MKS Gen V1.4 - Nie reaguje wyświetlacz

Czyli co i jak podłączyć żeby działało
zwiadowca88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 06 cze 2019, 18:15
x 1

MKS Gen V1.4 - Nie reaguje wyświetlacz

Post autor: zwiadowca88 »

Witam, mam problem z moją płytą MKS 1.4. Przeleżała ona u mnie około roku po zakupie, no budowa drugiej drukarki się przeciągała bardzo. Dzisiaj już drukarka jest prawie złożona więc zacząłem składać elektronikę. Ni ironię wyszły niespodziewane problemy z tą płytą. Pierwszy problem rozwiązałem, płytki nie widział mi komputer po podpięciu jej pod USB. Znalazłem sterowniki w sieci, zainstalowałem i udało się wykryć płytę przez komputer. Jednak zaraz pojawił się drugi problem którego już nie umiem obejść. Po wpięciu wyświetlacza, i podpięciu kabla USB nie reaguje wyświetlacz. Zapala się dioda na płytce i tyle, nawet nie zapala się podświetlenie wyświetlacza. Na dodatek nie wiem czemu, ale mam problem z odczytem informacji o płycie.

Wgrałem Merlina na dwie płytki RAMPS 1.4 oraz MKS 1.4. W obydwu przypadkach wgrywanie przebiegło poprawnie. Jednak RAMPS 1.4 uruchamia mi wyświetlacz (kontroler). Podświetlony na niebiesko z kwadracikami, bez jakichkolwiek napisów. W przypadku płytki MKS 1.4 nie ma zasilania na wyświetlaczu. Sprawdziłem informacje o płytkach po załadowaniu Merlina i wygląda to tak jak na poniższych zrzutach.

RAMPS 1.4
Ramps 1.4.jpg
Ramps 1.4.jpg (15.88 KiB) Przejrzano 2306 razy
MKS 1.4
MKS 1.4.jpg
MKS 1.4.jpg (15.24 KiB) Przejrzano 2306 razy
Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?
zwiadowca88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 06 cze 2019, 18:15
x 1

Re: MKS Gen V1.4 - Nie reaguje wyświetlacz

Post autor: zwiadowca88 »

Problem rozwiązany, podaję dla tych co będą mieli problemy z tą płytą. Konflikt był ironiczny, okazało się iż Chińczycy na odwrót założyli plastikowe osłonki na gniazda AUX1 oraz AUX2. Trzeba było zdjąć te osłonki odwrócić o 180 stopni i założyć ponownie. Aktualnie w końcu kontroler zaczął działać poprawnie. Choć jeśli chodzi o samą informację o płycie to jest dalej wykrywana jako nieznana.

Obrazek
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 1
Posty: 404
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 116

Re: MKS Gen V1.4 - Nie reaguje wyświetlacz

Post autor: carving85 »

Wydaje mi się i niech mnie ktoś poprawi jeżeli jest inaczej.
Że to nie musi być błąd Chińczyków tylko po prostu ta płytka ma inaczej wyjścia. Tak samo mój skr 1.3 i wyświetlacz z cr10 s5 wtyczki wymagały odwrócenia.

Tak dla sprostowania żeby nie koniecznie nazywać to błędem.
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
zwiadowca88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 19
Rejestracja: 06 cze 2019, 18:15
x 1

Re: MKS Gen V1.4 - Nie reaguje wyświetlacz

Post autor: zwiadowca88 »

Jak przyszła w pudełku tak ją wyciągnąłem. Znalazłem w sieci mój model płytki z którym inni nie mieli problemu i nie odwracali tych osłonek. Choć być może to jakaś partia taka się trafiła. Tak czy inaczej płytka działa, pozostaje teraz kalibrować marlina. Choć wydaje mi się iż silniki są za słabe w osi Z, albo będę musiał przekładnie zastosować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektronika sterująca, wyświetlacze”