło dopiero przy 470uF.

Kolejny objaw, ze po włożeniu zaprogramowanego modułu do USB nie widzi karty - tylko czasami pusty dysk USB.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: WebDAV Server

Post autor: dragonn »

Adinfo pisze:Znajomemu kiedyś ruszyło ale z małym kondensatorem (nie elektrolitem) - mój ma 220uF, próbowałem też z większymi 1000uF - w necie pisali, ze niektórym ruszyło dopiero przy 470uF.
Najprawdopodobniej CI to nie pomoże ale warto wiedzieć że małe kondensatory nieelektrolityczne mają inne zadanie w układach niż duże elektrolityczne. Tak że 'wsadzę dupny kondensator zamiast tego małego' ' może nawet pogorszyć sprawę.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

Masz rację co do tych kondensatorów, w moim przypadku jednak wygląda, że przyczyna "niedziałania" jest inna.
Rozrysuję schemat i zapodam wszystkie połączenia (zarówno dla programowania jak i pracy) - pomoże to ustalić ewentualną przyczynę problemów (znalazłem kilka różnych wersji schematu pod ten moduł, różnią się między sobą, dlatego mam wątpliwości co do prawidłowego połączenia). Z kolei ktoś inny miał problem z działaniem tego modułu - musiał go zasilić osobno a nie z gniazda karty SD, problem ustąpił.

Mam to teraz niestety (chwilowo) na pająka polutowane (do modułu esp8266 12e dolutowane goldpiny raster 2.00mm) do tego przewody kolorowe (aby niczego nie pomylić), następnie dolutowane do adaptera SD/microSD (tam gdzie będzie karta microSD) - po drodze oczywiście rezystory 1k oraz kondensator ze schematu. Samo programowanie odbywa się bez problemów - być może przyczyna tkwi w wybranym modelu płytki i ustawieniach w Arduino IDE. Jutro dalej to pomęczę. Muszę dokupić płytkę uniwersalną wtedy było by mi łatwiej przepinać między programatorem a pracą bez lutowania.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”