Dyskusja o wyższości Duet nad RE-ARM.

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: dragonn »

SanFable pisze:wszystko leci przez octoprinta. Transfer octoprint->sd jest "średni" bo to po serialu leci.
Zamieniłbym słowo "średni" na "nieużywalny" :lol: , dlatego mówiłem o Kliperze który tego problemu nie ma.
kamilxxg
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: McKee »

To jest wątek "Ciekawostki z aliexpress" - nie róbcie bałaganu.

Ani duet ani re-arm nie są "ciekawostkami" a dyskusja na ich temat to już zdecydowany Off-Topic.
Artu, artur_n, Jackoboo, dragonn, SanFable
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Dyskusja o wyższości Duet nad RE-ARM.

Post autor: FlameRunner »

Wydzieliłem.
dragonn, SanFable, morf, McKee
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Dyskusja o wyższości Duet nad RE-ARM.

Post autor: Berg »

w Duet 1.04 :Changes to some layouts, and trace routing to further improve EMI performance."

To jest jakieś chore. Gość po raz kolejny poprawia ścieżki by zmniejszyć EMI. A w takim RAMPSie i stepestikach nikt nawet nie wpada na pomysł by się tym przejmować.
Ten duet, czy EinsyRamboe mają z 10 razy więcej podzespołów niż inne elektroniki. Chyba trzeba być masochistą by to robić, skoro RAMPS na RE-ARM działają idealnie.
SanFable, Tuchajbej
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Dyskusja o wyższości Duet nad RE-ARM.

Post autor: dziobu »

rafaljot pisze:To jest jakieś chore. Gość po raz kolejny poprawia ścieżki by zmniejszyć EMI. A w takim RAMPSie i stepestikach nikt nawet nie wpada na pomysł by się tym przejmować.
Nie, to nie jest chore. Dzięki takim bzdetom (bo też nie doczepisz się do jakości wykonania czy użytych częsci) DUETa można spotkać np w urządzenaich laboratoryjnych czy nawet prototypach urządzeń przemysłowych. I to takich prawdziwych, działąjących a nie druciakach garażowych w fimikach na YT.
To zupełnie inna klasa urządzeń; porównujesz dopieszczone BMW z wyklepanym Maluchem.

btw.
Mam oryginalne smoothieboardy w Zmorphach, mam szitowe MKSy w chińczykach (o płytce mosfetu firmowanej znaczkiem MakerBase nie wspominając), ale tylko jedne bałem się zostawiać na noc - zgadnij które.
dragonn, FlameRunner
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Dyskusja o wyższości Duet nad RE-ARM.

Post autor: FlameRunner »

rafaljot pisze:A w takim RAMPSie i stepestikach nikt nawet nie wpada na pomysł by się tym przejmować.
Ale to chyba nie znaczy, że tam nie ma czego poprawiać? Tylko raczej, że wszyscy mają to w dupie, bo jest tanie i jakoś działa?
dragonn, dziobu
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Dyskusja o wyższości Duet nad RE-ARM.

Post autor: kretu »

Pytanie czy to nie jest wsadzanie dopieszczonego silnika beemki do malucha. Do takiego toolchangera od e3d tylko duet za to do Endera to trochę armata na muchę
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 1
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Ciekawostki z aliexpress

Post autor: kamilxxg »

SanFable pisze: edit, spróbowałbym na twoim miejscu ogarnąć jakąś orange pi co ma 4rdzenie i działa zauważalnie lepiej niż malinki
Mam postawionego octoprinta na orange pi pc i czasem jak przechodzę do karty octoprinta to się zawiesza, raz tak miałem, że karta się zwiesiła i nie można było nic zrobić, jako, że to była połowa 10h druku a drukarka drukowała poprawnie to nie robiłem nic ale moje zaufanie się zmniejszyło do tego rozwiązania. Na procku mam radiator chłodzony wentylatorem więc zbijanie częstotliwości z powodu temperatury to nie problem. Poza tym, żeby wgrać jakiś mały plik na sd drukarki przez octorpinta to trzeba być jakimś buddystą zen i być oceanem spokoju, mi się to niestety nie udało i wolałem wgrać .gcode na kartę jak jakiś neandertalczyk wyjmując karte sd i wkładając ją do kompa. Octoprinta używam bardzo często ale to ma też swoje wady.
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
Armeht
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 84
Rejestracja: 21 lis 2018, 21:27
Lokalizacja: Śląsk
Drukarka: Ender 3
x 6

Re: Dyskusja o wyższości Duet nad RE-ARM.

Post autor: Armeht »

W kwestii czy ktoś w ogóle pakuje Duet do Endera 3
https://www.thingiverse.com/thing:3323545

Sprawa ceny
- Duet - kupując mam wszystko co potrzeba nic nie muszę dokupować aby działało, żadnych slepsticków ani shieldów
- Re-Arm - trzeba dokupić shielda, slepsticki, w wypadku lepszych slepsticków trzeba robić pajęczynę itp
dziobu pisze: 14 kwie 2023, 18:57 będziesz miał sto postów to będzie pchli targ :P
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Dyskusja o wyższości Duet nad RE-ARM.

Post autor: Berg »

dziobu pisze:Nie, to nie jest chore. Dzięki takim bzdetom....
Muszę popracować nad czytelnością swojego naturalnego sarkazmu
dragonn
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”