BIGTREETECH SKR-PRO v1.0

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

Re: BIGTREETECH SKR-PRO v1.0

Post autor: Dawid.S »

Odpowiedź z supportu BTT:
"Hello,friend.
Sorry, the onboard SD card printing function and the SD card printing function of the display cannot be in the same firmware. If you want to print on an onboard SD card, you will need to modify the firmware.We have no such revision manual yet, sorry."
..rozczarowujace
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 40
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: BIGTREETECH SKR-PRO v1.0

Post autor: Berg »

Niby czemu. To akurat mnie nie dziwi, że nie mają każdej możliwej, w tym bezsensowne, wersji firmware jaką sobie wymyśli użytkownik.
Ale zapewne możesz to sam zrobić i opublikować. W końcu od tego jest open-source.
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

Re: BIGTREETECH SKR-PRO v1.0

Post autor: Dawid.S »

rafaljot pisze:Niby czemu
Nie jest to produkt taki jakim go przedstawiano. OK BTT zrobiło przez ostatnie miesiące fajny postęp z tymi płytkami i potrzebują czasu(oni/społeczność) by dopracować je firmware'owo. Ale gdy mamy takie kwiatki jak to że wszystkie magistrale spi korzystaja z tej samej szyny i defacto expansion spi jest bezuzyteczny w przypadku korzystania z TMCspi to nieco psuje obraz przemyslanego projektu. Raczej nakreslonego na szybko przez Chana na kolanie i wysłanego do produkcji bo ludzie pytają :)
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 40
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: BIGTREETECH SKR-PRO v1.0

Post autor: Berg »

Nie potrafię rozkminić o co chodzi z home na tmc2209 i SKR-PRO. Drukarka Prusa mk3s po przeróbkach. Napięcie 28V.

Po pierwsze jest maga różnica na silnikach. Na Y ma jakiś silnik 1.5Amp. prowydopodonie średnia indukcyjność.
Na Y sensorless homing działa niemal niezależnie od prędkości, prądu, czułości. Czułość mogę ustawić w zakresie 0-100 i jest ok.

Na Z para jakiś tragicznych silników, co do niczego się nie nadawały, też działają idealnie, cicho, precyzyjnie wykrywa koniec. Chyba nawet dało by się zrobić na tym mechleveling.

Na X silnik 400 kroków 1.7Amp, noname, prawdopodobnie niska indukcyjność. Udało mi się znaleźć ustawienie 20mm/s , prąd 200mA, czułość 82.
Przy 80 wali i ni chce zidentyfikować gubienia kroków, przy 85 identyfikuje "krańcówkę" w przypadkowych miejscach.

Było by ok. bo w powyższym ustawieniu wygląda, że działa 10/10. Choć znalezienie zajęło mi chwilę.

Niestety jak robię meshleveling z użyciem PINDA2 to przy pierwszym punkcie drukarka wykonuje jakiś ruch w X, zapala się kontrolka od krańcówki X i silnik X przestaje działać. Tak jakby TMC2209 stale miało wykryte "zgubienie kroków" nawet jak silnik stoi dioda się świeci cały czas.

Poza tym wszystko inne działa. Puszczenie wydruku bez meshlevela też idzie. X/Y pracują normalnie.
czosnekltd
Postów w temacie: 19
Posty: 32
Rejestracja: 29 mar 2019, 09:54
x 1

Re: BIGTREETECH SKR-PRO v1.0

Post autor: czosnekltd »

Witam
Podzielę się uwagą na temat tej płyty: na na laminacie płyty SKR PRO 1.1 błędnie (odwrotnie) oznaczono polaryzację wyjście dla grzałki HOT_BED - i niestety osobiście to odczułem gdy podłączyłem SSRa , który w tym momencie uległ uszkodzeniu.
Po ponownym poprawnym podłączeniu SSRa dioda sygnalizująca wyzwolenie SSRa świeci się co prawda, ale na wyjściu mam około 5,5kOhma, co wg mnie świadczy o uszkodzeniu tego elementu.

