Lerdge-k

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Lerdge-k

Post autor: emartinelli »

Nie ma nic na temat tej elektroniki więc zakładam wątek :)
W sumie kupiłem ją jakiś czas temu. Elektronika dostępna z oficjalnego sklepu producenta na ali: Lerdge-k

W sumie jest to zmodernizowana i rozbudowana wersja Lerdge-s, ten sam wyświetlacz, ten sam interfejs tylko dużo więcej wyprowadzeń.

Fajna i przyjemna w instalacji i konfiguracji, tutaj nic się nie zmieniło w stosunku do mniejszej wersji. Jedyny mankament jaki mi trochę przeszkodził w instalacji to brak obsługi termopary typ K (w ogóle termopary) - jedynie NTC100 i PT100 oraz bardzo krótkie taśmy do podłączenia wyświetlacza (30cm).
Druk z pendrive lub karty microSD

W zestawie przychodzi z 6-ma wybranymi stepstikami do wyboru A4988, DRV8825, LV8729 lub TMC2208 oraz drobnymi akcesoriami jak na obrazku ponizej:
HTB1d4V7XcfrK1Rjy1Xdq6yemFXau.jpg
I na koniec pare fotek
Załączniki
IMG_20190312_122924.jpg
IMG_20190311_212050.jpg
DSC_0007.JPG
IMG_20190311_190034.jpg
dziobu, adziaki
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Lerdge-k

Post autor: robertm »

da się na tym zrobić poziomowanie osi Z za pomocą przejścia między stołem a głowicą - może w zortraxie podmienię ??
emartinelli pisze:edyny mankament jaki mi trochę przeszkodził w instalacji to brak obsługi termopary typ K (w ogóle termopary) - jedynie NTC100 i PT100 oraz bardzo krótkie taśmy do podłączenia wyświetlacza (30cm).
w konfiguratorze jest TC K Type ??
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Lerdge-k

Post autor: emartinelli »

robertm pisze:da się na tym zrobić poziomowanie osi Z za pomocą przejścia między stołem a głowicą - może w zortraxie podmienię ??
Jest oddzielne wyjście na sondę do poziomowania ale w Zortraxie to nie jest na zasadzie prostego zwarcia styków. Masz jeszcze elektronikę pośrednią w ektruderze. Chyba, że chcesz wszystko wybebeszyć w Zortraxie, ale wtedy osobiście dałbym jakiś czujnik pojemnościowy.
robertm pisze:w konfiguratorze jest TC K Type ??
I tutaj właśnie sie zawiodłem, niestety nie ma :(
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Lerdge-k

Post autor: robertm »

a to nie działa ??
tc.jpg
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Lerdge-k

Post autor: emartinelli »

Wiem o tym ale nie mam pewności czy to będzie działać. Teoretycznie ten konfigurator to jest webowa wersja tego co i tak jest dostępne przez panel a w panelu nie ma opcji wybrania termopary. W opisie w sklepie producenta na ali jest info bez termopary:
"Hotend = termistory temperatury pomiar (ntc 100 k i PT100)"

Jak się uda to postaram się zrobić jakiś test, ale najwcześniej w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Lerdge-k

Post autor: McKee »

Zasada działania termistora i termopary jest inna, więc jeżeli nie ma odpowiedniej elektroniki na płytce to parametry na stronie www można uznać za błąd programisty ;) (może było w innej wersji).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”