WebDAV Server

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

dziobu pisze:Może Marlin 2.0 nie zwalnia CSa? Wtedy blokuje całość.
To wygląda odwrotnie - ESP8266 nie zwalnia karty. Jak podłączę moduł ESP z odłączonym CS to drukarka i tak nie inicjalizuje karty SD. Poszukam Marlina 1.1.9 co miałem poprzednio o zobaczymy.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

Sprawdzone z Marlinem 1.1.9 - to samo. Czyli po włączeniu drukarki mam dostęp do plików przez WiFi, drukarka nie może przejąć karty.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: dziobu »

To jeszcze jedno - piszesz że odpinasz linię MISO przy module sieciowym. Z innymi liniami też to działa? Czy jak odepniesz zegar to też drukarka uruchomi kartę?
Jeśli nie - czy MISO nie powinna być podciągana w górę w module Wifi? Może ściąga Ci linię w dół jak sam nie korzysta i przez to drukarka nie odbiera danych?
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

dziobu pisze:To jeszcze jedno - piszesz że odpinasz linię MISO przy module sieciowym. Z innymi liniami też to działa? Czy jak odepniesz zegar to też drukarka uruchomi kartę?
Jeśli nie - czy MISO nie powinna być podciągana w górę w module Wifi? Może ściąga Ci linię w dół jak sam nie korzysta i przez to drukarka nie odbiera danych?
Akurat teraz drukuję bez modułu na zwykłej karcie (jeszcze ze 20min wydruku zostało) - potem sprawdzę. Wydaje mi się, że odpinałem SCK to mogłem w drukarce zainicjalizować kartę tak samo jak przy odpiętym MISO.

Jeszcze jedno: teraz nie jestem pewny - jak wkładam moduł z kartą to pisze na wyświetlaczu Card Inserted, ale w menu już No SD card - sprawdzę to również.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: dziobu »

Bo w w złączu w drukarce masz jeszcze pin opisany jako "Card detect" - to tylko informacja że karta jest wsadzona (osobny styk). A w menu pusto bo pewnie inicjalizacja nie przechodzi.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

dziobu pisze:To jeszcze jedno - piszesz że odpinasz linię MISO przy module sieciowym. Z innymi liniami też to działa? Czy jak odepniesz zegar to też drukarka uruchomi kartę?
1. Jak wsadzę kartę razem z modułem ESP przy odłączonym sygnale SCK (GPIO14) to karta jest wykrywana automatycznie (inicjalizowana).

2. Podpinam SCK (GPIO14) - drukarka nie widzi zawartości karty, po chwili mam dostęp do karty przez WebDav - wgrywam pliki - drukarka ich nadal nie widzi.

3. Po skopiowaniu plików rozpinam MISO - po chwili drukarka widzi wgrane pliki, a w folderze WebDav mam pusto - ale nie zawsze, czasami drukarka jednak nic nie widzi, a ponowne połączenie MISO blokuje również folder DavWWWRoot.

Heh, ciekawe czy to ogarnę aby to działało tak jak powinno.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

Testowałem ESP niepodpięte do drukarki, w celu sprawdzenia transferu, wgrywając pliki przez WiFi na kartę SD wyciągam około 125-155 KB/s.
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 17
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: dziobu »

A jesteś pewien że z drukarki linia CS działa? Bo to co opisujesz to by pasowało do sytuacji gdy drukarka po prostu CSa nie wystawia (tj jest wyłączona w firmware). To by też tłumaczyło dlaczego to trochę działa, trochę kartę widać, trochę nie.
Masz jakiś oscyloskop czy analizator stanów?
Adinfo pisze:Testowałem ESP niepodpięte do drukarki, w celu sprawdzenia transferu, wgrywając pliki przez WiFi na kartę SD wyciągam około 125-155 KB/s.
Bez rewelacji.
Klasyczne 10MB w minutę z hakiem.
Awatar użytkownika
Adinfo
Drukarz
Postów w temacie: 44
Posty: 1100
Rejestracja: 15 lis 2018, 12:54
Lokalizacja: śląsk
Drukarka: 2xDelta, MD-16, X1
x 254
Kontakt:

Re: WebDAV Server

Post autor: Adinfo »

dziobu pisze:A jesteś pewien że z drukarki linia CS działa? Bo to co opisujesz to by pasowało do sytuacji gdy drukarka po prostu CSa nie wystawia (tj jest wyłączona w firmware). To by też tłumaczyło dlaczego to trochę działa, trochę kartę widać, trochę nie.
Masz jakiś oscyloskop czy analizator stanów?
Dobry znajomy dał mi oscyloskop na USB + jedną sondę, mało tym w życiu pracowałem, ale zobaczę. Z tym brakiem CSa to może być prawda. Rozumiem, że mogę sprawdzić zmianę stanu na linii CS (o ile jest wykorzystywana w moim przypadku) - wtedy będzie wiadomo co jest przyczyną problemów.

Podsumowując Twoją wypowiedź odnośnie CS - podłączając mój zestaw SD-WiFi w innej drukarce (wystawiającej CS) wszystko może działać poprawnie od ręki?
Anycubic Delta Linear Plus
Prusa i3 Beer 0% Upgrade viewtopic.php?f=34&t=6395&p=106894#p106887
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 26
Posty: 962
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: Prusa MK4, P1S AMS
x 179

Re: WebDAV Server

Post autor: artur_n »

W moim wypadku prędkość jest większa. Plik równe 10MB wysyłam w czasie równo 25sek, co daje ok. 400kb/s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”