Elektronika 32 vs 8 bit a marlin.

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Marvin27
Postów w temacie: 1
Posty: 709
Rejestracja: 26 paź 2017, 19:00
Lokalizacja: Wielka Wieś k./Wojnicza
Drukarka: Prusa MINI
x 170

Re: Elektronika 32 vs 8 bit a marlin.

Post autor: Marvin27 »

cincin pisze:Mam jeszcze jedno pytanie, są gotowe narzędzia pod reprapfirmware, które pozwolą podpiąć mmu2 od Prusy? Mimo że mało użyteczny dodatek, bardzo mi się podoba. Z tego co widzę raczej będę musiał z tego zrezygnować, albo samemu napisać trochę kodu...

Podsumowując wyjścia mam dwa:
Duet wifi
Jakikolwiek marlin 32 bit + tmc

Koszty bardzo podobne wyjdą nigdzie nie wgram softu prusy, dlatego też chyba dla testów zrobię na duecie żeby samemu przekonać sie jakie realnie to ma plusy. Wybaczcie, że ciągnę wątek, ale chcę wybrać po prostu optymalnie, bo studenta nie stać na błędy :D
Na Marlin2.0 widziałem chyba w Configuration_adv.h jakaś sekcje specjalnie dla MMU2.0.
bialy_worek

Re: Elektronika 32 vs 8 bit a marlin.

Post autor: bialy_worek »

Wiesz ze MMU2 ma też swoje wady, jak potrzeba ciągłego czyszczenia hotendu z filamentu co daje ogromny waste : https://www.youtube.com/watch?v=utWiZZUERkY

Prusa wypuscila update do firmware ktory ten waste przeobraża w klona wydruku, ale jak dla mnie to wciąż waste, tym bardziej ze ten klon moze i ma takie same kolory ale nie w tych miejscach co trzeba.
Jak chcesz mieć MMU2 ale nie MMU2 od prusy to masz jeszcze jedno rozwiązanie : Mosaic Palette 2
Strona producenta : https://www.mosaicmfg.com/
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Elektronika 32 vs 8 bit a marlin.

Post autor: Artu »

Zgrzewarka do filamentu za jedyne:
2019-02-24 20_28_15-Palette 2 – Mosaic Manufacturing.jpg
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Elektronika 32 vs 8 bit a marlin.

Post autor: Berg »

wydaj mi się, że trochę przegięli z wielkością tego prime tower
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Elektronika 32 vs 8 bit a marlin.

Post autor: dziobu »

bialy_worek pisze:Wiesz ze MMU2 ma też swoje wady, jak potrzeba ciągłego czyszczenia hotendu z filamentu co daje ogromny waste
Zmarnowany plastik to pikuś. Masakrą jest zmarnowany czas. Wiem że FDM szybkie nie jest, ale jak ktoś ogarnie dwa kolory (tylko dwa!) i zobaczy że czas wydruku poleciał 2-3x, to to przestaje mieć sens.
cincin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 56
Rejestracja: 04 maja 2018, 10:15
x 7

Re: Elektronika 32 vs 8 bit a marlin.

Post autor: cincin »

Jutro przestudiuję marlina 2.0 jeśli będzie sekcja dla mmu2 pójdę w jego stronę. Jeśli nie, kupię duet wifi. Znam wady multimaterial i nie planuję z tego często korzystać, ot taka moja mała fanaberia. Niemniej w filmiku wyżej jest mmu pierwszej wersji, teraz Soft Prusy pozwala na infill czyszcząc dyszę przez co czas druku jak i ilość zmarnowanego plastiku jest znacznie mniejsza.

Nie omieszkam napisac co ostatecznie zostało zamówione, i zapewne w przyszłości opiszę całość jako już gotową drukarkę :)
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Elektronika 32 vs 8 bit a marlin.

Post autor: Zepco »

205g wydruk, 445g wieża. I jak tu nie kupować plastiku od plastspawu czy majfrendów...
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Elektronika 32 vs 8 bit a marlin.

Post autor: dziobu »

Zepco pisze:205g wydruk, 445g wieża
Lub 205g wydruku i 4..5..200 farbek modelarskich + kupa zabawy (w początkach - z przewagą kupy) ;) Ale bez majfrendów i z dowolną ilością kolorów :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”