MKS SBASE 32 bity

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

MKS SBASE 32 bity

Post autor: remus »

Będzie się działo własnie rozpakowałem. I zabieram się za konfigurację.
MKS SBASE + MKS TFT32 V4.0 wyświetlacz + MKS WIFI plus BLTOUCH do testów kupiłem jeszcze Piezo do autolewelingu, sprawdzę który lepszy.
Całość z przesyłką 11.11 w Chińskiej wysprzedaży z przesyłką kosztowała 79 dolarów.
Zakupiłem na obudowę sklejkę 3mm jak się uda to wytnę laserem jak nie to będzie wycinana CNC
http://gofile.me/6yOIA/8ptlfuAM5
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: remus »

Do całości już dawno zrobiłem filtry dla tych stepstików na diodach 1N5404, czekały parę dni
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2664

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: Berg »

mamy końcówkę 2018. Ile by nie napisać, że ta elektronika i ten wyświetlacz to strasznie słaby wybór to i tak ktoś to kupuję? Duży wyświetlacz a da się z niego włączyć wydruk i zmienić temp. Żadnych baby stepping, blokady wentylatora, tuningu flow, nie mówiąc o zmianach konfiguracyjnych. Nie ma nawet 5% funkcji normalnego tekstowego 20x4 w Marlinie.

Po co to forum jest? skoro jak widać nie spełnia swojej roli
:unknown:
Cosik, dziobu
SanFable
Postów w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: SanFable »

remus pisze:Będzie się działo własnie rozpakowałem. I zabieram się za konfigurację.
MKS SBASE + MKS TFT32 V4.0 wyświetlacz + MKS WIFI plus BLTOUCH do testów kupiłem jeszcze Piezo do autolewelingu, sprawdzę który lepszy.
Całość z przesyłką 11.11 w Chińskiej wysprzedaży z przesyłką kosztowała 79 dolarów.
Zakupiłem na obudowę sklejkę 3mm jak się uda to wytnę laserem jak nie to będzie wycinana CNC
http://gofile.me/6yOIA/8ptlfuAM5

teraz w chinach masz RE-ARM za 26$, do tego dobry RAMPS i prawilny wyświetlacz 12864, stepsticki też prawilne możesz wrzucić typu 1/128 i masz za połowę ceny coś, co jest duużo lepsze


PS odnośnie wyświetlaczy to potwierdzam, w jednej drukarce mam MKS gen 1.4 z dotykowym tft, jednym słowem- masakra, większości opcji nie ma, szybko nie ustawisz co chcesz, a na re-armie i 12864 w smoothie możesz dodać własne opcje do menu co robią konkretne rzeczy...
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: remus »

rafaljot o cym piszesz? może coś pominąłem możesz rozwinąć ? Duży wyświetlacz a da się z niego włączyć wydruk i zmienić temp."?
SanFable a możesz mi powiedzieć czego nie ustawię bo chyba po to jest Config.
bltouch 11 dolarów
wifi 10 dolarów
tft 30 dolaró
przesyłka 5
to ie wyszła płyta, nie widzę tego drogo
Myślałem że tu też jest Smoothieware, ale z Twojej wypowiedzi wynika że ten jest jakiś ograniczony.
remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: remus »

Mam MKS gen L na 2 extrudery i dlatego nowa też pod 2 extrudery, Płytak mks się sprawdziła i nie widzę opcji kupować czegoś innego myślę że to zamyka temat co lepsze.
Mks gen l idzie do nowej drukarki o polu 15x15.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: dziobu »

Zwracaj uwagę na to JAK piszesz te posty. Literówki się zdarzają no ale bez przesady.

A im chodzi o wyświetlacz a nie Smoothie. TFT działa inaczej i tu funkcjonalność zależy głównie od jego fw. Skądinąd wiem że faktycznie jest średnia w porównaniu z tym co oferuje np Marlin z byle panelem 20x4.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2664

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: Berg »

po prostu słąby funkcjonalnie jest ten wyświetlacz. mimo, że kolorowy i że na dobrym CPU. Wielu przydatnych rzeczy po prostu z niego nie da się ustawić. A że to nie projekt OpenSource to chińczyk coś zrobi do niego więcej albo i nie.

Co do mks sbase. No to jaki sens ma kupowanie elektroniki, która z góry wiadomo, że źle działa na dvr a potem kombinowanie z diodami, które może dadzą trochę a może i nic. Na pewno nie będzie to chodzić tak ładni jak na choćby 8 bitówej elektronice z tmc2208.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: TDI-CAD »

Hmm, ja tam lubię proste dotykowe ekrany. Te kręcone wyprowadzają mnie z równowagi. Lepiej mieć prosty dotykowy jasny w użyciu wyświetlacz, niż taki który jest wkurwiający ilością danych i słabą obsługą. Jak mam dotykowyto przez USB zmieniam parametry.
olo2000pm, WillingMagic, SQ9KRD
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: MKS SBASE 32 bity

Post autor: olo2000pm »

TDI-CAD pisze:Hmm, ja tam lubię proste dotykowe ekrany. Te kręcone wyprowadzają mnie z równowagi. Lepiej mieć prosty dotykowy jasny w użyciu wyświetlacz, niż taki który jest wkurwiający ilością danych i słabą obsługą. Jak mam dotykowyto przez USB zmieniam parametry.
Dobrze napisane. Drukarka ma drukować to co jej drukarz zapoda wkładając kartę do wyświetlacza i klikając w ikonę drukuj. Wszelkie ustawienia, kalibrację robi się przecież przy składaniu drukarki i jej uruchamianiu. Ewentualne drobne poprawki można zrobić przez USB, to nie jest problem.
WillingMagic, SQ9KRD, $A$F
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”