MKS SBASE 32 bity

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: dragonn »

olo2000pm pisze: Dobrze napisane. Drukarka ma drukować to co jej drukarz zapoda wkładając kartę do wyświetlacza i klikając w ikonę drukuj.
Nie zgodzę się ani trochę, opcja babystep na wyświetlaczu to jedna z podstawowych.
I nie każdy ma drukarkę tak umiejscowioną żeby łatwo za każdym razem kompa podłączać.
dziobu
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: remus »

rafaljot no zobaczymy jak będzie działało. chyba no bardzo rozumiesz po co daje się diody.
No i olo doszedłeś do sedna czyli webserwera, bo po co mam biegać z kartą do warsztatu, po co mi ustawienia skoro są zrobione początkowo.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2665

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: Berg »

olo2000pm pisze:[
Drukarka ma drukować to co jej drukarz zapoda wkładając kartę do wyświetlacza i klikając w ikonę drukuj. Wszelkie ustawienia, kalibrację robi się przecież przy składaniu drukarki i jej uruchamianiu. Ewentualne drobne poprawki można zrobić przez USB, to nie jest problem.
To faktycznie jest przewaga wyświetlacza graficznego, bo działa wybierz plik i start. Choć akurat w przypadku tego TFT słabo działa nawet wybieranie plików, bo nazwy plików obcina :D
remus pisze:chyba no bardzo rozumiesz po co daje się diody..
eeeee :pardon:
remus pisze:bo po co mam biegać z kartą do warsztatu, po co mi ustawienia skoro są zrobione początkowo.
printserver, to do każdej elektroniki można dać.
Generalnie to pewnie że będzie działać. Tylko to słabe jest. Ale spoko. Na pewno będziesz zadowolony. Teraz to choćby na przekór :D
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: olo2000pm »

dragonn pisze:
olo2000pm pisze: Dobrze napisane. Drukarka ma drukować to co jej drukarz zapoda wkładając kartę do wyświetlacza i klikając w ikonę drukuj.
Nie zgodzę się ani trochę, opcja babystep na wyświetlaczu to jedna z podstawowych.
I nie każdy ma drukarkę tak umiejscowioną żeby łatwo za każdym razem kompa podłączać.
Dragon, ale jak złożyłeś drukarkę i poświęciłeś kilka godzin;) na kalibrację, to co jeszcze ustawiasz na wyświetlaczu? Ja po kalibracji drukarki wkładam kartę i drukuje. Gdybym miał jeszcze grzebać w ustawieniach na wyświetlaczu to bym chyba osiwiał. Przecież to jest 4 cale, no może 7 cali. Pracować na tym sobie nie wyobrażam. Jak już mam coś skorygować to naprawdę wolę drukarkę podłączyć do komputera i robić to na dużym ekranie.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: dragonn »

Przecież nikt nie mówi o kalibracji, ale nie raz na starcie wydruk zmienia coś po tym jak wydruk idzie.
Mówię właśnie o rzeczach jak odległość dyszy od stołu, szybkość drukowania, chłodzenie.
Często zdarza mi się przyśpieszać wydruk jak chcę żeby był szybciej gotowy.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: olo2000pm »

No masz rację.
Ja takich rzeczy nie robię w trakcie wydruku. Wszystko ustawiam w slicerze, puszczam wydruk i przychodzę po szybę z wydrukowanym elementem. Ale jak ktoś lubi i potrzebuję mieć dostęp do takich funkcji to nie ma co dyskutować, kupuję wyświetlacz który mu takie funkcje oferuje. Nie każdy jednak ma takie potrzeby i nie ma co ganić kogoś za to że decyduje się na inne rozwiązanie.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 1
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: S3b »

dragonn pisze: Nie zgodzę się ani trochę, opcja babystep na wyświetlaczu to jedna z podstawowych.
I nie każdy ma drukarkę tak umiejscowioną żeby łatwo za każdym razem kompa podłączać.
Zawsze odblokowuję tą funkcję w marlinie jak wgrywam nową wersję i powiem szczerze, że nigdy z niej nie korzystałem :) Konieczność ciągłego doregulowywania wysokości pierwszej warstwy może świadczyć o jakiś problemach z mechaniką samej drukarki lub wadliwym endstopem osi Z. U siebie po skalibrowaniu odległości dyszy od stołu oraz kroków ekstrudera nie mam zupełnie potrzeby doregulowywania (od ponad roku?), tak więc nie dla każdego ta opcja jest niezbędna:) Co innego jeśli ciągle eksperymentujesz, zmieniasz dysze, głowice, szyby czy podkładki do druku...
olo2000pm
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: dziobu »

Wystarczy psikać dimafixem czy dokładać kleju co ileś wydruków żeby trzeba było nawet o te 0.5mm podnieść. W smoothie nie mam tej zacnej funkcji i kręcę śrubą do krańcówki - robię to na wyczucie ale ciężko o gorsze rozwiązanie.

O myciu szyby po każdym wydruku, co jest rozwiązaniem, to trochę zapomnijcie...nie po to mam woły robocze zasuwające 24/7 żebym jeszcze ze szmatką biegał ;)
dragonn
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: olo2000pm »

Wystarczy mieć kilka szyb i je po każdym wydruku wymieniać i nic nie musisz regulować. Osobiście nie cierpię mieć "syfu" na stole i do każdego wydruku zakładam szybę z naniesioną świeżą warstwa środka adhezyjnego.
No chyba, że masz stacjonarny stolik, ale ja unikam tego typu rozwiązań. I kolega zakładający ten wątek chyba też ma zdejmowany stolik??
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2665

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: Berg »

słuchajcie ale dyskusja jest o tym czy lepszy jest TFT czy 20x4. Przynajmniej taką się stała. (na szczęście bo kolejenej o diodach bym nie zniósł :D ) No i argument, że TFT jest lepsze bo potrafi uruchomić wydruk a więcej nie potrzeba (nawet jeśli faktycznie komuś nie potrzeba) jest takim sobie argumentem. Bo tekstowym też zrobi się to samo bardzo prosto.

Choć ja często używam wyświetlacza. Nawet zmieniał mikrokroki kombinując co chwilę z innym ekstruderem czy stepem. No ale powiedzmy, że jestem nietypowym użytkownikiem.

Jest masę innych rzeczy z tym TFT co mi się nie podobają. Włączam drukarkę i na ekranie nawet nie widzę, temperatury.
- brak informacji o krańcówkach.
- korekta temperatury też jest jakaś dziwna. Często jakby nie załapuje. Zmieniam a za chwilę jest to samo.
olo2000pm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”