Elektronika dla IDEX

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: remus »

A możesz mi wytłumaczyć jak będą pracowały głowice nie zależnie?
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: mcxmcx »

Ale kolego, czy konfiguracja Marlina na dwa X różni się od konfiguracji zwykłej?

Odkomentowac i jedzie.

Można powiedzieć że z pudełka.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: olo2000pm »

Do Remus
Mniej więcej tak:
https://www.bcn3dtechnologies.com/en/
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2018, 10:06 przez olo2000pm, łącznie zmieniany 1 raz.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: olo2000pm »

mcxmcx pisze:Ale kolego, czy konfiguracja Marlina na dwa X różni się od konfiguracji zwykłej?

Odkomentowac i jedzie.

Można powiedzieć że z pudełka.
Czyli rozumiem, że taki przysłowiowy Kowalski bez problemu pozmienia sobie piny, skonfiguruje marlina, ustawi slic3r i drukuje?
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: olo2000pm »

Ja widzę to tak. Gdy budujesz drukarkę jednoglowicowa twoja rola sprowadza się do wyboru kinematyki i elektroniki. Po złożeniu drukarki ustawiasz prąd i kalibrujesz drukarkę w slicerze.
Gdy budujesz IDEX musisz wykazać się wiedzą, poczytać na forach, poszukać informacji, bo nie spotkałem się z gotowym firmware, no chyba że gdzieś jest, to podajcie link.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: RE: Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: mcxmcx »

olo2000pm pisze:
mcxmcx pisze:Ale kolego, czy konfiguracja Marlina na dwa X różni się od konfiguracji zwykłej?

Odkomentowac i jedzie.

Można powiedzieć że z pudełka.
Czyli rozumiem, że taki przysłowiowy Kowalski bez problemu pozmienia sobie piny, skonfiguruje marlina, ustawi slic3r i drukuje?
Przysłowiowy Kowalski ma problemy z wgraniem wsadu do Anet.

Ale jak już robisz z konfigu do kompilacji, to jaki kłopot wybrać właściwą kinematykę, odkomentowac jeden stepstick więcej i skompilować?
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: dragonn »

Chyba trochę przekombinowujesz, przecież wystarczy że udostepnisz swoj config firmware a do tego dochodzi to że to będzie działać komuś tylko jeśli będzie budował dokładnie na podstawie Twojego projektu

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 1
Posty: 599
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: malyhenio1 »

Każda z dostępnych Elektronik wymaga, modyfikacji przez rozbudowę opodatkowania drajwery i przepinowanie firmawery, co nie jest takie łatwe. Niezależne osie x to takie co jedna ma hom -a druga +, czyli właśnie tak jak ma Bcn3d, no chyba że się pomyliłem
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: olo2000pm »

Co ciekawe BCN3D nie sprzedaje swojej elektroniki, ciekawe z jakiego powodu? Z stwierdzeniem, że każdy kupując taką elektronikę będzie musiał budować Moją drukarkę muszę się zgodzić, bo przecież decydując się na IDEX budujesz drukarkę taką jak Sigma czy Giants i dokonujesz świadomego wyboru. Ale przecież taka elektronika nie ogranicza cię do drukarki dwugłowicowej, bo przecież możesz zbudować jednogłowicową tylko będziesz musiał szukać informacji jak to zrobić aby poprzełączać to i owo. Tylko po co skoro jest duży wybór elektronik jednogłowicowych.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Elektronika dla IDEX

Post autor: McKee »

Nie ma czegoś takiego jak "elektronika jednogłowicowa / elektronika dwugłowicowa" - to tylko kwestia ilości wyjść (wbudowanych lub możliwych do rozbudowy) i ustawień firmware.

Ps.: Bierzesz Duet i nie musisz wymyślać od nowa - będziesz miał dłużej wsparcie niż sam będziesz w stanie innym zapewnić (patrząc z punktu widzenia potencjalnego klienta nie zaryzykowałbym w Twoją nową/przyszłą elektronikę kiedy mam gotowe i sprawdzone rozwiązanie na rynku).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”