Elektronika dla IDEX

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: olo2000pm »

McKee pisze:Nie ma czegoś takiego jak "elektronika jednogłowicowa / elektronika dwugłowicowa" - to tylko kwestia ilości wyjść (wbudowanych lub możliwych do rozbudowy) i ustawień firmware.
Napisałem to w dużym uproszczeniu, przepraszam. Ale dośc długo szukałem elektronikę i firmware dostosowaną dla tego typu konstrukcji i nie mogę na to trafić!
Nie mówimy tutaj o modyfikacji, bo to jest do zrobienia. Bardzo dobrze jest to wytłumaczone na tej stronie:
https://duet3d.dozuki.com/Wiki/Configur ... sCartesian
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: dragonn »

dokładnie, a prawie do każdej elektroniki reprapowej możesz dołożyć pare zewnętrznych stepów i mosfetow. Może nie jest to ładne rozwiązanie ale już taki Duet + Duex którego możesz założyć na kanapkę.

oczywiście jeśli naprawdę chcesz costumowa elektronikę do swojego giganta to śmiało ale nie widzę sensu robienia jej dla samej idei "bo nie ma żadnej elektroniki dedykowanej pod idex".

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka
oskar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:28
x 6

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: oskar »

A co stoi na przeszkodzie aby wziąć DUE3DOM, które ma odpowiednią ilość wyjść na silniki, wgrać repetiera, który obsługuje niezależne głowice (marlin też chyba) i drukować. Wszystko już zostało wymyślone....
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: olo2000pm »

dragonn pisze:dokładnie, a prawie do każdej elektroniki reprapowej możesz dołożyć pare zewnętrznych stepów i mosfetow. Może nie jest to ładne rozwiązanie ale już taki Duet + Duex którego możesz założyć na kanapkę.

oczywiście jeśli naprawdę chcesz costumowa elektronikę do swojego giganta to śmiało ale nie widzę sensu robienia jej dla samej idei "bo nie ma żadnej elektroniki dedykowanej pod idex".
Masz racje i jeżeli rozmowy okażą się mało kreatywne to nie będę tego tematu ciągnął.
Do swojej drukarki i tak kupie duet+duex, bo nie będę czekał na elektronikę nie wiadomo ile. Przy okazji poszukiwań zrodził się pomysł na dedykowaną elektronikę tym bardziej że na fb miałem kilka zapytań.
Przecież wiadomo, że nikt z kolegów tego forum nie kupi takiej elektroniki (mckee) i nie o takich ewentualnych klientach myślę.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: McKee »

olo2000pm pisze:Co ciekawe BCN3D nie sprzedaje swojej elektroniki, ciekawe z jakiego powodu?
Ja nie, jak tak: https://www.3djake.com/bcn3d-technologi ... -for-sigma
Przecież na dodatek to jest Open-Source (i wszystko leży na GitHub o ile się nie mylę).

Ale naprawdę nie ma sensu się w tym grzebać - to są ich zmiany i choć udostępnione to (moim zdaniem) analiza/przeróbki (?) tego rozwiązania będzie trudniejsza niż wzięcie Duet-a - robisz porządną drukarkę to weź poważną elektronikę do niej (zamiast kombinować).

PS.: w międzyczasie pojawił się kolejny post olo2000pm, ale już swoich wypocin ;) nie będę kasował.
Dobra decyzja - trzymam kciuki :good:
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2018, 11:14 przez McKee, łącznie zmieniany 1 raz.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: olo2000pm »

oskar pisze:A co stoi na przeszkodzie aby wziąć DUE3DOM, które ma odpowiednią ilość wyjść na silniki, wgrać repetiera, który obsługuje niezależne głowice (marlin też chyba) i drukować. Wszystko już zostało wymyślone....
Nic nie stoi na przeszkodzie. Kto to sprzedaje?
No i cały czas mówimy o modyfikowaniu, to da się zrobić i nie w tym problem.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: olo2000pm »

McKee pisze:
olo2000pm pisze:Co ciekawe BCN3D nie sprzedaje swojej elektroniki, ciekawe z jakiego powodu?
Ja nie, jak tak: https://www.3djake.com/bcn3d-technologi ... -for-sigma

ooooooooo dzięki :piwo:
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: McKee »

olo2000pm pisze:Nic nie stoi na przeszkodzie. Kto to sprzedaje?
Tu jest (1-szy link): http://bfy.tw/JuQn (297zł)

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2018, 11:19 przez McKee, łącznie zmieniany 1 raz.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: olo2000pm »

McKee pisze:
olo2000pm pisze:Nic nie stoi na przeszkodzie. Kto to sprzedaje?
Tu jest (1-szy link): http://bfy.tw/JuQn

Przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać.
Ja tak zrobiłem, serio, ale wyskakuje mi tylko wersja mini:)
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: McKee »

Upsss ... Mea Culpa, rzeczywiście. Duża chyba nigdy nie powstała albo tylko kilka egzemplarzy Krzysztof wypuścił - małe zainteresowanie było z tego co pamiętam - trzeba by poszukać / poczytać historię na fabrykatorze. Ew. zapytać Krzysztofa.

Ale "mini" jest rozbudowywane ... wiec można... tylko po co? Ja dalej twierdzę (popieram decyzję), że Duet jest właściwym kierunkiem (nie wiem czy pamiętasz ale pomysł Delty był mój ;) i dobrze się skończyło - mam dużą frajdę jak o niej czytam i gratuluje wykonania).

PS.: sprawdziłem - jednak o delcie pierwszy napisał Artu. Nakłamałem jednak. Jestem bardzo niepocieszony ;) http://www.fabrykator.pl/board/viewtopic.php?t=1483.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2018, 11:30 przez McKee, łącznie zmieniany 1 raz.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”