MKS SBASE 32 bity

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: arkomania.pl »

Wiadomo, co użytkownik drukarki, to inne wymagania.

Dla mnie ważna jest możliwość wprowadzania zmian parametrów w czasie
wydruku. Filamenty mają różną średnicę. Nie będę generował nowego g-code dla różnych
średnic. Robię to z panela po rozpoczęciu wydruku.
Drukuję element, który ma większe gabaryty, lecz u góry zakończony jest bryłą o bardzo małych
gabarytach. Najpierw drukuję ze standardową prędkością, gdy dochodzi do warstwy, gdzie zaczyna
się mały gabaryt, zmniejszam prędkość w celu uzyskania zadowalającej prędkości.
Nawet dla PET-G, gdzie ogólnie drukuję bez chłodzenia, niekiedy gdy potrzeba włączam
na określony czas wentylator chłodzący filament.
Czyli często zmieniam FL, FR, mniej prędkość wentylatora.

Podsumowując. Jestem za tym, aby była możliwość jak największej ingerencji w zmianę
parametrów z panela. Czy będziemy z nich korzystać, to zależy tylko od naszych potrzeb.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: virgin71 »

W Lume miałem mks na 32 bity i wyświetlacz dotykowy. Muszę przyznać rację Rafałowi. Po skonfigurowaniu drukarki, jedyne do czego mi ten panel jest potrzebny to wybrać preheat i print. W Ultimakerze jeszcze używam change filament. Nic ponad. Użyłem też kiedyś w UMO dużego wyświetlacza - nic interesującego tam nie ma i zmieniłem na ten zwykły dwu-linijkowy.
Jedno trzeba przyznać, dotykowe, kolorowe wyświetlacze wyglądają świetnie i urządzenia są od razu bardziej "nowoczesne". Czekam na relację z użytkowania.
olo2000pm
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: remus »

Sorki panowie, nie piszemy co jest lepsze bo poza offsetem wszystkie prędkości są dostępne z wyświetlacza, przepływy też. w końcu obok stoi mks gen l ze zwykłym lcd tekstowym.
Co do ilości mikrostepów 32 czy 128 to może ktoś wrzuci .gcode abym mógł porównać na takim samym cięciu i fotkę.
rafaljot
Może wrzucę fotkę sinusa prądu i napięcia zobaczysz jak jest różnica. jednocześnie na wydruku uwzględniając moją kiepską drukarkę- jak znajdę czas ale już widać że extruder podaje płynniej.
Miałem parę zaskórniaków to sobie kupiłem, a pisanie że BMW jest najlepsze, mija się z celem bo każdy jeździ innym modelem i innym samochodem.
Trzeba nauczyć się dostrzegać pozytywne rzeczy i je porównywać bazując na doświadczeniu aby nie pisać że mój wybór jest najlepszy.
Czekam na fotki i gcode będę wiedział co poprawiać aby było lepiej. Póki co pierwszy raz drukuję na szybie bo chwaliliście i powiem że bez kleju fajnie się lepi 3DCOLOR
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: remus »

szybkie pytanie czy opuszczacie Z przy zmianie warstwy i ruchu jałowym?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: Berg »

eeee "opuszamy" nie, absolutnie. przecież by zahaczyło o wydruk. No chyba że mówisz o podnoszeniu (z-hop). NAwet jak jest stół ruchomy i to jest opuszczanie, to nazywamy to podnoszeniem :D głowicy względem stołu.

Jakkolwiek panuje tu raczej zdanie, że również nie podnosimy.

Jeśli chodzi o diody i dvr8825 to ja wiem, też robiłem diody sam, mam też gotowe zestawy od triangle, pomagają z tą elektroniką. Ale efekt końcowy jest daleko gorszy niż tmc2208 w zwykłym Arduino+RAMPS+Marlin. Nie mówimy tu o BMW, tylko wręcz przeciwnie. Bardziej, żę VW Polo że jest lepsze od mini Cooper.

Mam mks sbase (dokładniej to miałem bo spaliłem) mam też ten wyświetlacz w jednej drukarce.
Mój zwalony mks sbase czeka aż w końcu Trinamic zrobi ten chip co obiecał, czyli TMC2225 (zamiennik zgodny pinoutem z DVR8825). Może wówczas go jeszcze do czegoś użyję.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: olo2000pm »

Remus jeżeli masz taką możliwość to wrzuć fotki z wykresu z diodami i bez. Jestem bardzo ciekawy czy jest widoczna poprawa!
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: remus »

Strugam już automatyczne wyłączanie po wydruku, i brak filamentu, jeszcze nawet nie zatargałem zewnętrznego USB do TFT, a gdzie do web serwera.
Brak czasu, a jeszcze ogarnąć drugi extruder, sieczka.
Najbardziej brakowało wyłączenia po wydruku i wifi
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: remus »

Chwilowa tft jest wpięte do gen l co ciekawe pracują równocześnie lcd i tft i nic się nie gryzie, przerzutkę płyt zrobię jak będę miał chłodzenie obudowy (robię na LM386 z LM 35 pełen automacik) do tego obudowy a jeszcze nie zrobiłem projektów.
Diody powinno się stosować również do 8825, dodatkowo zdejmują moc pojemność elektryczną z silnika i poprawiają pozorną moc indukcyjną.
Dzięki temu sinus prądu i napięcia mają mniejsze przesunięcie względem siebie, silniki u mnie pracują po prostu inaczej nawet inne dźwięki wydzielają.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 2
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: zen »

Mam ten wyświetlacz i jest to najgorszy zakup do drukarki. Chętnie się pozbędę
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: remus »

To wystaw na OLX, tu go nik nie chce kupić a to nie wątek na sprzedaż nie kumam twojego wpisu co on wprowadza?
tig33r
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”