Czujnik filamentu podłączenie/konfiguracja

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Czujnik filamentu podłączenie/konfiguracja

Post autor: Paragon »

Panowie i Panie prosze o pomoc juz brakuje mi pomysłów :/ , a więc tak mam podlączony wspomniany czujnik używam Octoprinta wszystko podłaczone jest ok, podczas rozgdzewania przed samym wydrukiem jest ok wyciągam testowo filament z czujnika i symuluje jego brak octoprint wykrywa i wykonuje polecena z funkcji pause, niestety już po rozpoczęciu druku nie działa juz i wyciąganie filamentu nie powoduje żednej reakcji ze strony drukarki, miał ktos podobny problem, a może podłączyć czujnik bezposrednio pod mks gen 1.4 i konfigurować w marlinie?
bialy_worek

Re: Czujnik filamentu podłączenie/konfiguracja

Post autor: bialy_worek »

Miałem dokładnie ten sam problem, ostatecznie zdemontowałem czujnik bo szkoda mi było zdrowia ;)

Miałem włączone GPIO na raspbianie w interfaces.
Zmieniałem wtyczki z Octoprint filament sensor na filament sensor reloaded, podążałem wskazówkami z tego filmiku : [youtube]https://youtu.be/ChjwIGxnivw[/youtube]
I nic :thumbdown: Miałem wtedy wersje Octoprinta 1.3.8, moze jakis bug ktore teraz naprawili próbuj i daj znać, może podłącze jeszcze raz jak Ci się uda :D
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Re: Czujnik filamentu podłączenie/konfiguracja

Post autor: Paragon »

hej wiesz mam Octoprint 1.3.10 dzialający na najnowszym OctoPi 0.16.0 tak jak pisalem podłączenie jest na 100% ok, uzywam pluginia "Filament Sensor Reloaded" sama konfiguracja powinna być ok ponieważ zalanczam wydruk z OP drukarka rozgrzewa stół i w tym momencie jak zasymuluje brak filamentu OP reaguje wyswietla komiunikat Print Pused i drukarka wchodzi w tryb pauzy i czeka na wznowienie, więc zakładam ze wszystko jest ok, ale podczas samego druku już jak zrobię podobny test niestety juz brak reakcjii trochę brakuje mi pomysłów a czujnik by sie przydał często drukuje w nocy:

Ten filmik znam :/

Moze podłaczyć pod płyte drukarki bezposrednio mam MKS Gen 1.4 ??
bialy_worek

Re: Czujnik filamentu podłączenie/konfiguracja

Post autor: bialy_worek »

No jest to chyba jedyna sensowna alternatywa.
https://youtu.be/tl4VZ4zlxFQ ;)

Nie mam innych pomysłów ...
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Re: Czujnik filamentu podłączenie/konfiguracja

Post autor: Paragon »

Troche się wgryzlem w temat wychodzi na to, że Octoprint już podczas druku wysyła komende "Pause Print" nie wiem jaka to komenda w Marlinie G600 może??? w każdym bądz razie firmware juz drukarki nie wykonuje polecenia, moje pytanie czy ta komenda moze byc zablokowana u mnie? jak tak to jak to odblokować?
szendo
Postów w temacie: 1
Posty: 195
Rejestracja: 26 wrz 2018, 21:25
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Cartesian cube
x 24
Kontakt:

Re: Czujnik filamentu podłączenie/konfiguracja

Post autor: szendo »

Octoprint wysyła komendy do drukarki. Komendy sa na drukarce kolejkowane ( zależy od softu ale powiedzmy że kolejka ma 10 komend).
Twoja pauza wskakuje na 10 pozycję więc dopiero jak przyjdzie jej kolej zostanie wywołana.
Awatar użytkownika
Paragon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 60
Rejestracja: 19 gru 2017, 16:00
Lokalizacja: Zamość
Drukarka: Tevo Black Widow V3

Re: Czujnik filamentu podłączenie/konfiguracja

Post autor: Paragon »

szendo pisze:Octoprint wysyła komendy do drukarki. Komendy sa na drukarce kolejkowane ( zależy od softu ale powiedzmy że kolejka ma 10 komend).
Twoja pauza wskakuje na 10 pozycję więc dopiero jak przyjdzie jej kolej zostanie wywołana.
ok czaję czekałem 20 minut i nic, kurcze już sam nie wiem podczas przygotowania wydruku (podgrzewanie stołu) mogę wywołać pauze tym czujnikiem, a podczas druku juz nie, podczas druku z kolei jak nacisnę guzik w menu Octoprint pause to działa jak chce to samo zrobic czujnikiem to juz nie da rady

Marlin 1.1.5, Drukarka Tevo Back Widow, płyta MKS Gen 1.4
bialy_worek

Re: Czujnik filamentu podłączenie/konfiguracja

Post autor: bialy_worek »

Może faktycznie wina leży gdzieś w nieodkomentowanych ustawieniach Marlina, np pod sekcją dot czujnika filamentu http://marlinfw.org/docs/gcode/M412.html

możemy przeczytać że należy włączyć opcję m600 a to wymaga ADVANCED_PAUSE_FEATURE (
http://marlinfw.org/docs/gcode/M600.html ), więc może spróbuj włączyć a okaże się, że zadziała.

Ustaliliśmy, że Octoprint jakoby blokuje drukarkę, nie pozwalając jej na pauze ( cokolwiek dla ta "pauza" dokładnie oznacza ), więc może spróbuj w ustawieniach Octoprinta dać komendę inna niż M600 (change filament) np m25 (pause sd print) albo m125 ( park nozzle )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”