Po fakcie znalazłem wątek opisujący tę wadę:
https://github.com/bigtreetech/BIGTREET ... /issues/57

ps: czy moja diagnoza dot.SSRa jest poprawna i czy kiedykolwiek naprawialiście SSRy?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 40
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: BIGTREETECH SKR-PRO v1.0

Post autor: Berg »

@czosnekltd jakiego masz SSR i jaką grzałkę stołu?
Awatar użytkownika
cyfron
Postów w temacie: 7
Posty: 1422
Rejestracja: 30 sty 2019, 09:28
Drukarka: U30, SP Pro, UM2+
x 365

Re: BIGTREETECH SKR-PRO v1.0

Post autor: cyfron »

Niektóre SSR potrafią przełączać tylko i wyłącznie prąd przemienny. Wrzuć zdjęcia swojego SSR.
czosnekltd
Postów w temacie: 19
Posty: 32
Rejestracja: 29 mar 2019, 09:54
x 1

Re: BIGTREETECH SKR-PRO v1.0

Post autor: czosnekltd »

ten SSR działał do tej pory na starej elektronice(RAMPS 1.6+ i RepetierFirmware) i z grzałką 230V/500W. Jestem na etapie przeszczepu ze starej elektroniki(Rampsa) na nową (SKR PRO1.1) i właśnie teraz przestał działać :( po podłączeniu odwrotnie napięcia DC12V na wejście Vin.


EDIT: no przepraszam za zamęt ale teraz po kolejnym uruchomieniu drukarki...SSR zaczął przełączać grzałkę.....jeszcze raz sorki za zamieszanie
Załączniki
SSR-moj.jpg
Berg
czosnekltd
Postów w temacie: 19
Posty: 32
Rejestracja: 29 mar 2019, 09:54
x 1

Re: BIGTREETECH SKR-PRO v1.0

Post autor: czosnekltd »

walczę w swojej CORE-XY z czujnikiem 3DTOUCH( klon bltouch) , podłączenia elektryczne mam za sobą (działają wszystkie komendy testowe bltoucha) ale raczej niepoprawnie skonfigurowałem sam AutoLeveling (3 punktowy). Objawia się to tym że :
- po komendzie g29 stół opada (powiedzmy o 15mm) , czujnik zajmuje pierwszą pozycję pomiarową, stół unosi się ale powiedzmy tylko 10mm, powoduje to że nigdy nie udaje mu się zmierzyć stołu i proces poziomowania się zatrzymuje.
-Co ciekawe gdy podkładam dystans(jakieś 10mm) na stół(by zwiększyć było te bazowe 10mm + dystans) to po zmierzeniu w pierwszym punkcie karetka robi kolejne pomiary (wtedy również pomagam sobie dystansem).

W RepetierFirmware nie było tego problemu, ale w Marlinie nie mogę tego ogarnąć ...ale wychodzi na to że system nie pozwala podnieść stołu powyżej pozycji jaką miał podczas uruchomienia drukarki i pomiaru. podejrzewam że odpowiada za to jakiś parametr....ale nie mogę go odnaleźć.
Załączniki
Configuration_adv.h
(112.29 KiB) Pobrany 210 razy
Configuration.h
(79.54 KiB) Pobrany 183 razy
czosnekltd
Postów w temacie: 19
Posty: 32
Rejestracja: 29 mar 2019, 09:54
x 1

Re: BIGTREETECH SKR-PRO v1.0

Post autor: czosnekltd »

a może tu jest jakiś problem że "logiczny "Z-min jest ciągle w alarmie?

Kod: Zaznacz cały

Connecting...
Printer is now online.
>>>m280 po s10
SENDING:M280 PO S10
>>>m119
SENDING:M119
Reporting endstop status
x_min: open
y_min: open
z_min: TRIGGERED
z_probe: open
>>>M280 PO S90
SENDING:M280 PO S90
>>>m119
SENDING:M119
Reporting endstop status
x_min: open
y_min: open
z_min: TRIGGERED
z_probe: TRIGGERED
W repetierFirmware Z_min nie było w konfigugu (bo faktycznie był wyłączony) i miałem tylko bltoucha. Przy tej elektronice tez nie mam krańcówki Z_min ale w konfigu już występuje?!?!? W tutkach najczęściej występuje info by tylko zakomentować
//#define Z_MIN_PROBE_USES_Z_MIN_ENDSTOP_PIN
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”