MKS Gen 1.4 pali bezpieczniki na zasilaniu

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
GrzegorzM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2018, 16:51
Drukarka: Anet A6
x 1

MKS Gen 1.4 pali bezpieczniki na zasilaniu

Post autor: GrzegorzM »

Witam.

Szukam schematu elektrycznego do płytki MKS Gen 1.4. Kupiłem u frenda, chodziła parę dni, ale dziś spaliło mi bezpiecznik na zasilaniu.
Układ na TMC 2130 spi. Zasilane z 12 V
Napięcia na płycie 5V i 12V Ok.

Po wymianie bezpiecznika wszystko jest ok, do chwili chęci ruszenia którąkolwiek z osi. Stepstiki podmieniane miejscami. Nie ma znaczenia który gdzie się znajduje. Nie ma znaczenia który z silników jest podłączony. Jak odepnę silnik ,to nie pali bezpiecznika, przy wymuszeniu jazdy.
Mikroprocesor mogę zaprogramować, odczytać wszystko ok. Prąd w Marlinie ustawiony na 600 mA.
Napięcia jakieś takie niesymetryczne na cewkach A i B z jednej strony 11 V z drugiej 0,5, W drugim 11 i 5. Zakładam, że tak może być, bo taki teraz mają wystawiony krok silnika. Wszystko inne odłączone, tylko stepstic i silnik.

Bezpiecznik 4 A
GrzegorzM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 02 paź 2018, 16:51
Drukarka: Anet A6
x 1

Re: MKS Gen 1.4 pali bezpieczniki na zasilaniu

Post autor: GrzegorzM »

Problem rozwiązany.
Pod gniazdem do przyłączenia zasilania, było lekkie zwarcie, o dość dużej rezystancji. Bocznikowało to prąd na tyle duży, że się nie grzało, ale zbliżało się do prądu zadziałania bezpiecznika. Po podaniu zasilania na napędy, przekraczało już prąd bezpiecznika. Wylutowanie i poprawienie gniazda rozwiązało problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”