Revolve

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Revolve

Post autor: dragonn »

Jak już szaleć to szaleć, zróbmy coś na jakimś Cyclone V z zintegrowanym dwoma rdzeniami Cortex-A9 ;p.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Revolve

Post autor: Berg »

sp6vgx pisze: Wątpię - kiedyś pisałem o mojej elektronice i szukałem chętnych do współpracy - zero odzewu... Inna sprawa jak myślisz o cenie 110$ to wchodzi w grę raczej większa produkcja, a tutaj nie ma sensu zabawa w to że ktoś się znajdzie do pisania kodu...
A co to była za elektronika i jak szukałeś ?
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Revolve

Post autor: sp6vgx »

rafaljot pisze:
A co to była za elektronika i jak szukałeś ?
Dawne czasy konkretnie na Cortex M4F opisywałem trochę dawno temu na forum mojreprap, w sumie czasy gdzie z elektronik 32bit prawie nic nie było... Potem jeszcze w kilku miejscach w sieci dałem info i zero odzewu. Tutaj w jakimś wątku chyba odnośnie ESP połączonego z drukarką też dałem info że jak ktoś chętny do zabawy to droga otwarta. Ja czasami jak nie mam co robić dla odskoczni coś sobie przy sofcie do niej podłubię i w zasadzie tyle...

Problem jest taki że jak chce się to dobrze zrobić to soft musi być dostosowany do elektroniki - nie ma mowy o jakiś rozwiązaniach z arduino czy dziwnymi HAL itd. z tego zaczyna się robić duży projekt. Pytanie ile teraz znajdziesz osób nieźle obeznanych z programowaniem (a nie takich że coś tam w arduino czy python tylko wyklepią) że się temu poświęcą ot tak dla idei - jeszcze wkładając kasę w budowę elektroniki która niestety w małej serii będzie droga i tego się nie przeskoczy. Rozwiązania masz dwa, albo robisz z tego zabawę dla pasjonatów albo komercję (ja się w komercję nie pcham bo nie widzę tutaj kasy, a przynajmniej takiej by była ona warta tyle zachodu).
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Revolve

Post autor: dziobu »

sp6vgx pisze:(...)albo robisz z tego zabawę dla pasjonatów albo komercję (ja się w komercję nie pcham bo nie widzę tutaj kasy, a przynajmniej takiej by była ona warta tyle zachodu).
A pasjonaci i tak wybiorą popularniejsze rozwiązania. I tańsze.
Jak się nie obrócić - dupa.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Revolve

Post autor: Berg »

@sp6vgx pewnie miałeś świetny pomysł. Jednak zauważ, że Twoje podejście nieco różniło się od tego co robi Thing i chyba jednak trudno to porównać, mapować brak zainteresowania Twoim projektem na to że im się nie uda, że ich nie będzie popularny.
- Wszystkie źródła na github.
- to jest 5-6 wersja tej elektroniki, gdzie wcześniejsze już są kopiowane przez chińczyków i dostępna na ALi.
- Stronka wiki,
- wszystko po angielsku,
- Strona projektu,
- Strona supportu,
- występy na targach,
- współpraca z najbardziej znanymi w branży bloggerami, youtuberami
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Revolve

Post autor: sp6vgx »

dziobu pisze:
sp6vgx pisze:(...)albo robisz z tego zabawę dla pasjonatów albo komercję (ja się w komercję nie pcham bo nie widzę tutaj kasy, a przynajmniej takiej by była ona warta tyle zachodu).
A pasjonaci i tak wybiorą popularniejsze rozwiązania. I tańsze.
Jak się nie obrócić - dupa.
dokładnie...
dragonn pisze:Jak już szaleć to szaleć, zróbmy coś na jakimś Cyclone V z zintegrowanym dwoma rdzeniami Cortex-A9 ;p.
Szaleć można i można i taką zrobić, można i zrobić projekt pakując normalnego Intela np. z serii Brawell czy Apollo Lake (czyli normalny PC). Tutaj nie ma problemu mam dostęp do Allegro PCB i innego softu gdzie płyty z dużą liczbą warstw nie są problemem jak i uruchomienie tego czyli przygotowanie BIOS itd. aby nadawało się do użycia...

Projekt nie jest problemem, wykonanie też - tylko nawet jak bym wykonał małą serię tylko po kosztach elementów i PCB to i tak zapewne wielu chętnych się nie znajdzie...

@rafaljot

Dokładnie masz rację, bo ja nie mam na to czasu. Mogę tylko taki projekt traktować jako hobby bez jakichkolwiek zobowiązań. To o czym wspominasz to jest już komercja, a osobiście znam dziedziny gdzie na jednym przetargu zarabia się tyle że przez całe życie tyle na elektronice do 3D nie zarobię i wolę sobie dalej w tym siedzieć - a druk 3D traktować jako fajna zabawę i tyle. Kolejna sprawa jak robisz komercję to wliczasz wszystko a dobry pakiet do projektowania PCB (tak aby można było coś zaawansowanego robić) to np. 30k euro netto :) bo osobiście nie widzę robić PCB pod duże FPGA czy ARM w sofcie typu Eagle czy Altium (bo to zajmie wieki).
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”